597 Shares 4111 views

Ptak korolok żółto: opis, wagę, głosu i ciekawostki

Songbirds tradycyjnie nazywane żółto-Wren. Należy ona do rodziny Korol'kova, wiele osób znajduje się w lasach Eurazji. Jest mały i żółty, nawet złote korony taśmy w rejonie, który nazywany jest korona.

opis

Żółto-strzyżyk ma wysoką mobilność, stale w ruchu z jednej gałęzi do drugiej. To może być w różnych położeniach, nawet do góry nogami. Preferuje szczyt korony, tak aby taki cud, trzeba wspiąć się wyżej.

Dobre dla nich odpowiednie lasy pełne igliwia. Także w parkach i ogrodach, gdzie nie świerk. W zimie można je zobaczyć w towarzystwie cycki. Razem wędrują wśród krzaków i krzewów liściastych.

Gdy jest gniazdowania sezon, żółto-strzyżyk staje się bardziej czujni i nie podatne na kontakt z osobą, nie można powiedzieć o reszcie czasu. W Luksemburgu, to stworzenie jako narodowy symbol owłosione.

parametry

Ten mały ptak jest w stanie nastawił kto spogląda na nią. Długość całego ciała, to nie jest większa niż 10 cm, zakres skrzydła. – 17 cm nauki o tak małej wielkości, wiele z nich zastanawiać ile waży żółto-Wren. Tylko 4 do 8 gramów.

Jego powrót jest malowany oliwkowy, a dolna – w kolorze szarym. Na skrzydłach widać poprzeczne pasma bieli. Korona z głowy jest ozdobiony żółtym fragmentu. U mężczyzn, może być pomarańczowy. Kobiety nieodłącznym cytrynowy ton tego pierwiastka. Wstaje w tych momentach, kiedy ptak przeżywa emocje, pojawia się herb mały rozmiar. Oczy są otoczone białymi piórami niewielką długość. Dziób jest cienki i spiczasty.

Nieletni wyglądają prawie tak samo jak dorosłych. Jedyna różnica – pojawia się wraz z wiekiem żółtymi paskami na głowach. Żółto-strzyżyk ma czternaście podtypy. Odznaczają się one zabarwienie.

niesamowity śpiew

To wspaniałe stworzenie natury – żółto-Wren. Jego głos jest inny od wielu ptaków. To dzięki niemu zoologów często uznają to stworzenie. Jest to szczególnie ważne, gdy dana osoba znajduje się na ziemi i nie widzi w grubych gałęziach, co się dzieje na górze. Można złapać ucha cienki pisk. Zwykli znaki wywoławcze to około dwóch lub trzech sylab.

Ciekawostką jest fakt, że osoby starsze nie mogą postrzegać dźwięki, które są w tak wysokim zakresie. Alternatywne różne opcje gwizdać specjalną melodyjny rytm. Tryl kończy się podobnej wydajności, tylko trwa około 6 sek., Można powtarzać aż pięć razy. Czasami, zanim piosenka okazuje zapevka, brzmiące jak para dźwięków. Ton jest taka sama, jak w przypadku innych elementów.

W sezonie lęgowym, mężczyźni śpiewają regularnie. Bierze przedział czasu od drugiej połowy kwietnia do sierpnia. Pod koniec lata, pisklęta wyklute w drugim lęgu, zyskują zdolność do latania. Taka muzyka można usłyszeć w innych porach roku. Nie są one zawsze wiąże się z obowiązków małżeńskich. Jest to ogólny wykładnik stanu wzbudzonego ptaków.

dom

Sprężyna znajduje parę żółtego Wren. Nest – siedlisko, co jest niezbędnym warunkiem do hodowli. Zasadą jest, że jest zbudowany na drzewach dużej wysokości. Idealne stary świerk, który udało się rosnąć grube gałęzie.

Zbudowany kuliste, lekko spłaszczone po bokach domu, powiesił i maskarady w odległości około 2 metrów od pnia. Odległość od gruntu może być 3-15 m. Tworzy otwór okrągły kształt wyjścia i powrotu do wewnątrz. Średnica dom jest zazwyczaj 11 cm i 6,5 cm, poza – wewnątrz.

Nie wymaga dużej przestrzeni żółto-Wren. waga ptaka pozwala zbudować wystarczającą ilość światła i małą gniazdo. Jako materiał budowlany używany mchów, porostów, trawy, gałązek świerkowych, osika, Paproć, wierzby. Spoiwo służy internecie. Do izolacji cieplnej wewnątrz jest ustanowione, wełna, kory brzozy, pierze. Ten dom jest dość ciasno, tak że mieszkańcy muszą siedzieć bardzo blisko.

odchowu

Podczas roku, przeprowadzono dwie złączki, zawierającą od 6 do 12 jaj w kolorze białym. Można zauważyć, kremu lub żółtą tabliczkę. Wymiary zwykle nie przekraczają 15×11 mm. Młode mają bardzo mało puch. Jest to, że trochę szary miękkiej powłoki na głowie.

Przez cały tydzień samica nie wylecieć z gniazda, aby dbać o swoje potomstwo i zapewnić jej bezpieczeństwo. Jej dzieci żywność i zaopatrzenie mężczyzna. Po osiągnięciu wieku 17 do 22 dni pisklęta mogą wyjść poza siebie, usiąść na gałęzi, a następnie całkowicie zdjąć w powietrze.

Gdy sezon hodowlany jest ponad, ptaki tworzą stada, w połączeniu z innymi gatunkami, i patrząc na posiłek razem. Średnio korolok mieszka 2 lat. Jest to szczególnie długo mieszkał w Danii, którego istnienie trwała 5 lat i 5 miesięcy.

Egzotyczne w domu

Żółto-Wren w domu – to pielęgnowane marzenie wielu miłośników przyrody. Dla nich trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ w rzeczywistości te ptaki jest dość delikatny i wymagający.

Należy zadbać o zakup specjalnych komórek i prawidłowego żywienia. Zazwyczaj okoń dla papugi nie zrobi. Lepiej wlać gałązek i igieł sosnowych. Włożyli żywności. Dobrze nadają się robaki ciętych. Były przypadki, kiedy warunki koralików złowionych przyrody, umieścić w klatce i umieścić żywności na dole, a oni po prostu nie jeść. Prowadziło to niekiedy do śmierci głodowej.

Gdy zwierzę zaczyna dziobać oferowane dania z gałęzi, można przystąpić do korzystania z tac, zawieszonych na ścianie celi, lecz nie wcześniej. Duże znaczenie ma nie tylko lokalizacja, ale również skład pokarmu, jak produkując karmienia, właściciel może natknąć problemu wybredność ptaków. Kilka prostych birdseed. Dieta powinna zawierać robaki, poczwarki mrówek, Bloodworm, orzeszkami pinii, ser i konopi.

udomowienie

Interesująca technologia, z którą połów koralikami. Aby to zrobić, należy użyć kremu drobiowe, cebula, ważona siatki. Ptak jest bardzo ufna, więc nie ma dużego oporu. Nie ma potrzeby łączenia skrzydeł. Najlepszy czas na łowienie – od początku do połowy jesieni.

Korol'kov lepiej nie rozstrzygać indywidualnie, w parach lub grupach. To wymaga dużej klatce z oddziałów, na których mogą usiąść. Większą uwagę należy zwrócić na karmienie, ponieważ istoty te są tak delikatne, że mogą zostać utracone w wyniku naruszenia ich diety.

Ponadto, właściciel powinien mieć świadomość, że podczas pierzenia wcześniej wybuch ptaków może zacząć przeszkadzać i być agresywny, więc w tym czasie lepiej jest żyć osobno. To wspaniałe stworzenie jest w stanie wykonać każdy dom egzotycznych zamek.