872 Shares 3504 views

Aleuty, North Park

Aleuty – malowniczy archipelag pochodzenia wulkanicznego, która leży u wybrzeży Alaski. Ten artykuł zawiera podstawowe informacje i opisuje niektóre z interesujących cech tego wspaniałego miejsca.


informacje geograficzne

Struktura składa się z sto dziesięć archipelagu wysp, które są podzielone na pięć grup: sąsiada, szczury Andreanof, Chetyrohsopochnye, lisa. Największą wyspą aleucki – Unimak.

Archipelag jest częścią Alaski. Oto dwadzieścia pięć czynne wulkany, na przykład Tanaga wyspa, Wielka Sitkin, Garel Kanaga. Wysokość najwyższy z nich – Góra Shishaldin – ma 2861 m.

Na klimat archipelagu, można powiedzieć trochę: typ – subarktycznego morski, średnia temperatura – 14 ° C w lutym i 12 ° C w sierpniu; także letnie mgły częściej.

Flora i fauna

Flora: wyspy na nizinach zdominowanych przez traw i ziół powyżej – Heath, nawet wyższych – Mountain tundra.

Fauna: Archipelag był pierwotnie bogate w futerkowych i zwierząt morskich, ale teraz prawie wszystkie z tych gatunków są zagrożone, a większość wysp jest częścią Alaska Morskiej National Wildlife Refuge.

populacja

Rdzenna ludność archipelagu – w Aleuts. Wyspy mają w sumie czterech osiedli: Unalyaska, Adak, Atka, św Mikołaja, w sumie mieszka nieco ponad osiem tysięcy osób. Wskazuje to na bardzo niską gęstość zaludnienia na tym obszarze.

Miejscowy religia – chrześcijaństwo, reprezentowane przez metodystów, katolików i prawosławnych.

Ludność zajmuje się głównie połowów, jak również utrzymania amerykańskiej bazie wojskowej w Adak.

historia

W 1741 roku, Aleuty zostały po raz pierwszy odkryto drugą wyprawę Kamczatka, ale lądowanie nie miało miejsca. W 1745 roku grupa żeglarzy pod wodzą Nevodchikovym zetknął się z Aleuts na Wyspach bliski. Zdecydowali się spędzić zimę w Zatoce Attu, niszcząc dwie wsie. Następnie, przemysłowcy, że miejscowa ludność przejęła Czukockim.

Od 1758 roku rozpoczęła działalność relacje z mieszkańcami Unalaska i Umnak Island. W 1772 pierwszy rosyjski Osada powstała na Unalaska.

W 1867 roku w Ameryce Aleuty były uzupełniane są one z Alaski na podstawie umowy poszedł do własności Stanów Zjednoczonych.

Celowniki

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Aleuty, to przede wszystkim, trafi wiele malownicze widoki natury, a co najważniejsze – wulkany, które są szczególnie piękne w nocy. Ogromne kratery wybuchają słupy ognia, oświetlając majestatyczne góry lodowe pływające w ciemnej wodzie. Ten fascynujący pokaz widać każdą noc – erupcja liczne erupcje występują dość często.

A jeśli chcesz cieszyć się widokiem na wyspie, to oferuje wspaniałe doliny kwitnienia. Zwierzęta w głębi wyspy jest na tyle mała, ale na wybrzeżu można zobaczyć foki, lwy morskie, morsy i wiele ptaków.

Również Aleuty znany fakt, że są one starożytne cmentarzysko unangan plemię – przodkowie Aleuts. Zaskakujące jest to, że pochówku rytuały są prawie kompletna kopia starożytnego egipskiego!