178 Shares 2772 views

Kocham sport? Nie zapomnij, aby dbać o skórę!

Jest to znane wszystkim – cieszyć się blask twarzy po treningu, że skóra wygląda zdrowo i świeżo, a następnego ranka budzisz się z ogromnym zapalnego. Zbieg okoliczności? Może. Niemniej jednak, istnieje szansa, że pojawienie się trądziku na twarzy jest połączony z treningów.


Podobne wysypki – jest to wspólny problem. Kiedy pot, pot miesza się z kosmetyków, bakterie, tłuszcz, brud ze sprzętu do ćwiczeń, a wszystko to ma wpływ na skórę. Na szczęście, większość z tych problemów można uniknąć całkowicie – wystarczy do sprawowania właściwej opieki. Aby osiągnąć cel pomożecie tych zaleceń: po nich, będzie można zapobiec ponownemu wystąpieniu wysypki. Więc przyjrzyjmy się, jak można chronić skórę na siłowni!

Umyć przed treningiem

Może nie chcesz tracić czasu, próbując zmyć makijaż przed treningiem, zwłaszcza jeśli stosuje się po to wszystko od nowa, jednak ten krok będzie twój pierwszy krok w kierunku ochrony skóry z wysypką po wysiłku. Wiele osób umyć twarz po treningu, ale ważniejsze jest, aby umyć twarz przed rozpoczęciem do czynienia. Kiedy wymazać z powierzchni potu podczas ćwiczeń, to są jednocześnie wcierać porach makijaż, tłuszcz, brud, martwe komórki skóry i wszystkiego innego. Może to prowadzić do zapalenia i blokowanie porów. Oczywiście, jeśli nie masz dostępu do zlewu i ulubiony środek do mycia, może być wyzwaniem. Użyj toner i bawełny – po prostu zachować je w torbie łatwo zetrzeć makijaż i olej z twarzy. Dzięki czemu można dokładnie oczyścić skórę i przygotować ją do treningu. Nie trzeba nawet wody!

Nosić bandaż na czole w klasie

Nawet jeśli zawsze umyć twarz przed treningiem, najprawdopodobniej, myślisz o włosach też, ale oni po prostu związane w koński ogon. Niestety, gdy się pocisz, wszystkie kosmetyki, których używasz na włosy spadają bezpośrednio na twarz. Działa na stan skóry nie jest najlepszym sposobem. odżywki do włosów, lakiery, żele, suchy szampon – wszystko to nie nadaje się do stosowania na twarz. Takie środki mogą zmieniać alkalicznych równowagi skóry i blokowania porów, co doprowadzi do wysypki. Jest mało prawdopodobne, że będzie umyć włosy przed wysiłkiem, najłatwiejsze rozwiązanie – bandaż na włosy, które nie pozwolą pot od skóry głowy upadku na twarz.

Nosić jasny, przestronny rzeczy

Jeśli mają skłonność do pojawienia się wysypki na ciele, takich jak klatki piersiowej, pleców i pośladków, być może, punkt jest starta. Wszystko, co ociera się o skórę w miejscu jest podatna na trądzik, spowoduje pojawienie się wysypki. Pot może wzmocnić ten proces, ale nie zawsze. Najgorszym efektem jest tarcie. Kiedy połączy się z wilgotną skórę ciasną odzież, tarcie staje się szczególnie intensywne. Oczywiście, duże sportowy biustonosz – nie jest opcją, ale reszta może być również jeden rozmiar większy – nie pasują blaty ciało, spodnie lub szorty może zminimalizować tarcie i pozwala pozbyć ciągłych wybuchów. Zapamiętaj ten moment, kiedy próbuje się na rzeczy sportowych przed zakupem.

Wipe przed użyciem symulatorów

Siłownia przeprowadzili badanie, w którym stwierdzono, że na siłowni 362 razy więcej bakterii niż w publicznej toalecie. Takie dane można uzyskać wszystkich do ponownego nawyków sportowych. Wystarczy pomyśleć o wszystkich odwiedzających siłowni że pot obficie i nie wycieraj do centrum fitness, pójść do toalety, a potem umyć ręce, a następnie ponownie dotknąć ich do symulatora, którego używasz i. Jest to dość nieprzyjemne uczucie.

Jeśli usiąść lub położyć się na symulatorze, a tylko go dotknął, te bakterie dostać od Ciebie. proste rozwiązanie tego problemu – przetrzeć wszystkie trenerów zanim zostaną one wykorzystane. Jeśli to możliwe, należy użyć wilgotnych chusteczek lub spraye, które są świadczone przez siłowni. Co ważne, nie wycierać w samym ręczniku, że wytrzeć twarz, więc było jeszcze gorzej – bakterie z symulatorów będzie bezpośrednio na skórę i może powodować poważne stany zapalne. To sprawia, że niemożliwe do wykorzystania ręczniki bezsensowne.

Należy unikać rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń

Przeniesienie bakterii jakoś dzieje, nie można go całkowicie uniknąć, jednak jeśli jesteś ostrożny o otaczającym środowisku, można ograniczyć ten proces o siebie i swojego dobytku. Na przykład, nie powiesić ręcznik na symulatorze, że nie są wycierane – tak można zapewnić szybkie bakterie utwór do twojej twarzy.

Lepiej jest miejsce ręcznik na szyję. Nie jest to konieczne, i położył się na macie do jogi surowego lub dotknąć twarzy po tym, jak dotknął hantle – więc przejść bakterii skórnych. Unikaj dotykania twarzy podczas treningu, zastanowić się, jak można oczyścić urządzenie przed użyciem go, będzie rozprzestrzeniać bakterie jak najmniejsza. Mała uwaga do takich szczegółów – a Twoja skóra będzie bardzo wdzięczny.

Szybko zdjąć przepocone ubrania

Im dłużej jesteś w spoconych ubraniach po treningu, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia wysypki na ciele. Przyczyny tego są dwa – wcierane owrzodzenie, które występują w wyniku kontaktu skóry i tkanki na mokro, a także z nagromadzonych bakterii i wirusów w odzieży.

Spróbuj przejść do prysznica jak najszybciej po treningu lub nawet po prostu zdjąć przepocone ubrania, aby Twoja skóra może oddychać. Pozwala to zmniejszyć ryzyko rozwoju zapalenia skóry i chroni przed rozwojem bakterii w ubrania nasączone potu.

Myj ręce przed umyj twarz

Oczywiście, umyj twarz po treningu – to dobry pomysł, ale najpierw trzeba umyć ręce. Jeśli będzie umyć ręce wodą z mydłem przed umyj twarz, po prostu przenieść go nieprzyjemnych bakterii z siłowni. Staraj się unikać tego i zawsze pamiętać, że należy zacząć od mycia rąk.

Umyj sprzętu między zastosowań

może to być bardzo kuszące, żeby skręcać jogi matę po ćwiczeniach i zapomnieć o nim aż do następnej sesji. To samo dotyczy ręczników. Problem z tego zachowania jest to, że bakterie będą rozprzestrzeniać się na brudne rzeczy i następnym razem użyć go będzie dostać się na swoim ciele. Głównym problemem jest to, że ludzie nie przestrzegają higieny po wysiłku. Wykorzystują tę samą brudną ręcznik, ciągle zapominam, żeby go umyć. Można wytrzeć matę na minutę i korzystać z niektórych ręczniki. Tworzenie specjalnej stos ręczników to było łatwe do podjęcia nowych i starych Wyślij do prania.

Znaczenie czystości

Tak, to jest oczywiste, że aby zapobiec pojawieniu się wysypki dość łatwo. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania – trzeba utrzymać skórę tak czysty, jak to możliwe, unikać zanieczyszczenia, wycierając symulatorów. I pamiętaj, że powinny być niezwłocznie usunięte przepocone rzeczy po treningu, trzymać pod ręką środki do odświeżania twarzy przed i po okupacji.

Uwaga do otaczającego środowiska i ograniczenia niepotrzebnego kontaktu z zabrudzonych powierzchni pomogą utrzymać skórę czystą i zdrową. W tym przypadku, nawet najbardziej intensywny harmonogram szkolenia nie przeszkodzi Ci atrakcyjny wygląd – zawsze będzie bez skazy!