833 Shares 7052 views

Cellulit: stadium rozwoju, przyczyny i funkcje obróbki

Jak wiecie, w większości kobiety mają tendencję do wyglądają wspaniale, monitorować ich wygląd i szczupłą sylwetkę. Ale nagle pojawia – cellulit … Etapy choroby się bliżej.


Jakie zjawisko?

Na pierwszych oznak cellulitu, wiele kobiet są zdesperowani w błędnym przekonaniu, że jest to niemożliwe, aby się go pozbyć. Ale tak nie jest. Aby zacząć rozumieć, co to jest. Zewnętrznie cellulit na wczesnym etapie jest ona bardzo podobna do skórki pomarańczowej. Skóra staje się szorstka, są wzgórza i doliny. W późniejszym okresie, te objawy stają się bardziej widoczne, nie jest obrzęk skóry i obrzęk.

Pierwsze wzmianki o cellulitu jak choroby pojawiły się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Wcześniej uznano za dość typowe dla kobiet. Jego pierwsze objawy mogą pojawić się po 20 latach. Czasami stan skóry wpływając na narodziny dziecka. Niektórzy błędnie uważają, że cellulit, etap rozwoju, które omówimy w tym artykule tylko pojawiają otyłych kobiet. Ale to nie jest prawda. Czasami dość smukła dziewczyna zauważyłem na efekt „skórki pomarańczowej”.

Pierwszy etap cellulitu

Kosmetyczka badający ten problem zidentyfikowali cztery poziomy rozwoju.

Najwcześniejszy etap jest najbardziej bezpieczne. Jako takie, cellulit nie jest jeszcze w zasięgu wzroku. Niemniej jednak, skóra w miejscach zagrożonych (żołądka, pośladki, udo) są miękkie, nieelastyczne. W wyniku niewłaściwych pojawi metabolizm tłuszczów. Warstwa podskórna uszkodzony właściwą cyrkulację cieczy.

Na zewnątrz, na tym etapie nie jest bardzo widoczne. Ale jeśli się ręce krotnie w skórze, a następnie te same stłuczki będą odczuwalne. Co zrobić, jeśli masz cellulit (etap początkowy)? Po pierwsze, nie panikuj. W dzisiejszym świecie to niedociągnięcie doskonale uleczalna.

Następnie trzeba zmienić swoją dietę. Nadmierne spożycie alkoholu, tłustych i pikantnych potraw, smażonych i wędzonych – wszystko to nieuchronnie prowadzić do chorób skóry. Staraj się jeść więcej owoców i warzyw, aby zastąpić majonez ze śmietaną i oleju roślinnego – sok z cytryny. I, oczywiście, nie ma właściwego odżywiania nie pomoże, jeśli zaniedbanie ćwiczeń. Małe aktywności fizycznej, takie jak bieganie, chodzenie, fitness, kilka razy w tygodniu na pewno pomoże uniknąć kłopotów ze skórą.

Drugim etapem

Jeśli bardzo pierwsze oznaki były niewidoczne dla Ciebie, to następny poziom rozwoju, to na pewno zobaczysz, że skóra będzie zmieniona. Pojawi się bardziej wyraźny obrzęk, grudki tłuszczu podskórnej formy. Jeśli zauważysz coś takiego w domu, a potem, niestety, masz cellulit №2 scenę. Z powodu naruszenia odpływ płynu w układzie limfatycznym pojawiają się podskórne „doły”.

Za naciśnięciem punktów zapalnych stają się wiotkie, cienkie. Ale wciąż nie jest łatwo naprawić, ponieważ zmiany te są odwracalne. Śledź wszystkie te same informacje na temat prawidłowego żywienia i sportu. Do tego wszystkiego można dodać profesjonalny masaż. Wiele osób woli sprzętu. Pomaga pozbyć się nierówności podskórnych, regulację poziomu cieczy. I, oczywiście, zapominać późnej nocy kolacje. prowokują one naszą tłuszczu obsady ciało w najbardziej niepożądanych miejscach.

Etap trzeci

Na tym etapie, zwykle ćwiczenia nie może zrobić. Jeśli nie podjęły żadnych działań z wyprzedzeniem, będzie teraz musiał włożyć wiele wysiłku w celu wyeliminowania tej wady. Przypomnijmy, że charakteryzują etap cellulitu. Leczenie staje się problematyczne, gdy choroba jest już uruchomiony. Co do zasady, należy skonsultować się z lekarzem-kosmetolog. Ale ty sam miał siły, aby pokonać tę chorobę, jeśli wolą lekko.

Skóra na tym etapie wygląda wiotki, w bryłach. Upośledzone ukrwienie doprowadziły do tego, że tłuszcz zamienił się w nierówne masy. Ten etap jest najbardziej powszechny u otyłych kobiet, które przybierały na wadze i nie podejmują żadnych działań, aby temu zapobiec. Stracił sprężystość skóry staje się szorstka i traci swoją czułość.

Pierwszą rzeczą, którą należy rozpocząć leczenie – diety. Jedynie poprzez rozpoczęcie prawidłowego i ograniczone jeść, można schudnąć. Jednak konieczne jest, aby rozpocząć trening siłowy, aby wzmocnić mięśnie i utrzymać skórę w dobrej kondycji. Ponadto, przy użyciu różnych kremów antycellulitowych. Pomagają one nawilżać obszarów problemowych, a także ich powierzchnia jest podgrzewana. Następnie można przystąpić do masażu.

Tune, które działają na długie i skomplikowane. W rzeczywistości, trzeba całkowicie zmienić swój styl życia w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu. Od trzeciego etapu jest dość poważnym problemem. Należy rozumieć, że szybko się go pozbyć nie będzie działać.

Czwarty etap

Na tym etapie, przed nami to nie tylko choroba kosmetyczny. Jest to prawdziwa choroba, z poważnymi zmianami skórnymi. Cellulit pojawia sinicą krok №4 tkanek, obecność obrzęku i obrzęk. Mięśnie stają się bardzo słabe, zanik. Ze względu na fakt, że krew krąży słabo ewentualne ryzyko martwicy. To naprawdę jest bardzo niebezpieczne i może prowadzić do zabiegu. Często lekarze stosują metody liposukcji, co wyjaśnimy później. Ten etap nie jest tak powszechne. Zazwyczaj kobiety nie pozwalają na takie zaniedbania i zacząć emitować alarm na trzecim etapie.

leczenie

Po znalezieniu się pierwsze oznaki cellulitu, nie ciągnąć za wybawienie od niego. Oczywiście, nie jest łatwo zmienić zwykłego sposobu życia, ale warto. Na swoim wyglądem i uwodzenie cię sądzić przez innych ludzi. I na plaży w czasie wakacji nie powinno być kojarzącego się myślami o nieprzyjemnej skórze. W badaniu tym stadium cellulitu. Jak zidentyfikować je, spowoduje, że nasz artykuł.

Po tym, należy zmienić swoją dietę. Usunąć z diety smażone i tłuste. Idź do wątroby i gotowane. Spośród wszystkich rodzajów mięsa jest lepiej wybrać kurczaka. Jest to łatwe do strawienia. Można je naprzemiennie z niskotłuszczowego wołowiny. Zatrzymaj liberalnie solenie potraw, przyczynia się do zatrzymywania płynów w organizmie i wygląd obrzęki. Codziennie jeść owoce i warzywa. O mąki i słodki warto zapomnieć.

Pomaga sport!

Twoje dalsze działania będą miały wybór zajęć fizycznych. Określić, gdzie masz zamiar zrobić: w domu, w parku lub udać się do siłowni. Tylko nie przesadzaj! Pamiętaj, że najlepszy efekt przyniesie dawkę szkolenia, nie więcej niż dwa lub trzy razy w tygodniu.

Jeśli masz 3 lub 4 stadium, należy skonsultować się z lekarzem. Będziesz zapyta, gdzie lepiej zacząć leczenie. Możesz być oferowane liposukcji. Jest to taki rodzaj pracy na wypompowanie warstwy tłuszczu. Po prostu nie sądzę, że będzie wystarczająco. Po ciało zaczyna się zmieniać i stress test. Więc zacząć jeść prawo i podążać ciężar jego ciała do nadwagi nie wrócił ponownie. Kiedy lekarz pozwala rozpocząć trening. Pamiętaj, że cellulit nawet po zabiegu jest do zwrotu mienia. Więc trzeba regularnie.

profilaktyka

Aby problem ten opuścił cię, należy kierować się prostymi instrukcjami.

  • Pozbądź się złych nawyków, jak tylko to możliwe, jeśli w ogóle. Picie alkoholu i palenie może mieć niekorzystny wpływ na stan skóry.
  • Jeść prawo i umiarem. Zapomnieć o wizycie w kawiarni z tzw fast food.
  • Uczyć się do wysiłku fizycznego. Sport, między innymi, wzmocnienie układu odpornościowego.
  • Biorąc kąpiel lub prysznic, użyj peeling ciała. Masować obszary w okolicach ud i pośladków, pomaga poprawić krążenie krwi.
  • Basen i saunę.
  • Nie zaniedbuj masażu. Specjaliści będą w stanie utrzymać stan skóry w idealnym stanie.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, co jest cellulit, stadium choroby jest znana również do Ciebie. Próbować zapobiec jego wystąpieniu. Ci, którzy regularnie ćwiczyć, choroba ta nie jest straszna. Nawet proste wieczór jog zmniejszyć ryzyko pojawienia się cellulitu. Nie wstydź się, jeśli masz już brakowało łodzi, a wszystkie znaki tam choroby. W twojej mocy, aby go naprawić. Na każdym etapie, nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć przyjmowanie prawa żywnościowego, porzucić złe nawyki.

Do tej pory, salony kosmetyczne oferują dość szeroką gamę usług, które przyczynią się do pozbycia się cellulitu. Tak więc, nie należy wpadać w panikę, gdy wykryje ten problem. Konieczne jest jedynie, aby dokładnie zastanowić sposobów rozwiązania go. Po, że będzie afiszować w kostiumie kąpielowym, oślepiając całe piękno swojego ciała!