238 Shares 3902 views

Okno Opcje ramki na fasadzie domu

Przed domem – to z pewnością jego twarz. Dlatego przywiązuje ogromną wagę do aranżacji. Kompletny obraz pomaga ramy okna. Ta technika artystyczna daje ogólny wygląd eleganckich budynków. Także obrzeża akcentuje smak i charakter właściciela domu. Dzisiaj możliwe jest stworzenie bardzo różne ramki.


Używany do krawędzi szeroki wybór wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Należy wziąć pod uwagę, przed utworzeniem zewnętrznej ramy otworu okiennego. Jakie są opcje są dziś popularne, szybka rada od doświadczonych budowniczych.

zalecenia ogólne

представлены далее) является одним из самых важных декоративных элементов фасада. Kadrowanie okna (zdjęcie poniżej) jest jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych elewacji. Więc dzisiaj służy wiele wariantów materiałów, z których do najbardziej zróżnicowaną granicy. Wybór zależy od wielu czynników.

Wykorzystując nowoczesne materiały mogą oknom elegancki wygląd. Jeżeli właściwe podejście do procesu selekcji można tworzyć nie tylko piękny, ale także trwały krawędzi. Obecnie, w większości przypadków na tym celu stosuje się cegły, gipsu, kamienia naturalnego, panele poliuretanowych i drewno. Istnieją także inne rodzaje materiałów. W większości przypadków krajowe projektanci wybrali do dekoracji elewacji z drewna lub cegły.

Materiały nabyte zgodnie z wymaganiami projektu. Muszą one być łączone z ram okiennych, jak również na zewnątrz.

cegła

хорошо подходит жителям города. Oprawy okna z cegieł dobrze nadaje mieszkańców. Przede wszystkim należy dokładnie rozważyć zaprojektowanie granicy. Materiał ten powinien być również połączone ze ścian murowanych. Cegła musi zamknąć wszystkie nieprzyzwoite luk, które pozostają po zamontowaniu okna w otworze. W tym celu specjalnym wykończeniem z cegły lub pewien sposób układania.

Wszystkie elementy dekoracyjne muszą rozstrzygać na zasadzie symetrii. Tym razem jest to konieczne, aby myśleć na etapie planowania budowy. W niektórych przypadkach może być pomyłki. Asymetryczna rama okienna wyglądają jeszcze bardziej brzydkie. Być może trzeba demontować okna i wyciąć fragment muru.

Aby ozdobić okna przy użyciu cegły dopasować niektórych odmian materiałów. Można zagęszczać kształtach, hyperwciśnięta lub kształtki z otworami. Pierwszym z nich jest tańsze i bardziej wytrzymałe. gatunek hyperwciśnięta są podobne pod względem cech z kamienia naturalnego. Cegła z wnękami kosztuje i waży mniej niż innych odmian.

drewno

часто осуществляется при помощи деревянных наличников. Oprawy okien na elewacji jest często wykonywane za pomocą drewnianych obudowach. Ten rodzaj krawędzi odpowiadał mieszkańcom wiejskim domu lub willi. Opaska może stać się prawdziwą ozdobą otworu okiennego. Ze względu na specyfikę materiału, możliwe jest, aby wyciąć wdzięczną postać, koronkowe wzory.

Ramy drewniane bezpiecznie zamknąć szczelinę pomiędzy ramą a otworem okiennym. Nasi przodkowie wierzyli, że rama może chronić właścicieli domów przed złym okiem.

Drewno jest materiałem przyjaznym dla środowiska. Jest dobrym izolatorem. Zapobiega to przedostawaniu się hałasu, kurz i inne czynniki środowiskowe wewnątrz domu. Drewno jest kosztowny materiał. To wymaga odpowiedniej opieki. Bez tego obudowa będzie krótkotrwały. Najlepiej jest używać do takich celów dębu, modrzewia i wapna.

Kamień i alabaster

смотрится очень красиво и богато. Oprawy kamienia okna wygląda bardzo piękny i bogaty. Dla tych celów wykorzystać Coquina, piaskowiec, wapień. Taka obróbka wykańczająca jest bardzo skomplikowane. Wymaga to proces żmudny ustalenie dużej liczby pojedynczych elementów.

Naturalny kamień jest ciężki materiał. Dlatego, ściana musi być silna. W budowaniu jakości fundament musi być wykonany. Ponadto, ten przykład jest przeznaczony wyłącznie do oprawy wysokie budynki.

Jeśli chcesz utrzymać klasyczny styl w projektowaniu elewacji, najlepiej jest zastosować tynk sztukaterie. Ta postać jest najbardziej czasochłonne. Jest stosowany rzadko. Jest to materiał kruchy i ciężkie. Jego stosowanie jest obecnie uważana za niepraktyczne.

poliuretanowej

можно сделать и с помощью полиуретана. Oprawy okien można zrobić za pomocą poliuretanu. Niniejszy przykład wykonania ma wiele korzyści, wykończeń. Dzięki tego materiału można stworzyć najbardziej niezwykłe i oryginalne wzornictwo. Ta postać wytrzymałe obrzeża, które jest lekkie. Nie będzie miał duże obciążenia na fundamencie. Zainstalowaniu rama poliuretanowej i prosto.

Poliuretanowe mogą być łączone. Dzięki niemu można tworzyć wiele elementów dekoracyjnych, takich jak łuki, gzymsy, listwy i tak dalej. D. Ten nowy materiał budowlany przewiduje wyobraźni projektantów wielu możliwości. Mogą eksperymentować z kombinacji koloru, stylu i innych ozdób.

Jest to praktyczne, materiał łatwy w pielęgnacji. On nie boi się negatywnych oddziaływań na środowisko. Poliuretan jest obsługiwana aż do 30 lat. Jest trwałe, łatwe i stosunkowo niedrogie materiały.

Inne materiały sztuczne

сегодня также выполняется из пластиковых профильных панелей. Oprawy okien na fasadzie domu, dziś jest również wykonana z tworzywa sztucznego profilowane panele. Jest to jeden z najtańszych opcji. On jest w harmonii z ramkami i ścian wykonanych z różnych materiałów. Wadą jest reprezentowany przez niską fringing dekoracyjność. Poliuretan spektakularny wygląd.

Jeden rodzaj ramy, która obecnie zyskuje na popularności, to kompozyt drewno-plastikowy. Ta postać ma również stosunkowo niski koszt. Oprawy łatwe w montażu i mają długą żywotność.

materiały syntetyczne mają wiele zalet. Jednak ich wygląd często pozostawia wiele do życzenia. Dlatego zaleca się, aby kupić wysokiej jakości materiałów, które są w pełni zgodne z ogólnym projektowaniu elewacji.

montowanie

можно осуществить самостоятельно. ramy okna może być prowadzone niezależnie od siebie. Jest najlepiej nadają się do tego celu poliuretanu. Ponieważ możliwe jest tworzenie elementów o różnym stopniu złożoności. Dodają do ciekawego, oryginalnego obrazu. Cała procedura nie zajmie dużo czasu.

Instalacja obejmuje montażowego kleju na elementy poliuretanowe lub za pomocą śrub. Wszystkie elementy ramy są reprezentowane w sprzedaży. Musimy uważnie wybierać je w zależności od rozmiaru okna.

podjęte również w postaci otwarcia konta. Może on mieć kształt prostokąta lub zaokrąglony wierzchołek. Dla każdej opcji, okno w sprzedaży są odpowiednie elementy ramy. Należą łukowe sandriks, okrągłe granic, panele, okiennice ozdobne, profile. Jest również często wykorzystywane karnisza. W sprzedaży znajduje się szeroka gama rozmiarów części ramy.

Wskazówki i sztuczki

должно соответствовать общему оформлению фасада. kadrowanie okna powinny być zgodne z ogólnym projektowaniu elewacji. Jednocześnie uwzględnia wymiary budynku, jego stylu, materiałów wykończeniowych. Pozwoli to stworzyć harmonijny sposób. W tej ramce można podkreślać cechy struktury i oknami.

Po rozpatrzeniu opcje, które mogą być stosowane w projektowaniu graniczące okna, każdy właściciel domu prywatnym może wybrać najlepszy rodzaj wykończenia. Płotki mogą być podkreślona przez cech strukturalnych.