373 Shares 1339 views

Kiedy sadzić piwonie w spadku? zasady sadzenia

Piwonie dawna popularne wśród ogrodników. Po tym wszystkim, ozdobne liście i piękne kwiaty trudno jest znaleźć analogi. Piwonie przyjemnie miłe dla oka różnych kolorach, począwszy od subtelnych odcieni, a skończywszy na jasnych, nasyconych palety kolorów. Ponadto mają one doskonały smak. Nie jest zaskakujące, że prawie wszystkie ogrodników rosną i rozmnażają takie kwiaty. Jest to prosty proces, jeśli następujące warunki niezbędne. Tak więc, należy rozważyć, kiedy sadzić piwonie w spadku? I jak to zrobić poprawnie.

sadzenie jesienią

Plantatorzy początkujący często mają do czynienia z pytaniem: gdzie są posadzone piwonie jesienią lub wiosną?

Specjaliści plantatorów polecamy sadzić kwiaty w otwartym terenie we wrześniu. Począwszy od jesieni – to idealny czas na sadzenie wszystkie rodzaje piwonii. Jednocześnie przygotowuje się do procedury może rozpocząć się w sierpniu. Jednak bardzo pasuje powinno zostać odroczone do połowy września.

Myślenie, kiedy sadzić piwonie na jesieni, hodowcy często zadają pytanie: dlaczego września? Taki okres nie został wybrany przypadkowo.

Hodowcy przytoczyć następujące powody:

 1. Nerki wznowić w zakładzie są w pełni uformowany.
 2. Bush zatrzymuje wzrost we wrześniu. Odnosi się do lądowania część.
 3. Proces powstawania drobnych korzeni jeszcze się nie rozpoczęła. Dlatego podczas przeszczepu nie uszkodzić roślinę.
 4. Ciepło minęło.
 5. zaczyna się pora deszczowa. To przyczynia się do lepszego ukorzenienia.

Ale co, jeśli roślina jest przedstawiony w wczesną wiosną? Wiedząc, kiedy sadzić piwonie w upadku, począwszy ogrodnicy są zdezorientowani. Nie rozpaczaj. Roślina może być tymczasowo rosnącego w doniczce. W otwartej przestrzeni do poruszania się w marcu lub kwietniu. Jednak, że taka procedura jest dozwolone tylko wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest ustalone, i osiąga +5 C

Zastanówmy się teraz, jakie warunki powinny zostać ustalone piwonii.

Wybór lokalizacji

Więc teraz wiesz kiedy sadzić piwonie w upadku. Ale ważne jest, aby zrozumieć funkcje i właściwego wyboru lokalizacji.

Hodowcy podać następujące informacje:

 1. Piwonia lubi słońce. Dlatego spróbuj przyciąć doskonale oświetloną część.
 2. Kwiat nie może wytrzymać wiatr i przeciągi. Dlatego zaleca się umieścić roślinę w pobliżu krzewów i drzew. Zapewniają one doskonałą barierę przed wiatrem. Jednak zapewnić wolną przestrzeń dla systemu korzeniowego.
 3. Nie należy wybierać miejsca blisko domu. Dla roślin, będzie grać niedźwiedzią. Po wszystkie ściany w domu są stale emitują ciepło, a kwiat nie tolerują ciepła. Od tej piwonii prostu umiera. Odległość z domu do piwonii nie powinna być mniejsza niż 1,5-2 m.

przygotowanie gleby

Zwróćmy się teraz do gleby. Jaki rodzaj gleby jest potrzebna dla roślin?

Użyj porady specjalistów:

 1. Piwonia jest najlepiej rozwinięte na glebie gliniastej.
 2. Jeśli ziemia jest ciężka glina, zaleca się piasku, humusu i torfu. Starter ten pozwoli roślina doskonale rozwijać.
 3. Piaszczystej gleby z dodatkiem torfu, iłu i próchnicy.
 4. Najbardziej nadaje się do wzrostu torfu ziemi piwonii. Jednak nawet ta ziemia może być dokonane na rzecz rozwoju wysokiej jakości piwonii. Trzeba dodać piasku do gleby, jesionu i nawozów organicznych.

Uwaga powyższe zalecenia, a krzew daje wspaniałe kwitnienie.

niezbędne nawozy

Oczywiście, to jest bardzo ważne, aby zrozumieć, kiedy sadzić piwonie w upadku. Jednak eksperci prowadzą wiele innych momentów, które wpływają na rozwój krzewu. O nich powinien również mieć pomysł. Wystarczy, że ważne jest, aby zapłodnić kwiat.

Do takich celów zaleca się co następuje:

 1. Przed sadzeniem, napełnić superfosfat otwór i siarczan potasu. Nawozy te będą potrzebować 200 z nich do wymieszania z popiołu drzewnego. Te ostatnie litr słoik.
 2. Obecnie przygotowuje się roztwór manganu. Powinno być ciemny róż, głęboki kolor. będzie potrzebować około 10-15 litrów. wlać ich mieszaniny dodawanie nawozów.

lądowanie subtelność

Przygotowania zakończone.

Rozważymy teraz jak sadzić piwonie w spadku:

 1. Otwór sadzenia powinny być przygotowane z wyprzedzeniem. W tym przypadku mieszanka gleby będzie miał czas, aby dać niezbędną skurcz.
 2. Na dnie wykopu zrobić mały kopiec. To umieścić roślinę. Pamiętaj, aby spłaszczyć wszystkie korzenie.
 3. Odpada posypać ziemię. Ostrożnie zacisnąć ramiona roślinę ze wszystkich stron. Trzeba tworzyć dobrze nawadniania.
 4. Zasadził kwiat tak, że górna nerki zostały pokryte ziemi około 3-5 cm. Można sadzić i trochę głębiej.
 5. Sadząc roślinę, otwór powinien być obficie podlewano wodą. Rozdrabniania z kompostu.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę jeszcze jedną ważną rekomendację. Piwonia nie będą rosły w wilgotnym małej powierzchni. Nadmiar wilgoci powoduje gnicie korzeni.

Jeśli woda gruntowa jest ścisłe dopasowanie do powierzchni, po czym myśleć przez system drenażowy. Do jego produkcji można stosować żwir, dachówki, cegły, połamane żwir coquina.