575 Shares 5530 views

Procesor Xeon E3-1220 z "Intel". Przeglądowe, Cechy

E3-1220 ревизии v5. Rozwiązanie przetwarzanie dla realizacji stacje robocze o wysokiej wydajności i klasa niedrogie serwery – to E3-1220 audyt v5. Dane techniczne tego układu są istotne w tej chwili, i zaniósł na najbardziej zaawansowanej technologii procesu i niskie zużycie energii. Jest to wysokiej klasy rozwiązania mikroprocesorowe, a jego funkcje i będzie ją kontynuować.


Do stosowania w dowolnej części układu, która ma na serwerze?

Produkty procesorów dla „Intel” Spółka serwerów dystrybuowane do tej pory, co następuje:

 • Ultrabudgetary serwery i stacje robocze z dużą prędkością w oparciu o urządzenia wielordzeniowe mikkrotsessornom. E3-1220 в исполнении v5. To do tej grupy i jest własnością raportowania na podstawie niniejszego materiału E3-1220 chipie przez v5.

 • Produkty klasy średniej serwerowe oparte na konfiguracjach, które zawierają od 2 do 4 procesorów.

 • Ale decyzje domyślny poziom premii należeć do urządzenia, w tym ponad 4 żetony.

Zawartość opakowania

Intel Xeon E3-1220 – это ВОХ. Główną opcją dostawy, które można znaleźć Xeon E3-1220 Intel – to pudełko. Obejmuje ona następujące elementy:

 • Markowe pudełko z kartonu.
 • Chip.
 • Plastikowe pudełko do bezpiecznego transportu rozwiązań mikroprocesorowych.
 • Certyfikat pełnej zgodności z normami i standardami produktów.
 • chłodnica korporacyjnych.
 • Podręcznik użytkownika w wersji skróconej.
 • pasta termoprzewodząca.
 • Bilet z gwarancją.

Rezerwa opcja dostawy – TRAIL. Koszty w tym przypadku była niższa z powodu, że nie należą do producenta systemu chłodzenia wentylatorem i pasty termicznej.

Gniazdowe elementy architektoniczne, wartości częstotliwości

E3-1220 модификации v5 – это LGA1151. Głównym gniazdo E3-1220 do modyfikacji V5 – jest LGA1151. Ponownie, ten układ może jedynie w pełni operacyjny w zestawie płyt głównych S2HH żetonów, które są przeznaczone do stanowisk montażowych lub serwerów. W zwykłych decyzje takie klasa i seria 1xx 2xx takiego procesora nie będzie działać w ogóle.

Kryptonim dla tej architektury mikroprocesorów – Skylake. Układ roztworów mikroprocesora jest tak skonfigurowany, że zawiera 4 fizycznych danych klastra. Jednocześnie wsparcie technologii HT w tym układzie brakuje. Dlatego liczba rdzeni równa liczbie strumieni, to znaczy 4.

Ale technologia TurboBust w połączeniu z procesorem funkcjonuje z powodzeniem. W efekcie częstotliwość mikroprocesor zmienia się dynamicznie. Jego wartość jest minimalna – 3,0 GHz, a największa – 3,5 GHz.

Proces technologiczny wytwarzania kryształów, zużycie energii i temperatura

Intel E3-1220 именно ревизии v5 является технология производства кремниевого кристалла. Klawisz „Chip” z produkcji Intel E3-1220 był v5 Badanie to technologia wytwarzania kryształów krzemu. W tym przypadku jest to zaawansowany i odpowiada 14 nm. Wynika to z zastosowania takiej zaawansowany proces ten układ posiada wartość nominalną opakowania termicznego 80 watów.

Również wymiary kryształu 37,5 mm x 37,5 mm. Najwyższa temperatura w jednostce procesora jest określana przez producenta w temperaturze około 67 C. W praktyce, ten parametr nie może przekraczać 60 ° C

Napięcie, które jest stosowane w układzie powinna być w zakresie od 0,55 – 1,52 V. Ta ostatnia wartość jest zwykle zależy od poziomu skomplikowania problem jest rozwiązany, a prąd bazy CPU półprzewodnikowego temperatury.

Podsystem pamięci cache

Xeon E3-1220 . Wbudowany szybki podsystem pamięci 3 poziomach Xeon E3-1220 dysponuje. Największą objętość w tym przypadku na jednej trzeciej od poziomu, który może pomieścić osiem GB danych i instrukcji.

Ta część pamięci podręcznej jest dzielona między wszystkich elementów procesora i przestrzeni adresowej nim we wspólnocie. Oznacza to, że wszystkie komórki pamięci mogą przechowywać dane i instrukcje.

Drugi poziom może pomieścić 1 MB danych i instrukcji. Był już podzielony na 4 części 256 KB. Każda z tych części jest bezpośrednio związany z konkretnym jądrem i może przechowywać tak szybko, jak jego instrukcji i danych.

Wydajność pierwszego stopnia wynosi 256 KB. Są one podzielone na 4 segmenty 64 kb. Każdy z nich, jako pamięci podręcznej poziomu drugiego jest ustalona dla danej jednostki obliczeniowej. W tym przypadku, pamięć jest podzielona na 2 równe części 32 KB. Jeden z tych sklepów tylko danych, a drugi – w instrukcji procesora.

Kontroler zawiera losową pamięć dostępu przez producenta procesora. On jest dwukanałowy i dąży do współpracy z modułami DDR4. Częstotliwość Chip w tym przypadku musi być zgodne z 1866 MHz lub 2133 MHz. Można również korzystać z rozwiązań szybkich, ale będą działać nadal jest na najwyższym możliwym częstotliwością 2133 MHz. Maksymalna ilość pamięci RAM zainstalowany w wywoływaczu w około 64 GB. Przepustowość podsystem pamięci odpowiada 34,1 GB / sek.

Koszt. opinie

E3-1220 v5 имеет высокую стоимость. Jak każda inna firma rozwiązań procesor „Intel” E3-1220 v5 ma wysoki koszt. W opcji okna szacuje przez producenta w 203 dolarów, ale bardziej przystępne TRAIL – 193 dolarów.

Było to bardzo drogie i stanowi główną wadę tego rozwiązania. Ponadto, model ten jest w tej chwili istotne i może jeszcze znaleźć na sprzedaż w stanie nowym.

Ale plus chip serwera to:

 • Wysoka sprawność energetyczna.
 • Bezbłędny interakcji.
 • Elastyczna funkcjonalność, która pozwala na użycie go jako część komputerów serwerowych poziomie budżetu oraz stacji roboczych.

wyniki

E3-1220 . Dziś naprawdę doskonałe urządzenie przetwarzające jest E3-1220. Jest idealny do realizacji serwerów low-end.

Innym możliwym korzystanie z niej – stacja robocza z dużym poziomem wydajności. We wszystkich innych przypadkach, korzystanie z chipem niepotrzebnie zarówno ze względów ekonomicznych, lub niewystarczający poziom wydajności.