600 Shares 1266 views

Jak zrobić łódkę z papieru

Wszystkie dzieci uwielbiają bawić się wodą. I to nie jest tak ważne, gdzie szansa na ochlapanie: w basenie, jeziorze lub wanną. Każde dziecko z przyjemnością przedstawić się kapitan statku płynącego przez burzę, opanowane zespołu w środku wzburzonego morza.

I zadowolić swoje dziecko, to nie jest konieczne, aby kupić mu drogich zabawek. Wystarczy, aby nauczyć go zrobić łódkę z papieru. Jest to dość łatwy proces, który jest nie tylko użyteczny (japońska sztuka origami rozwija zdolności motoryczne rąk i wpaja wytrwałości i cierpliwości), ale również fascynujące.

Tak, aby zrobić łódkę z papieru, pustym arkuszu prostokątnym kształcie. Dla większej jasności, my wzięliśmy standardowego formatu A4, co pozwala wykazać cały proces. Ale po czytniku mistrz origami statku, ma sens, aby przenieść się do mniejszego rozmiaru materiału. W tym przypadku wynik operacji będzie bardziej dokładne. Brooks i początek wiosny takie łodzie będzie dużo łatwiejsze.

Pierwszy krotnie prostokątny arkusz na pół wzdłuż dłuższej krawędzi. Następnie przedstawić środku nowego kształtu i zastosować do niego górne rogi, tak aby otrzymać dwie równe trójkąty. Po zakończeniu tej operacji, swobodne paski papieru jest wygięty ku górze. Wystające rogach pochyla się najpierw na jednej stronie, a następnie z drugiej strony.

Następna jest to proces, który powoduje największe trudności dla tych, którzy czynią statek własnymi rękami po raz pierwszy. Trzeba podjąć, aby dostać „cap” ponad połowie drogi po obu stronach, ciągnąc je w różnych kierunkach, aby otworzyć pusty. Przy maksymalnym możliwym razdvizheniya, obok łódź będzie miała formę rombu, co musimy osiągnąć. Przesuń palcem na nowo utworzonych fałd w celu utrwalenia nowych figur.

Teraz Fold dolnych rogach rombu w górę z obu stron. Trójkątem powtarzamy znajome operację: ujawnić, nadając kształt diamentów. Nasza łódź wykonana z papieru jest już prawie gotowy. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy – wyciągnąć klapy boczne rombu i wyprostować fałdy i centralnego trójkąta.

Można nadal dopracowania modelu: aby ją pomalować, zamocować maszt, umieścić pasażerów – możliwości są ograniczone jedynie przez wyobraźnię przyszłego kapitana. I możliwe jest, aby postawić łódkę do pływania i tak sam, czy w społeczeństwie wielu innych statków. Przy projektowaniu statku powinny brać pod uwagę fakt, że najprawdopodobniej będzie wypełniony włamać się do kontaktu z wodą, a następnie wybrać odpowiednie materiały barwiące.

Ponadto, może trzeba dać pierwszeństwo gęstej lub błyszczącego papieru (jest on często wykorzystywany do reklamy drukowanej dystrybuowanych na ulicy). W tym przypadku, łódź będzie trwał dłużej, a to nie będzie musiał malować, bo liście są często już jasne kolory, które służy do przyciągnięcia uwagi.

Nie bój się eksperymentować i wymyślać nowe możliwości i kombinacji. W przypadku awarii, zawsze jest szansa, aby nową łódź z papieru, a jeśli odważny czarodziej uda, to może równie dobrze być kapitanem tego statku.