312 Shares 7682 views

Wybierając preparat dla niemowląt mleko dla niemowląt

Od samego początku ciąży, a czasem nawet na etapie planowania, przyszła mama inspirować jedną prostą prawdę – najlepszym pokarmem dla noworodka jest mleko z piersi matki. I, co do zasady, wszystkie kobiety w ciąży w czasie ciąży są studiując wszystkie możliwe informacje na temat karmienia piersią. Ale okoliczności dyktować swoje warunki, a w niektórych przypadkach zastąpić mleko z piersi dla niemowląt dla niemowląt.


Wskazaniem do podawania za pomocą mieszaniny.

Wskazania medyczne w żywieniu noworodków nie jest dużo, ale wszystkie one wiążą się z poważnymi problemami zdrowia matki i / lub dziecka. Preparat dla niemowląt dla niemowląt stosuje się tylko w przypadku, gdy poziom produkowane przez mleko matki nie jest wystarczająca do zaspokojenia potrzeb żywieniowych dziecka. Takie mieszaniny są przypisane pediatrą w przypadku całkowitego braku mleka matki lub jego niewystarczającej ilości.

Innym wskazaniem dla zastosowania mieszanin do karmienia są choroby matki. Należą HIV, gruźlica, zapalenie wątroby, wszystkie trzy rodzaje ostrej choroby psychicznej. W tym przypadku, karmienie piersią jest zabronione, a dziecko jest niezbędna do uzyskania dostosowanej mieszanki mlecznej.

Nieco inna sytuacja jest wtedy, gdy matka choroba pleśniawki piersi, tzw „choroby wieku dziecięcego” (ospa, świnki, odry), infekcje wirusowe. W tym przypadku dziecko jest tymczasowo, na okres leczenia matki przenosi się do sztucznego karmienia.

Trzecie wskazanie jest niska waga urodzeniowa przy urodzeniu lub urodzenia przez okres do 37 tygodni stwierdzono poważne naruszenia narządów wewnętrznych. W tym przypadku preparat dla niemowląt dla niemowląt działać jako dodatek do mleka kobiecego lub tak długo, jak nie ustalonego laktacji, głównego rodzaju żywności.

Opcjonalny, ale napotkał czynnik tłumaczenie noworodka na sztucznym karmieniu jest unikanie karmienia piersią matki.

rodzaje mieszaniny

W przypadku przeniesienia powodując noworodka na karmienie mieszanką, należy wybrać odpowiednią mieszankę. Nowoczesne producentów żywności dla niemowląt reprezentują szeroką gamę mieszanek. Nie jest zaskakujące, że rodzice mogą zgubić się w różnych produktach.

Wszystkie mieszanki dla niemowląt dla dzieci dzieli się na dwie grupy – mleko w proszku i cieczy. Mleko ma postać proszku, rodzaju koncentrat, który jest rozcieńczony w przegotowanej wody w celu uzyskania produktu końcowego (np NAN 1 Nestle Nestogen 1). Ciekła mieszanina mleczne są już przygotowane artykuły spożywcze (Agusha 1).

Drugi podział mieszaniny do karmienia odbywa się maksymalną dostosowania do składu mleka kobiecego. Zazwyczaj są one podzielone na najbardziej przystosowanego do mieszanki mlecznej (Nan 1, Nutrilon 1) stopniu dostosowane do mieszanki mlecznej (Friso 1 Bebi 1) i prostych mieszanin. Pierwsze dwie kategorie związków są produktem przemysłu spożywczego dzieci. Proste mieszaniny tym samym – krowy hodowlanych lub mleka koziego z zbóż, ogólnie semoliny.

Trzeci typ jest wytwarzany przez dzielenie podstawowej Składnik: słodkowodnych (Babushkino kosza 1, NAN 1) i mleka (Semper bakteriami 1). Świeże mieszaniny na bazie mleka krowiego lub koziego. Fermentowane – oparta na zakwasie (bifidobakterii, kefir).

Jak wybrać dla niemowląt dla niemowląt?

Jeśli jesteś piersi -feeding z piersią matki powinny być zgodne składniki żywności, w przypadku sztucznego karmienia, zwraca się uwagę na mieszanki. Ale zanim pójdę do apteki, aby wybrać mieszankę, rodzice powinni skonsultować się z pediatrą.

Kiedy sztuczne karmienie skupia się na kondycji fizycznej noworodka: ocenę skali Apgar, waga przy urodzeniu i przy wypisie, analizy wydajności dziecka, jakości i ilości fotela. Na podstawie tych danych są mieszaniną powołanie.

Ale nie tylko za radą selekcji opartej lekarza preparat dla niemowląt. Po wprowadzeniu wybranego mieszaniny dziecka, rodzice są zobowiązani do śledzenia jego rozwoju umysłowego i fizjologicznego. Jeśli dziecko przedstawić częste zaparcia, kolka wzrośnie, a dziecko staje się niespokojne, oznacza to, że wybrana mieszanina nie nadaje się do dziecka.

Zabrania się karmić dziecko w tym samym czasie w różnych mieszaninach. W tym przypadku będzie to niemożliwe, aby określić reakcję organizmu do określonej mieszaniny i noworodka układ trawienny będzie doświadczać zwiększonego obciążenia.

Genetyka. Pierwsze prawo Mendla
220 shares 2703 views
288 shares 4810 views
688 shares 4483 views