881 Shares 9885 views

Powszechne choroby i szkodniki z ogórków

Niestety, żadna z roślin uprawianych bez wsparcia i opieki przez dłuższy czas w ogrodzie nie będzie trwać. Jakie są plagą nie tylko go realizować: choroby, owady (nie wszystkie z nich użyteczny), uporczywe chwasty, z uporem do wygrania samych dzikusów miejsca. Ile trzeba dokonać wysiłku i cierpliwości, aby dostać przyzwoity plon. Oto, na przykład, droga do serca chrupiących ogórków – choroby i szkodniki ścigać je od momentu nasion serwować. Ale mimo wszystkich trudności związanych z praktykami rolniczymi, jeszcze żaden ogrodnik nie daje się ich uprawę.

W ciągu wieków, że ludzie uprawiają pupyrchatye zielone warzywa, nauczyli się rozpoznawać wroga i skonfrontować go skutecznie. Ciało wiedzy pojawił się i domowe sprawdzone recepty przodków, a nowy chemicy rozwoju i udane odkrycia bezpieczeństwa biologicznego.

Choroby i szkodniki ogórki są dość liczne. Wyraził najczęściej. Szkodniki obejmują mszyce. Ten mały stwór żywi się sokami roślin. Jeśli dasz się na jego ramieniu, a potem na swoim lądowań pozostaną suszone źdźbła trawy. Wróg koncentruje się na dolnej stronie arkusza. Główne metody pozbycia się go, opryskiwanie karbofosom, liść wilgoć i odkurzanie je z tytoniem lub czuprynie, niszczenie chwastów. Inne kroki są podejmowane w celu straszenia mrówki, którzy lubią paść jego „mleko” mszyc na swoich łóżkach ogrodowych.

Inna osoba zaangażowana w wykazie chorób i szkodników „ogórków” – pająk. Jego występowanie jest wykrywany przez sieci, splatają dolną część liści, aw nich jest kolonią pasożyta. Ślady działalności widoczne na powierzchni roślin, w postaci światła, jeżeli jednokolorowych punktów. Od amatora do ssać soki konkurować z użyciem roztoczobójcze (specjalne produkty mające na celu zniszczenie pajęczaków). Pomaga rosołu feverfew, czosnek. Szklarnie są zwracając szczególną uwagę na nawodnienie. Mite wielkim fanem suchym i gorącym klimacie. Uzdatnianie wody nie lubi.

Nie wstręt do jedzenia ogórki kliknij chrząszcze i muchy zarazek. Najnowsze katastrofalne dla młodych sadzonek i nasion. Tutaj, podobnie jak w poprzednich przypadkach, wykazuje dobre wyniki zintegrowanego podejścia. Uciekania się do niej zawsze, bez względu na choroby i szkodniki są ogórek w umyśle.

Załóżmy, że można zauważyć liści kanciaste plamy oleiste, które są następnie wyschnąć i stać się rdzawy brąz, a następnie do dotkniętego obszaru tkanki i umarł. Definiowanie choroby, a to nic innego jak zarazy bakteryjnej, spieszyć się z nim walczyć. Ale gdzie byłoby łatwiej zapobiegać ataku, w sam raz usuwając chwasty, pozostałości zeszłorocznej sadzenia i zaprawa przed sadzenia nasion nawozy chemiczne.

Te same środki zapobiegawcze zastosowane do zakładu przeszła chorobę grzybową. I szkodniki ogórek i pleśni, i zapobiec askohitoz prosty sposób: po prostu wyeliminowani łóżka, terminowe nawóz wykonany jakościowo przygotował grunt do sadzenia, nawet usunięte zeschłe resztki upadku, spryskane specjalnych preparatów ziemi. Jest o wiele bardziej skuteczne, aby spróbować uniknąć problemów niż je rozwiązywać.

W naturze wiele procesów są ze sobą powiązane. Często jedno zdarzenie prowadzi do drugiego. Te same choroby i szkodniki ogórków – wirus mozaiki zdjęć wykazuje szkodliwe działanie na wszystkich częściach warzyw, a po powszechnym zarażenia jest aktywne promowanie mszycy. Dlatego trzeba w pełni monitorować stan swojego ogrodu, nie pozwalając slajd sytuacji.