817 Shares 7799 views

Mogę przywrócić metrykę poprzez „usług publicznych”?

Technologie internetowe znacznie ułatwiają życie we współczesnym świecie. Z ich pomocą można zamówić jedzenie, aby różne zakupy, a nawet uczynić niektóre z usług państwowych i komunalnych. Na przykład, aby uzyskać katastralny paszport lub wyciąg z Unified Państwowego Rejestru, zamówić paszportu zagranicznego lub krajowego, zameldować się wszystkie przedszkola. Wszystko to nie jest już powodować kłopoty.


Kilka różnych rzeczy w sytuacji, gdy konieczne jest przeprowadzenie przywrócenie dokumentów. Nie zawsze jest to możliwe, korzystać z Internetu w celu realizacji zadania. Dziś postaramy się dowiedzieć, czy nowoczesne mieszkańców Federacji Rosyjskiej będzie w stanie przywrócić metrykę poprzez „usług publicznych”. Co to wszystko dla takiego portalu? A jak odzyskanie tego dokumentu?

Na „usług publicznych”

Przede wszystkim zapoznać się z „usług publicznych”. Ostatnio, to wiadomo, że prawie każdy mieszkaniec Federacji Rosyjskiej.

Usługa ta jest środkiem świadczenia usług państwowych i komunalnych. Na odpowiedniej stronie, obywatele mogą:

 • Zamówione dokumenty;
 • odbieranie danych dotyczących obywateli, organizacji i nieruchomości;
 • monitorować gotowość dokumentów;
 • płacenia podatków;
 • w celu przywrócenia liczby papierów wartościowych, które są ważne dla współczesnych ludzi i firm.

Prawie wszystkie z usług państwowych i komunalnych mogą wydawać za pomocą tej strony. Ale czy to możliwe, aby przywrócić metrykę poprzez „usług publicznych”? Jak to jest realizowane podobny problem?

o podstawach

Zgodnie z prawem, każdy zagubiony dokument może zostać przywrócony w Rosji. A metryka nie jest wyjątkiem. To może być ponownie wydana, jeśli starej kopii papieru:

 • był rozpuszczony;
 • skradziony;
 • utracone.

Podstawą do realizacji zadania jest RSS formularz wniosku do organu rejestracyjnego. Ponadto, certyfikat wydany duplikat jest jedynie po przedstawieniu pewnych dokumentów. Na nim zostaną omówione później.

o odbiorcy

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, kto jest uprawniony do otrzymania duplikatu. Przywracanie metrykę nie może być obcy. Fakt ten będzie musiał być wzięty pod uwagę i pamiętać.

Odbiorcy (i wnioskodawcy) mogą służyć do rozwiązywania tego problemu:

 • osoba, w imieniu której wydane świadectwo urodzenia (dla dorosłych);
 • bliskich krewnych zmarłego;
 • Przedstawiciele prawne obywatela.

Jak już zostało powiedziane, z zewnątrz nie może żądać przywrócenia innym akcie urodzenia. Jest to możliwe tylko po dokonaniu pełnomocnictwa z jednego z wcześniej wymienionych osób.

gdzie dać

Przywracanie metrykę poprzez „usług publicznych” będzie w Rosji, czy nie? Aby w pełni odpowiedzieć na to pytanie, ważne jest, aby zrozumieć, które organy są zaangażowane w przygotowanie i wydanie dokumentu.

Do tej pory, te funkcje są przypisane do urzędu stanu cywilnego i MFC, odpowiednio, w powyższych spółkach przetłumaczyć pomysły w praktyce nie jest trudne. A co z „usługi publiczne”?

Usługa ta jest również duże zapotrzebowanie. Świadectwo Duplikat może zostać faktycznie zaprojektowane do „usługi publiczne”. Praktyka ta nie jest jeszcze bardzo powszechne, ale to nie występuje.

zalety

Przywracanie metrykę dorosłych poprzez „usług publicznych” równie łatwo jak w przypadku dzieci. Najważniejsze – należy pamiętać, że takie rozwiązania mają szereg istotnych zalet. Co to jest?

Te zazwyczaj obejmują:

 1. Nie ma potrzeby stosowania prywatnego wizytę instytucji zgłaszającej.
 2. Wykonanie dokumentów bez kolejek.
 3. Dostępność informacji o zbliżającym się procesie.
 4. Możliwość wypłaty usług domowych. Również tutaj obejmują rozliczeń. Że używa indywidualnego zapotrzebowania.
 5. Wykonywanie usług na czas.
 6. Dostępność danych kontaktowych organizacji, z którymi ma do czynienia z obywatelem.

Oczywiście, największą zaletą odzyskania aktu urodzenia przez „usług publicznych” jest, aby zaoszczędzić czas. W pewnych okolicznościach można wnieść pomysły w życie w ciągu zaledwie 10-15 minut. Nic trudnego w nim nie jest!

pułapek

Jednakże, jeśli obywatele są rozwiązywane na tym etapie konieczne jest, aby zwrócić uwagę na pewne cechy operacji. Przywracanie metrykę przez „usługi publiczne” nie wszyscy i nie zawsze.

Chodzi o to, że za korzystanie z portalu, musisz mieć aktywny profil. Regularne rejestracja za usługę nie wystarczy – trzeba czekać na jakiś czas sprawdzania poprawności danych.

Typowo, profile aktywacji spędzony około 14 dni. Dlatego, aby zarejestrować się na „usługi publiczne” ma z góry. W przeciwnym razie, przywrócenie aktu urodzenia nie byłoby możliwe przy użyciu tego serwisu. Wnioskodawca będzie musiał być całkowicie samowystarczalny odnoszą się do rejestratora w celu realizacji pomysłów w rzeczywistość.

Krok po kroku odzysku

Teraz, za usługę, że jesteśmy zainteresowani bardziej szczegółowo. Jak przywrócić metrykę poprzez „usług publicznych”? Będzie to wymagało poniższy krótki przewodnik. powie to, co zrobić na danym etapie złożenia wniosku elektronicznego.

Instrukcje dotyczące zamawiania duplikatu dokumentu, na podstawie badania jest następujący:

 1. Zarejestruj dla „usług publicznych”. Jak już powiedzieliśmy, obywatel musi być aktywowany profil usług interesujących nas.
 2. Uzyskać pozwolenie na portalu.
 3. Przejdź do sekcji „usług publicznych”.
 4. Wybierz pozycję „Rodzina”.
 5. Stwierdzając „Konieczne jest, aby złożyć …”. W wyświetlonej listy, określ „wniosek o wydanie duplikatu świadectwa urodzenia.”
 6. Pobierz formularz gotowy na PC.
 7. Wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go z powrotem do „usług publicznych” za pomocą odpowiedniego przycisku.
 8. Kliknij „Dalej”.
 9. Wybierz urzędu stanu cywilnego, gdzie chcę, aby uzyskać dokument. Zazwyczaj obywatele lub przyjść do organu, który wystawił świadectwo urodzenia lub włącz miejsca zamieszkania.

To wszystko. Teraz wystarczy poczekać na powiadomienia o gotowości dokumentu. W wyznaczonym czasie trzeba przyjść do organu rejestrującego i odebrać swoją metrykę. Przywrócić poprzez „usług publicznych” powiedział, że papier jest rzeczywiście dużo łatwiejsze niż się wydaje!

koszt

Na tym etapie ważne punkty procedury się nie kończy. Przywracanie metrykę zmarłego krewnego przez „usług publicznych” będzie w stanie przez 10 minut. Ale podczas gdy obywatel będzie musiał zapłacić opłatę dla funkcjonowania państwa.

Wielkość płatności od czasu do zmiany czasu. W 2017 roku produkcja duplikatu świadectwa urodzenia będzie kosztował 350 rubli. Płatności można dokonać bezpośrednio na portal „usług publicznych”. Odbywa się to podczas stosowania ustalonej formie.

po powiadomieniu

Co zrobić, gdy w „Moje konto” wnioskodawca będzie ostrzegać gotowość dokumentu? Będzie musiał przestrzegać pewnych zasad.

a mianowicie:

 1. Tworzą pakiet papierów potrzebnych do odzyskania świadectwa urodzenia. Przez „usług publicznych” został złożony tylko aplikacja. Od obywateli słuchaczowi żadnych komunikatów.
 2. W wyznaczonym czasie przyjść do rejestratora i do przedstawienia dokumentów.
 3. Uzyskać metrykę.

Co do zasady, można przyjść o każdej porze danego rejestratora, aby uzyskać odpowiedni duplikat.

Dokumenty dotyczące dowodów

Jaki rodzaj papieru wymagany do odzyskania aktu urodzenia dorosłych poprzez „usług publicznych”? Dokładnie tak samo, jak przy stosowaniu się do rejestratora za tę usługę.

Wiele zależy od okoliczności. Jeżeli osoba odzyskuje swoje świadectwo, będzie on się przydać:

 • aplikacja;
 • paszport;
 • dokumenty, powody zmiany nazwisku / nazwa / przydomkiem (jeśli dotyczy);
 • Otrzymanie zapłaty cła państwowego.

Co do zasady, to wystarczy. Jeśli chcesz otrzymać kopię aktu urodzenia zmarłego krewnego, ze obywatel będzie wymagać:

 • Dowód związek (korzystnie);
 • pełnomocnik (jeśli dotyczy);
 • Tożsamość licencja skarżącego;
 • akt zgonu;
 • nakaz zapłaty z cłem.

Ale to nie wszystko. Zwykle, myśląc o tym, jak naprawić metrykę poprzez „usług publicznych” (w Moskwie lub w jakimkolwiek innym mieście – to nie jest ważne), lub osobiście jest to konieczne dla dokumentów podrzędnych.

Jeśli chcesz wystawić duplikat wspomnianego papieru na drobne, potrzebne będą:

 • paszport przedstawiciela prawnego dziecka;
 • zaświadczenie małżeństwo / rozwód (jeśli dotyczy);
 • pokwitowanie z obowiązkami, które zostały wypłacone;
 • papiery adopcyjne (jeśli występują).

Wszystko to jest przedstawiane w urzędzie stanu cywilnego. Bez wymienione papiery odmówić wydania certyfikatu. A ten krok jest całkowicie uzasadnione.

czas realizacji

Poprzez „usługi publiczne” aktu urodzenia można przywrócić. To już zostało powiedziane. Ponadto, wprowadzono do procedury zastosowania do przetwarzania żądania w szczegółach.

Jak szybko wykonane duplikat wspomnianego papieru? Zazwyczaj okres oczekiwania wynosi od 1 dnia do miesiąca. Z tego powodu wiele osób stara się osobiście ubiegać się o wydanie duplikatu świadectwa urodzenia. Rzeczywiście, czasami pracownicy będą spełniać wnioskodawcy i wykonane dokumentowi kilka godzin.

W każdym razie czekać na gotowość papieru będzie miał nie więcej niż 1 miesiąc. To właśnie w tym okresie, zaleca się skupić społeczeństwo.

Rola zamieszkania

Oczywiście, jako aktu urodzenia dziecka mogą zostać przywrócone. Przez „usług publicznych”, operacja ta odbywa się bez większych trudności. W szczególności, jeżeli wnioskodawca ma swój profil na służbie aktywnym. W przeciwnym razie, korzystanie z portalu będzie niemożliwe.

Czy roli zamieszkania wnioskodawcy? Nie bardzo. Możesz otrzymać kopię aktu urodzenia w dowolnym regionie Rosji. Ale jeśli szukać usługi w regionie, w którym dokument nie został podpisany go, że musi czekać ich dłuższą dostępność. Ale nie więcej niż 30 dni.

W związku z powyższym, gdy mamy do czynienia z „usług publicznych” każda znacząca rola rejestracja nie grać. To powinno być zapamiętane przez każdego obywatela.

odkrycia

Teraz jest jasne, jak dowody odzysku następuje poprzez narodziny „usług publicznych”. Ta operacja wymaga minimum czasu. Biurokracja jako taki jest nieobecny.

Zamawiania duplikatu świadectwa urodzenia jest jednym z najprostszych opcji serwisowych. Algorytm działania działa równie dobrze we wszystkich regionach Federacji Rosyjskiej. I należy zauważyć.

Niemniej jednak, wiele osób nadal wolą niezależnie zamówić duplikat świadectwa urodzenia. To prywatna sprawa. W każdym przypadku rejestracji aktu urodzenia (kopia) poprzez „usług publicznych” nie ma kłopotów!