147 Shares 2453 views

Masaż tkanki łącznej: opis metody i opinie

Masażu tkanki łącznej dotyczy niekonwencjonalnych terapii. Jej osobliwość polega na tym, że przykry specjalistycznego punktu odruchowego przez palce pacjentów.

Procedura Przegląd

Głównym odbiór masażu tkanki łącznej jest wykonywana że głaskanie skóry i części podskórnej. Kiedy głaskanie jest zrobione, to istnieje pewne przesunięcie skóry. Tak więc, nie ma napięcia.

Następnie tkanka międzykomórkowej jest podrażniona. Ze względu na ten rodzaj masażu ma pozytywny wpływ na narządy wewnętrzne. Efekt ten uzyskuje się ze względu na wpływ na danej strefy odruchowe.

Historia metody wystąpienia

Jeśli spojrzeć na historię powstania tego rodzaju masażu, należy stwierdzić, że pojawił się w Niemczech. Jej założycielem jest uważany Elizabeth Dicke. Autor tkanka łączna masaż był specjalistą w dziedzinie ćwiczeń terapeutycznych. Lat życia Elizabeth: 1885-1952. Przyczyną tego kierunku w masażu stalowych ból pleców dziewcząt, które były ostre. Jest specjalistą w dziedzinie medycyny, zauważył, że obszar z tyłu, gdzie jest ból, szczepy i nie występuje nagromadzenie płynu. Kiedy tam robi masaż z rozciąganiem skóry, łagodzi stres.

Ponadto, ze względu na masaż Elizabeth zaczął budować krążenie krwi w nodze. Fakt, że była obecna groźba pozostanie bez niego. Po pewnym czasie, Dicke stworzył system masażu, który w oparciu o jej osobiste uczucia i bolesnej odzysku. Później Skuteczność tej metody została potwierdzona przez wydział medyczny Uniwersytetu we Freiburgu.

Zastosowanie techniki

Kiedy zaleca masaż tkanki łącznej? Zwykle podaje się go w takich chorób, które mają charakter reumatycznej. a mianowicie:

 1. Lumbago.
 2. Wielostawowe.
 3. Ból w mięśniach.
 4. Różne procesy zapalne, które mogą występować w stawach.

Oprócz wyżej wymienionych chorób Urządzenie ma również korzystny wpływ na zdrowie w następujących schorzeń:

 1. Naruszenie funkcji układu oddechowego człowieka ciała, takich jak astma.
 2. Awaria układu pokarmowego.
 3. Choroby wątroby.
 4. Choroby pęcherzyka żółciowego.
 5. Problemy z nerkami i miedniczki nerkowej.

Spójrzmy na fizjologicznych skutków masażu tkanki łącznej:

 • usuwa ból głowy;
 • Masaż poprawia krążenie krwi;
 • To przyczynia się do zmniejszenia żylaków;
 • leczenie chorób neurologicznych i ortopedii.

Przeciwwskazania do terapii

Czy masaż tkanki łącznej jakieś przeciwwskazania? Zazwyczaj leczenie jest zmniejszenie napięcia w różnych strefach. Obszary te mają charakter pieczęci osobowej. Należy pamiętać, że procedura ta nie jest bardzo przyjemny dla percepcji pacjenta, ale wręcz przeciwnie, jest bardzo bolesne. Na ziemi, uszczelki mogą pojawić się ślady masażu w postaci czerwonych lub białych plam. Przed powołaniem masażysty jest zbadanie pacjenta.

Gdyby przedstawić żadnych ostrych form choroby, ten rodzaj masażu nie jest przypisany. Ponadto, nawet jeśli nie jest poważna choroba, lekarz dokonuje oceny pacjenta. Dopiero wtedy dać zgody na procedury.

Co to jest masaż tkanki łącznej, co jest jego zasada?

Przede wszystkim, masaż lokalnie działa na tkanki. Poprawa krążenia krwi w organizmie. Wizualnie widać zaczerwienienie skóry. Następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, pacjent ma uczucie ciepła. W tych miejscach, gdzie masaż, przyspieszają metabolizm zachodzi. Masaż ten ma regenerujący wpływ na tkanki łącznej. A to prowadzi do poprawy narządów wewnętrznych.

Jak wygląda procedura?

Jak jest masaż tkanki łącznej? Należy pamiętać, że procedura może być wykonywane w pozycji leżącej lub siedzącej. Jeśli pacjent musi leżeć, znajduje się na brzuchu. Masaż rozpoczyna się od sacrum. Gdy procedura zostanie przeprowadzona na plecach, specjalista prowadzi go od dołu do góry.

Dla ruchów kończyn dokonanych przez tułowia w kierunku dłoni i stóp. Aby uruchomić ten rodzaj masażu podjęte od zdrowych dziedzinach. Następnie przenieść się do obszarów, gdzie ból jest obecny. Ruch masażysta w procedurze wczesnego światła, ale potem idą na głębię.

Masaż tkanki łącznej odbywa się poprzez wyciągnięcie ręki. Specjalista wykorzystuje trzy lub cztery palce. Jest to specjalna technika, która jest rozciąganie tkaniny. Ze względu na fakt, że odbywa się masaż opuszkami palców, pacjent może odnieść wrażenie, że jazdy paznokcie.

Jakie są okresy prowadzenia masażu?

Pełny kurs z 6 sesji. Masaż wykonuje się dwa lub trzy razy w tygodniu. Gdy pacjent zrobił wszystko, czego potrzebuje, aby zobaczyć się z lekarzem, aby ocenić jego stan.

Jeśli masaż daje wynik pozytywny, ale pożądany efekt nie został jeszcze osiągnięty, wówczas lekarz przepisuje dodatkowych procedur. Jedna sesja jest nietrwałe i około 20 minut.

Co eksperci wykonać procedurę?

Zazwyczaj jest to technika masażu przez profesjonalnych masażystów, którzy posiadają ten sprzęt, lub specjalistów, których zawód jest związany z fizjoterapii. Mogą również przeprowadzać tego typu masażystów, którzy zostali przeszkoleni.

Należy pamiętać, że jeśli dana osoba ma ostrych chorób, konieczne jest, aby porzucić tę terapię i mają fizjoterapii.

Dla niektórych technologiach posiadanych masaż tkanki łącznej. sympozja

Po pierwsze, trzeba zrozumieć zasadę. Technika masaż tkanki łącznej jest tkanka ludzka jest przesunięty w stosunku do swoich mięśni, ścięgien i kości. Aby to zrobić, należy użyć kciuka i palca wskazującego. Dzięki ich tkanki chwytania łatwiejsze. Czas trwania leczenia może wynosić od 5 do 20 minut.

Spójrzmy na opisie sesji masażu tkanki łącznej. Masaż rozpoczyna się od części ciała, które nie są narażone na ból. Dalsze specjalista stopniowo zbliża się do miejsca, gdzie ból jest obecny. Pierwsze ruchy masażysta są powierzchowne. Ponadto, gdy napięcie spada, staje się głęboki masaż.

Specjalista który wykonuje procedurę przechodzi ścięgien, mianowicie na ich obrzeżach, wzdłuż włókien mięśniowych, w miejscach, w których przyłączenie mięśni i powięzi stawowej.

Kiedy masowane klatce piersiowej lub pleców, lekarz wysłał wniosek do kręgosłupa. W realizacji masażu ramion i nóg, aby przejść specjalistyczne działy, które nazywane są bliższy.

Masaże zaczynają się sacrum. Co to jest? Sacrum – strefa paravertebalnaya powrotem. Dalszy ruch skierowany do góry i dotrzeć do kręgosłupa szyjnego. Kolejnym etapem procedury idzie masowania ud i nóg. Lekarz następnie do części ramion.

Kiedy masaż jest przeprowadzane obszarów bólowych pacjenta, ekspert powinien śledzić stan pacjenta. Konieczne jest, aby upewnić się, że dana osoba nie zachoruje, lub nie przyjść żadnego pogorszenia jego stanu. Ponadto, w celu uniknięcia jakichkolwiek komplikacji masażysta wykonuje ruchu na reflex stref przygranicznych.

Opis sesji

Spójrzmy na głównej recepcji łącznej masażu w niektórych chorób. Istnieją pewne zalecenia dotyczące leczenia różnych chorób

Szczególnie masaż tkanki łącznej:

 1. Jeśli pacjenci cierpią z powodu bólów głowy, trzeba masować obszar potyliczny. Warto też zwrócić uwagę na obszar pomiędzy łopatkami i mięśni przedramienia.
 2. Kiedy osoba ma ból kręgosłupa, zaleca się, aby mieć wpływ na odcinku lędźwiowym. Następnie należy przejść do kręgosłupa szyjnego. Przejście powinno być gładkie.
 3. W przypadku, gdy dana osoba cierpi na lumbago, masaż rozpoczyna się od lędźwiowych i kości krzyżowej. A następnie przejść do obszaru, który jest na zewnątrz kości biodrowej.
 4. Jeśli pacjent cierpi na chorobę, jak rwa kulszowa, masaż zaczyna również o pasie. Następnie przechodzi do rowka pomiędzy pośladkami. Dalszy ruch idzie do dołu poniżej kolana, a potem na udzie, a mianowicie na plecach, a następnie do mięśnia łydki.
 5. Kiedy występuje choroba pacjenta lub w strefie barkowej stawu barkowego, ruchy masujące powinny być prowadzone w obszarze, który leży pomiędzy kręgosłupa i łopatki. Następnie trzeba przejść na żeberka i łokcia zakrętu. Zakończono ruch przedramienia i nadgarstka.
 6. Zgodnie z tymi dolegliwościami, które występują w stawie biodrowym lub biodra, pośladki masaż zaczyna. Następnie przechodzi do pachwiny, fałd pośladków i bezpośrednio stawu biodrowego.
 7. Kiedy osoba jest zaniepokojony kolana, masaż zaczyna się pośladkami. Potem idzie do owczarni, na pachwiny, biodra i dole podkolanowym. Ta sama procedura jest wykonywana, gdy dana osoba ma ból w dolnej części nogi.

Wreszcie, mała

Tak więc jasne jest, o tym, jak w łącznej masażu. Jego korzystne właściwości zostały potwierdzone przez wielu pacjentów.

Wątpliwość jego pozytywny wpływ na organizm człowieka nie jest konieczne. Dlatego też, jeśli dana osoba nie ma żadnych przeciwwskazań, należy użyć tej metody poprawy, a to sprawia, że możliwe kosztem zasobów organizmu, aby uzyskać efekt ludzkiej lekarstwem na wiele chorób. Najważniejsze jest, aby zdać egzamin niezbędną przez lekarza. A następnie po kilku sesjach, aby spojrzeć na dynamikę ożywienia.