454 Shares 7083 views

Fascynujące zakupy w Niemczech

Niemcy są jednym z ulubionych krajów shopaholics. Wszelkie wycieczki Shop do Europy nie może obejść się bez przyjazdu do tego wspaniałego kraju. Jest tam wszystko, czego można sobie życzyć – od świeżo uprawianych warzyw na bazarach do dóbr luksusowych w elitarnych salonów i butików.


Co może być lepszego niż wizyta na rynek niemiecki w sobotę rano? Atmosfera jest świąteczna, głosy ludzi, pieczenia aromat, zapach świeżej żywności – to raj dla każdego smakosza. Sprzedawcy daje smak różnych rodzajów sera, kiełbasy i chleba, wyjaśnić przepisy wykorzystujące owoce i warzywa. Jeśli występują trudności w izyasnenii niemieckiego – nie ma problemu, po prostu wskazać na to, czego potrzebujesz.

Oczywiście, zakupy w Niemczech nie jest ograniczone rynki. Można iść na zakupy w dużych sklepów dyskontowych, takich jak Aldi, Lidl czy Rewe. Zazwyczaj są one otwarte dłużej niż mniejszych sklepach, jak również pracy w sobotę po południu. Ogólnie rzecz biorąc, większość niemieckich pawilonów handlowych poza centrum miasta są zamknięte dziennym soboty do poniedziałku rano. W niedzielę handlu i nie są przeprowadzane z wyjątkiem niektórych sklepach na obszarach turystycznych i na stacjach kolejowych i stacjach.

Innym ważnym punktem, który warto zwrócić uwagę, niosąc zakupy w Niemczech – jest ograniczonym sklepy specjalistyczne, co oznacza, że oferują ogromny wybór produktów w wąskim obszarze. Na przykład, można znaleźć pawilon, sprzedaży precyzyjnych instrumentów, gdzie można znaleźć wszystko, od małych kleszczy do nożyczek, krawców, ale inne kategorie towarów nie będzie.

Zakupy w Niemczech – jest również ważnym hipermarkety i supermarkety. Nie są one tak popularne jak w innych krajach europejskich, ale są we wszystkich większych miastach i na przedmieściach. Istnieją także wyspecjalizowane centra handlowe, takie jak IKEA, MediaMarkt, oferując szeroką gamę urządzeń i produktów elektronicznych lub Baumarkt, handlu materiałami budowlanymi. Zazwyczaj w tych sklepach można kupić towary za pośrednictwem Internetu, w którym to przypadku zamówienie zostanie dostarczone do domu.

Nie martw się, jeśli nie masz własny transport. Zakupy w Niemczech charakteryzuje się tym, że większość sklepów są gęsto znajduje się w centrum miasta i można do nich dostęp pieszo lub środkami transportu publicznego. Co więcej, w większości miast co najmniej raz w tygodniu pracuje Rynki – Rynek, gdzie można kupić wiele typowych niemieckich pamiątek dla swoich przyjaciół i krewnych. Szczególnie zdumiewające atmosfera tu przychodzi na Wigilię. Niemcy bardzo lubią tego święta i rozpocząć przygotowania do niego w ciągu kilku tygodni. W okresie Bożego Narodzenia, powierzchnie handlowe w kraju można znaleźć prezenty dla każdego smaku: od ozdób choinkowych do ręcznie skórzane spodnie i zegar z kukułką.

Ulic handlowych w różnych miastach w Niemczech mają swoje własne cechy. Zakupy w Kolonii pamiętasz shestisotvosmidesyatimetrovoy Hohe Strasse, gdzie można znaleźć produkty na każdą kieszeń. Wiesbaden Kirchgasse zadowoli gości – miejsce, które jest domem dla najbardziej znanych i drogich butików, sklepów jubilerskich i restauracji. Hamburg zapewnia kupujących Spitaler Straße – deptak, przeznaczone wyłącznie dla sklepów. W ten sposób Niemcy czeka na Ciebie. Miłego zakupy!