175 Shares 4847 views

Atrakcje Lomonosov (Oranienbaum)

Łomonosowa – miasto, które jest naprawdę godnych uwagi atrakcji. Po tym wszystkim, tutaj jest to unikalny kompleks pałacowy z 18 wieku. Wcześniej, miasto położone na wybrzeżu Zatoki Fińskiej, nazwano Oranienbaum. Była to wiejska rezydencja rosyjskich władców i ich ulubionych. W tym artykule znajdziesz najciekawsze informacje na temat zabytków University (fot starożytnych pałaców i ich opis).


Historia Oranienbaum

Podczas Wielkiej Wojny Północnej, Rosja włączyła do swojego członkostwa szwedzkiej ziemi na wybrzeżu Zatoki Fińskiej i Newy. Tutaj Peter I położył Saint-Petersburg. Grunty w sąsiedztwie nowe miasto otrzymało przybliżoną cesarza. Oranienbaum jest uznawany za twórcę ulubionych A. D. Menshikov. W 1707 roku zbudowano pierwszy drewniany pałac tutaj. Trzy lata później, w rezydencji rozpoczął budowę budynku z kamienia. Dzięki utalentowanych rzemieślników i architektów ogrodzie pojawiła się niezwykle piękny park. Kiedy Elizabeth piękne pałace przeszedł w posiadanie Peter Fiodorowicz. Tutaj umieszcza swoją letnią rezydencję, gdzie książę odpoczywał z żoną. W tym czasie pracował w Oranienbaum światowej sławy architekta Rastrelli. Zgodnie z projektem na terenie rezydencji podwórza Kamień Hall i obraz został zbudowany. Później tutaj architekt Rinaldi, który zbudował pałac chińskiej, Petrovsky Park i sankach.

Oranienbaum dzisiaj

Dzisiaj były Oranienbaum przekształcony w mieście Łomonosowa (obwód leningradzki). Atrakcje dawny książęcy zamieszkania nadal przyciągają turystów z całego świata. Całkowita powierzchnia wynosi 162 hektarów. W 2011 roku przeprowadzono prace konserwatorskie rozległe. Dziś w dawnej rezydencji Menshikov jest szczególnie popularny wśród turystów i szeregach obok Peterhof i Carskie Sioło. Ważne jest, aby pamiętać, że większość tutejszych budynków zostały zachowane w swojej pierwotnej postaci, jako miasto nie ucierpiała w czasie wojen i rewolucji.

Zatem uważamy głównych atrakcji Łomonosowa (Oranienbaum).

Duży Pałac Menshikov

Ten budynek – dobrym przykładem baroku z Piotra czasie. Pałac zbudowany został zaprojektowany przez słynnego architekta F. Fontana. Przebudowa budynku w czasach Piotra III był zaangażowany Rastrelli.

Początkowo budowa pałacu był wynikiem strategicznych celów. Jak wiadomo, w 1704 Piotr I nakazał zbudować Kronstadt twierdzy na wybrzeżu Zatoki Fińskiej. Jego ulubionym Menshikov został mianowany przełożonym w procesie budowlanym. Z pałacu, który jest obecnie jednym z głównych atrakcji Oranienbaum, książę mógł zobaczyć fort w lunetę.

Dolny ogród – dziś piękny park znajduje się naprzeciwko pałacu.

Zabawne twierdzy Piotra III

Kolejnym właścicielem rezydencji – Piotr III – zbudowali twierdzę tutaj zabawne. Jej terytorium znajduje się koszary, arsenał i inne budynki i magazyny. W pobliżu twierdzy zbudowano mały pałac zaprojektowany przez włoskiego Antonio Rinaldi. On przetrwał do dnia dzisiejszego i jest jednym z najpiękniejszych zabytków architektury rosyjskiej 18. wieku.

Dziś turyści mają możliwość zwiedzenia pomieszczeń pałacu, który spoczywa sam Piotr III. W jednym z pomieszczeń budynku – obraz hali – są cenne dzieła holenderskich, włoskich i flamandzkich obrazów. Obrazy te były częścią kolekcji Piotra III. Również tutaj można zobaczyć rzeczy osobiste księcia, odzieży i mebli.

Biorąc pod uwagę najbardziej interesujących zabytków Łomonosowa, nie można zapomnieć o „własny dom” Katarzyna Wielka. Obecnie zespół składa się z dwóch części: Pałacu chińskiej i przesuwane Hill.

Chiński Pałac

Chiński Pałac – unikalny zabytek architektury drugiej połowy 18 wieku. Zewnętrznie budynek nie jest bardzo pomp. Ale wnętrze strajków Palace od jego wielkości i piękna. Jego wnętrze uosabia orientalne motywy. Ale prawdziwe dzieło sztuki jest tzw biuro Steklyarusny. Na ścianach jest więcej niż 20 obrazy P. obrotowe, które harmonijnie w głąb pomieszczenia.

tobogan

Jest to chyba najbardziej interesujący i nietypowy projekt A. Rinaldi. Zespół zatytułowany „Sliding Hill” pawilon wejściowy (zachowaną do dnia dzisiejszego), duża kolumnada, a także zjeżdżalnie, stoki do jazdy na nartach w wózkach.

Dziś każdy może odwiedzić budynek pawilonu. Jego wspaniałe wnętrze formy i wdzięku są imponujące. Szczególnie cenna jest szafa porcelana. Uważany jest za jeden z najlepszych przykładów sztuki wnętrz. Ściany pokoju ozdobione są porcelany, zlecone przez Katarzyny Wielkiej w Miśni.

Atrakcje Łomonosowa (dawniej Oranienbaum) zachwyci każdego turystę. Nie tylko wpływa na piękno i wielkość, ale również zachować ducha minionych epok.