498 Shares 2915 views

W jakiej temperaturze wody można kąpać

Wielu z nas bardzo lubi pływać. Morza lub rzeki, jeziora lub sztuczne jezioro – wszystko to może być zabawa kochanek plusk i nurkowania w ciepłych wodach. Kąpielowy – jest to bardzo przydatna procedura, która nie tylko korzyści z różnych dolegliwości, ale także podnosi na duchu, że przyczynia się do hartowania ciała i jest higieniczny, czyli procedury czyszczenia. Oto najważniejsze – nie przesadzaj i nie chorują. Aby tego uniknąć, trzeba wiedzieć, w jakiej temperaturze woda może płynąć.

Każda osoba ma reżim termiczny. Ludzie są hartowane, lub jak są one nazywane „morsów”, można bezpiecznie pływać nawet przy ujemnych temperaturach. Jeżeli nie jesteś „mors” i nigdy wcześniej hartowane, następnie kąpiel w lodowatej wody i jest surowo zabronione. Aby stać nieustraszonych zawodników, być przeszkoleni przez długi czas i regularnie i hartować swoje ciało. Dla osoby, która nigdy wcześniej nie zrobił, optymalna temperatura wody nie może być niższa niż 20 stopni. Jest to przy założeniu, że będzie pływać nie więcej niż pięć minut.

W jakiej temperaturze wody nie można pływać w upalny dzień?

Podczas letnich upałów, to najlepiej, aby pomóc ciało ostygnie temperatura wody 20-25 stopni. Będziesz mógł czuć się bardziej wesoły i wygodne, kąpał w jakiejś wody, a jednocześnie nie ryzykując schładza. Najważniejsze jest to, aby nie przebić, a zimno jest dobre dla ciebie, a także, jak zepsute wakacje. Osoby z osłabionym układem odpornościowym i są podatne na przeziębienia powinny zacząć płynąć do 3 minut, stopniowo zwiększając czas przebywania w wodzie, ale nie więcej niż 10 minut. Po kąpieli, pożądane jest, wytrzeć do sucha ręcznikiem i zmienić mokre ubrania.

W jakiej temperaturze wody nie można pływać w nocy?

Wielu ludzi lubi pływać w nocy. W nocy kąpieli ma kilka zalet. Po pierwsze, mniej osób, a po drugie woda jest czystsze. Te argumenty są trudne wyzwanie, ale musimy pamiętać, że noc bardzo często temperatura wody jest wyższa niż powietrza. Jeśli kąpiel w nocy, zawsze nadchodzi z wodą, wytrzeć do sucha ręcznikiem i ubrać. Większość osób woli wodzie o temperaturze 23 do 26 stopni. To było w takich warunkach, czują się komfortowo i dostać dużo przyjemności z kąpieli.

W jakiej temperaturze woda może kąpać się dzieci?

To pytanie najczęściej zadawane przez rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci dorastają silne i zdrowe. Dziecko może być przeprowadzane samopoczucie na otwartej wodzie po trzech latach przy temperaturze wody nie niższej niż 25 ° C. Pierwszy stopniowo wytrzeć dziecko wodą i dopiero wtedy można go całkowicie nago. Start z 2 lub 3 minuty, nie więcej niż, że dziecko nie jest zamarznięta. Na brzegu, wytrzyj dziecko ręcznikiem i zmienić się w suche ubrania. Ten prosty sposób redukuje ryzyko przeziębienia o więcej niż 3 razy, w zależności od lekarzy.

Temperatura kąpieli wodnej starsze dzieci muszą wynosić co najmniej 24 stopni. Uważaj, aby nie siedzieć godzinami w wodzie, ponieważ dzieci, nawet zamrożenie, bardzo niechętnie się z nią. Niech biegać trochę wzdłuż brzegu, a następnie pozwolić im powrócić do pływania.

Temperatura wody w morzu dla noworodków kąpielowych – to temat na inny artykuł. Uważamy, że nikt nie myśleć kąpać noworodka w otwartej wodzie, niech to będzie jeszcze ciepłe morze. Niemowlęta kąpane w domu, a tylko w łazience.

Temperatura morzu powinny również być poniżej 20 stopni nonhardened człowieka. Aby czuć się komfortowo, powinien zwrócić uwagę na kilka czynników: a wietrzny dzień woda jest cieplejsza, słoneczna pogoda wydaje się zimniej i pochmurno – jest również cieplej; więcej niż słonej wody, więc jest cieplej.