363 Shares 1157 views

Domowy środek transportu śniegu. Nietypowe środki transportu na śniegu

Od najdawniejszych czasów człowiek starał się znaleźć sposób, aby ułatwić życie w srogiej zimy z jej przebycia zaspy. W szczególności – wynaleźć niezawodne środki transportu na śniegu. Efektem jest zestaw urządzeń do tego – od pierwszego self-made dojeżdża do nowoczesnych śnieżnych kotów.


Co poszliśmy w 20 wieku

Na przykład tzw motosobaki. Nigdy nie słyszałem o takiej dziwnej nazwie? Oznacza to, mechanizacji, wynalezionej w latach 70. ubiegłego wieku, a która zastąpiła tradycyjną uprząż psa. Motosobakami zwany sanki z kierownicą, która jest wyposażona w mały silnik.

W innym ich nazywano Jaka jest szczęśliwy. Budowa pierwszych modeli było dość prymitywne, waga – 40 do 65 funtów, ale to był prawdziwy przełom pod względem technicznym. Następnie jednostka została zmodernizowana, a dziś kupić komfortowy i nowoczesny Jaka jest zadowolony, że nie daje żadnej myśliwego lub zapalonym camper.

Więcej – więcej. Z biegiem czasu, ludzkość one opracowane i opatentowane pojazdy self-made w śniegu w dużej ilości. Czasami jest to bardzo oryginalne, a nawet egzotyczne urządzenia. To nie tylko klasyczne skutery, ale także o rowerach śnieżnych, a nawet snegovelosipedah snegotankah. Wiele nazw są wciąż nowością dla zwykłych śmiertelników.

Zachodnia Exotica

Na przykład, skiboby. Co to jest? W tym rodzaju – środek transportu na śniegu, przypominające rower, który zamiast kół – narciarstwo. Podobnie jak w tradycyjnym rowerem, motorem są mięśnie człowieka. Rotacje są wykonywane przy użyciu parę krótki dołączony do butów narciarskich.

Istnieje specjalny zbiornik do podróżowania na śniegu. Ciężka maszyna (prawie 4 tony), napędzany silnikiem wysokoprężnym, pierwotnie zaprojektowany do celów wojskowych. Teraz może kupić każdy, kto może znaleźć wolne kwotę pieniężną w wysokości 270 tysięcy euro.

Na Zachodzie i opracowany innej maszynie, moment elekrodvigatelem gąsienicowy, który jest transmitowany do każdego z czterech osiach gąsienicowe. Trójkątne gąsienice są tak wiarygodne, aby podróżować w głębokim śniegu, że jam jest możliwe tylko przy pełnym rozładowaniem baterii.

Są rowery Śnieg (przód, tył – narty – gąsienicowy twardego). Takie zawodnicy rozwijają się na zboczach z prędkością co najmniej 100 km / h. Są to maszyny vintoprivodnye – maszyny w przyszłości, mające na rozwój przestrzeni.

Nowoczesne skutery są przeszklone kabiny i potężne silniki. Najbardziej „zaawansowanych” modelu znajdują się w masowej produkcji nie jest łatwe – tak długo, jak jest to raczej wykluczają. Prostsza opcja wspomnieć skuter wyposażony w śruby i stanie, pomimo stosunkowo zwyczajny wygląd, rozwinąć przyzwoitą prędkość – około 120 km / h.

Urządzenie uniwersalne dla podróżujących na śniegu

Na początku drugiej połowy ubiegłego wieku w ogromnej rosyjskiej Północy zaczęły pojawiać się więc konieczne, surowa zima pojazdów otrzymała nazwę Karakata. To jest bardzo prawdziwe, domowe dla podróżujących na śniegu. Rzemieślnicy są po prostu wyposażony w konwencjonalny motocykl potężny aparat przeznaczony dla samochodów ciężarowych.

Karakata bez problemów pokonać małe przeszkody wodne i nie utknąć w puszystym śniegu. Później ten snego- wózki zasypywanie i została udoskonalona i przekształciła się nowoczesna oznacza opanowanie produkcji, które podjęło wiele krajowych przedsiębiorstw.

Konstrukcja dowolnego wagonu tej serii jest proste, niezawodne, zapewnia flotacji w każdych warunkach iw każdych warunkach pogodowych. konstrukcja nadwozia – konstrukcja stalowa wytrzymałymi rurami płaszczem z blachy stalowej, wodoodporne i ogrzewaną od wewnątrz. Ogromne opony – ultra-niskie ciśnienie, powodując ich nie straszne dróg. Ten wszechstronny północna transport jest dostępna dla wędkarzy i myśliwych i jest bezpieczny dla środowiska.

Dyskusja na temat konstrukcji self-made

Być może najbardziej interesujące dla czytelnika, aby wiedzieć, czy pojazd w śniegu z ich rąk, można zrobić? Ponieważ koszt takiego sprzętu nie jest do każdego ramienia, a myśliwi-rybaków i turystów wśród nas, Rosjan, dużo.

Cóż, zapasshis niezbędne narzędzia, dowcip i pewną ilość czasu, to jest realne, aby zebrać taką maszynę przez siebie. Podstawą projektu, będziemy służyć najzwyklejszym ciągnik jednoosiowy. W lecie może być oderwana od skutera i wymienić.

Skutery są zarówno na jednej narty i w parę szyn mogą mieć różne silniki (woda chłodząca lub powietrze), oraz rodzaje przekładni. Są ekonomiczne i – ze względu na małą masę – szybko pokonać przeszkody, niedostępne dla pojazdów. Ponadto, wysoka zwrotność i doskonałe ruch na śniegu uczynić je naprawdę niezbędna w zimowym lesie (np dla myśliwych).

Stosuje je w wysiłku ratunkowego, i rybołówstwa, i podróże.

Co musimy

Aby zmontować domowe skuter na torach przechowywanych przez następujące komponenty – silnik, płozy, ścieżek i jazdy. Wybierając odpowiedni rysunek lub szkic (lub wymyślić własne). Warunek – ma dwie części: prowadzącą (napędu ramę, moc jednostki) i napędzanego (płóz kierownicy, amortyzatorów).

Rama jest złożona z rury zwykłego niezbyt dużej średnicy. Można także wziąć gotową ramę motocykla. Wymagana forma jest zamocowana za pomocą zgrzewania – pierwszy punkt, a następnie szwem ciągłym.

Silnik opóźnieniem utworów ciągników połączyć z napędu łańcuchowego, który jedzie bezpośrednio na wale napędowym. Prosta konstrukcja zapewnia łatwość i doskonałą stabilność i manewrowość oraz dobrą przyczepność. Układ napędowy motocykla, parę zębatek napędowych i wał będzie gąsienica podobną rowerze.

Dokonać bez trudu ścieżek, przy czym zwykle transportu lub taśmy gumą Tracians (gruzozatsepami) – poprzeczne paski z tworzywa sztucznego lub z blachy metalowej, są stałe równomiernie na taśmę. Zapinany ich śruby. Dla większych maszyn Taśma powinna być wystarczająco szeroka. Płozy sań pożądane rzemieślniczym z metalu lub z tworzywa sztucznego odpornego na uderzenia.

Stawiamy nasz skuter

W pierwszym etapie spawana rama. Spróbuj zrobić minimalną wymaganą liczbę części. Następnie przymocować silnik – albo pod siedzeniem lub przed nim. Idąc na torze i napędu. Wał napędowy może być wyposażony w bieg wsteczny, który nie jest zbyt trudne do znalezienia na sprzedaż. Dzięki niemu łatwiej umieścić łańcuch i może zwiększyć przyczepność.

Następnie należy połączyć ramę i gąsienica. Jak to zrobić: śruby i osie sprzęgi są zamontowane na ramie łańcuch jest połączony z silnikiem koła przedniego. Dopiero po sprawdzeniu wyników wszystkich ścieżek projektowych są naprężone i zamocowane na kołach.

Teraz mamy do dyspozycji doskonałą pojazdu w śniegu – wykonane własnymi rękami skuterze!