129 Shares 2233 views

„Ceftriakson”. instrukcja

Lek „ceftriakson” – to półsyntetyczną cefalosporyną III generacji o szerokim spektrum działania. Lek ten został opracowany przez szwajcarską firmę farmaceutyczną, która nazywa się „Hoffmann-La Roche.” Na terytorium Federacji Rosyjskiej to narzędzie znane pod takimi nazwami jak „Azaran”, „Steritsef”, „Lendatsin”, „Rocephin”. Najbardziej powszechna forma uwolnienia – to masa proszkowa 1 grama, sprzedawane w butelkach. proszek koloru od białego do żółto-pomarańczowego.

Lek „ceftriakson” kompozycja

Substancja czynna jest ceftriakson leków. Jest on przedstawiony w postaci soli disodowej.

Lek „ceftriakson” Instrukcja

Lek jest aktywny przeciw wielkiej liczbie nie tylko bakterie Gram-dodatnie, ale również negatywne mikroorganizmy. Jego spektrum działania rozciąga się do mikroorganizmów, takich jak zapalenie płuc Klebsiella, Morganella morganii, Proteus mirabilis i Neisseria gonorrhoeae i następujących bakterii tlenowych: Staphylococcus aureus i innych.

Na podstawie cech farmakologicznych leku wykonany długa lista chorób, w tym przypadku zaleca się używać narkotyków „ceftriakson”. do przewodnika leku zawiera wykaz następujących wskazaniach:

– choroby o naturze zakaźnej związane z dróg oddechowych (w tym między zapaleniem płuc i ropień płuca) ;

– zakażenia narządów, które znajdują się w jamie brzusznej;

– zakażenia układu moczowego;

– wiele chorób, które są przenoszone drogą płciową;

– bakteryjnego zapalenia opon mózgowych;

-infektsionnye uszkodzeń skóry, kości i innych tkanek;

– posocznica;

– choroby z Lyme ;

– profilaktyka powikłań zapalnych, które mogą wystąpić po zabiegu.

medycyna „ceftriakson” bardzo skuteczny we wszystkich tych przypadkach. Instrukcje użytkowania, jednak zwraca szczególną uwagę na przeciwwskazania, co oznacza, że w dość dużej liczbie. Zasadniczo nadwrażliwości tutaj odnosi się do substancji czynnej z preparatu farmaceutycznego, niewydolność nerek, wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub wątroby. Lek nie jest zalecany do stosowania przez ciężarne (zwłaszcza jeśli jest to pierwszy trymestr), jak również w leczeniu noworodków. Dzieci w wieku przedszkolnym i przepisać go bardzo uważnie.

„Ceftriakson” lek. dozowanie

Jako skuteczny lek „ceftriakson”? Instrukcji stwierdza, że najlepszym rozpuszczalnikiem dla preparatu do podawania dożylnego lub domięśniowego jest lidokaina, ponieważ ma on dobre działanie przeciwbólowe i nie powodują efektów ubocznych. W przypadku alergii na lidokainę, może zastąpić wodę do wstrzykiwań.

Dzienna dawka podawanego leku zależy od rodzaju zakażenia oraz stadium choroby. Najczęściej dawka dla dorosłego człowieka wynosi mniej niż 4 g. Zazwyczaj lek „ceftriakson” jest podzielona na dwa etapy, przeciętnie 1-2 g dziennie. Dokładna dawka może być określona tylko lekarza. To zależy od choroby, przeciwko którym produkt jest używany.

„Ceftriakson” lek. skutki uboczne

Zanim lek może wyświetlać następujące typy: alergia, ból głowy, zawroty głowy, niestrawność, niedokrwistość, zapalenie pochwy, zapalenie żył, zwiększone pocenie się. Ponadto, mogą być zmiany parametrów krwi, takie jak fosfataza alkaliczna, bilirubiny. Często występują problemy z układu pokarmowego: Jest wymioty lub ciężka biegunka, zapalenie języka lub jamy ustnej.

Zatem wszystkich wymienionych powyżej, można wyciągnąć prosty wniosek: „Ceftriakson” jest jednym z najlepszych agentów w zwalczaniu infekcji. Przed użyciem należy udać się do lekarza po poradę i dokładnie zapoznać się z nagłówkiem „lek” Ceftriakson”. Instrukcje użytkowania. "