441 Shares 4768 views

„Spanish Flu” – grypa, że ludzie nigdy nie zapomną

Każdego roku coraz częściej pojawiają się przerażające wieści o nowych rodzajów grypy. Ludzie kupują wiele różnych leków, szczepionek i nadużyć medycznych, którzy nie mogą pochodzić z wiarygodnych środków ochrony przed chorobą. Ale w rzeczywistości, największą pandemią tej strasznej choroby została zarejestrowana w odległym 1918 roku wówczas tzw „grypy hiszpanki” – grypa, to po raz pierwszy opisana w Hiszpanii, twierdził, miliony ludzi na całym świecie. Niezawodnie nie ustawić dokładne miejsce występowania wirusa, a wielu ekspertów uważa, że źródłem „hiszpańskiej grypy” może być niemal każdy kraj na świecie.


Liczba ofiar tej choroby nie można dokładnie ustawić, ponieważ w tym czasie nadal była pierwsza wojna światowa i na otwartych przestrzeniach Europy i innych chorób szalonej i głodu. Według niektórych źródeł, w ciągu 25 tygodni, grypa „grypy hiszpanki” zabrał życie 25 milionów. Man. Największą częstość występowania choroby z aktywnego ruchu wojsk różnych państw, które przenoszą epidemię nad rozległym terytorium. W porównaniu z liczbą ofiar „grypy hiszpanki” wirus ptasiej lub świńskiej – rekordzista grypę, która pochłonęła życie dziesiątek milionów ludzi tylko kilka miesięcy. Oczywiście, wiele osób przyczyniło: głód, brak urządzeń sanitarnych, słaba opieka zdrowotna, brak leków przeciwwirusowych. Dlatego „Hiszpańska grypa” – grypa, która trzymała przerażony wielu ludzi przez ponad dwa lata. W tym przypadku ryzyko zakażenia były narażone nie tylko dla najuboższych grup społecznych, ale także całkiem udane i bogatych ludzi. „Hiszpańska grypa” – Influenza, który nazywa się wszystko w kategoriach ryzyka choroby.

Do tej pory, tak dokładnie i nie jest zainstalowany, jak wiele istnień ludzkich faktycznie wziął tego wirusa. Niektórzy historycy uważają, że z niego, zabijając ponad 1% populacji Ziemi (około 100 mln. Ludzi). Ta liczba ofiar jest porównywalna tylko z straszliwych epidemii dżumy i ospy. Według wersji pochodzenia wirusa grypy „hiszpański” – grypa, przyszedł do Europy ze Stanów Zjednoczonych, choć niektórzy z uczonych twierdził, że przyszedł z Azji, a dokładniej z Chin. Pierwszy wybuch choroby odnotowano w roku 1918. W tym czasie pandemii grypy zajmuje 20 krajów na całym świecie, stopniowo rozprzestrzenia się w Afryce Północnej i Indiach. Pod koniec tego roku, pochłonęła całą planetę, z wyjątkiem Australii i na Madagaskarze. Trzecia fala epidemii zdobył prawie wszystkie kraje świata. Pandemia trwał aż do końca 1920 roku

„Hiszpańska grypa” – Influenza z niezwykłym programem rozwoju choroby. Szybko przeszła w skomplikowanym kształcie, wpływając na układ krążenia i powoduje ciężkie zapalenie płuc, któremu towarzyszy silne i bolesne krwioplucie. Ponieważ w tamtych czasach nie było żadnych leków przeciwwirusowych, wyleczenie tej choroby jest prawie niemożliwe. Tylko ludzie z silnym układem odpornościowym miał szansę przetrwać pandemię. Tylko naturalny rozpad epidemii zatrzymał ofiar masowych. Nauczeni gorzkim doświadczeniem, ludzie ciągle starają się stworzyć nową szczepionkę przeciwko wirusowi grypy. Ta praca nie może być zakończona, ponieważ ten patogen jest nieustannie mutuje i mutuje. szczepienie przeciwko grypie może zmniejszyć ryzyko chorób wśród typów wirusów (co jest stworzone przez szczepionki), ale nie gwarantuje, że jest niemożliwe, aby zarazić ich innej odmianie.