478 Shares 1492 views

Przepisy kulinarne dla kaszlu: nie będzie śladu objawów

Kaszel nie występuje tak: w każdym razie jest to towarzyszący objaw jakiejkolwiek choroby. Kaszel na zimno, kaszel na alergie, kaszel z powodu zimna itd. Leczenie leków kaszlowych , oczywiście, jest skuteczne, ale tylko w większości przypadków powinno się wyznaczyć lekarza, a osiągnięcie go nie zawsze jest osiągane. Dlatego powstaje pytanie: jak wyleczyć kaszel z ludowymi środkami zaradczymi. A potem muszę powiedzieć, że jest coś do wyboru.


Tradycyjne metody leczenia kaszlu: zaufać czy nie?

Ludowe przepisy kulinarne są czasochłonne i liczne osoby. Są dużo bezpieczniejsze dla zdrowia ludzi niż jakikolwiek lek zakupiony w aptece. Nie jest to zaskakujące, ponieważ środki ludowe są przygotowywane wyłącznie z produktów naturalnych, a nawet o jakichkolwiek dodatkach i substancjach chemicznych nawet nie mówią. Oferujemy mały wybór środków ludowych, które najlepiej radzą sobie z kaszlem.

  • Ziemniaki. Najpierw trzeba ją gotować, a następnie zamienić w puree (bez dodawania mleka). Puree złożona w plastikowej torbie i owinąć ją szmatką. Umieść ziemniaki na piersi, ale upewnij się, że jest ciepło, ale nie za gorąco, aby nie palić. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku suchego kaszlu.
  • Koziego tłuszczu. Musisz położyć kawałek koziego tłuszczu w łyżce i roztopić go w łaźni wodnej. Wtedy szybko pić. Oczywiście, nie wiele osób będzie mogło skorzystać z tego folkloru, w rzeczywistości znalezienie tłuszczu koziego dzisiaj jest naprawdę problemem. Nawiasem mówiąc, gęsie gęsi, jak kozioł, także łagodzą kaszel. Być może będzie o wiele łatwiej go znaleźć.
  • Rzodkiewka. Odciąć wierzch i odkręcić łyżką łyżką. Umieść tam miód i poczekaj kilka godzin, aż sok potrząśnie. Następnie wymieszaj miód z sokiem i napij się łyżeczką na początku każdej godziny.
  • Cebula i czosnek. Rozłóż je bardzo drobno, wlać mleko, aby pokryć całą masę. Następnie połóż je na małym ogniu i gotuj aż do chwili, gdy cebula stanie się miękka. Potem pocieramy cebulę, aby zrobić zboże, dodać do niej dwie łyżeczki miodu. Weź mieszaninę co godzinę na łyżce stołowej.
  • Gotować ziemniaki w rondlu. Opuścić wodę lekko, ale nie do końca. Następnie wsuń ręcznik na głowę i zginaj na patelni. Zacznij oddychać parami, które pochodzą z ziemniaków. Kilka takich zabiegów – a kaszel stanie się łagodny, plwocina zacznie odejść.

Tradycyjne przepisy na temat kaszlu są często pomocne w przypadkach, gdy konwencjonalne leki są nieskuteczne. Oto najprostszy przykład:

  • Kup w aptece suszone kwiaty lipy (lepiej jest, oczywiście, przygotowywać je każdego lata). Ugotuj z nich herbatę. W tym celu łyżka kwiatów wypełnia się szklanką wrzącej wody. Niech pić trzy razy dziennie na filiżance. Wierz mi, herbata okazuje się bardzo smaczna, więc możesz pić ją w celach profilaktycznych w czasie kaszlu nie czuje się.

Ludowe przepisy na kaszel, jak już zauważyłeś, są bardzo proste. Najważniejszą rzeczą jest posiadanie potrzebnych produktów. Ale jeśli nie ma nic oprócz mleka i miodu, nie powinieneś się denerwować. Szybko przygotuj ciepły napój:

  • Zaparz szklankę lub kubek mleka. Dodaj łyżkę miodu do niej. Pij przygotowany napój w gorącej formie, ale nie rozciągnij przyjemności. Jednak nawet jeśli nie lubisz mleka, w tym przypadku traktuj go jako lepszą medycynę.

Jak widać, przepisy kulinarne ludzi do kaszlu są bardzo zróżnicowane, a przecież mówiliśmy tylko o niektórych z nich. Jeśli to możliwe, zapytaj babcię, jak kaszel był leczony w jej czasie. Uwierz mi, zdecydowanie doradzi coś sensownego.