883 Shares 8456 views

Pompy wysokiego ciśnienia wody: Rodzaje, cechy i recenzje

Bez wody nie można teraz zrobić w każdej sferze działalności człowieka. Ale nie ma centralnego zaopatrzenia w wodę w każdym osiedlu i sektora prywatnego. Nawet jeśli taki system istnieje, lato nie zawsze jest możliwe korzystanie z punktów poboru wody, po prostu dlatego, że nie wystarczające ciśnienie. Ale pompa wodna może rozwiązać ten problem. Jest to urządzenie, które dostarcza wodę zasilany ciśnieniem.

Klasyfikacja wzrost ciśnienia pompy

Jeśli weźmiemy pod uwagę rodzaje pomp do wzrostu ciśnienia, będzie można zauważyć, że modele te różnią się pod względem pracy, metody tworzenia próżni i cele. Natomiast zasady działania wszystkich modeli jest taka sama. Podczas pracy pompy będzie tworzyć podciśnienie, woda przepływa ze zbiornika do komory próżniowej, po wysokiego ciśnienia będzie wypychany na zewnątrz.

Przegląd cech modeli wirowych

pompy wirowe wodą pod wysokim ciśnieniem jest odprowadzany za pomocą obrotu tarczy, w której rozmieszczone kołowo łopatki wirowe. Dysk również nazywany wir wirnika, a podczas jego obrotu ciecz przedostaje się do jam ciała, a następnie przemieszczany przez obrót łopatek. Główną zaletą takich opcji jest dobry sprzęt ssania, jak również fakt, że urządzenia nie boją się pęcherzyków powietrza. Ale takie jednostki są wrażliwe na pył zawieszony, dlatego stwarza trudności przy pompowaniu zanieczyszczonej wody.

Charakterystyka pomp wibracyjnych

Wibracyjne pompy wysokiego ciśnienia cieczy są w oparciu o elektromagnesu. Zasada działania takiego urządzenia jest bardzo prosta i polega na tym, że po przyłożeniu napięcia do cewki magnesu zaczyna przyciągać kotwicę. Zmiana polaryzacji, co pozwala na kotwicę, aby powrócić do swojej pierwotnej pozycji. W krótkim okresie tłokiem i kotwicy zmienić swoje stanowisko o 100 razy. Drgania spustowe wibracja wstrzyknięte cząstki cieczy w dyszy wylotowej. Zaletą tego urządzenia działa jak brak elementów obrotowych w silniku elektrycznym.

Szczególnie pompy odśrodkowe

pompy odśrodkowej, za pomocą wysokociśnieniowej powierzchni wody i może być zatapialny. Można wyróżnić urządzenie z wałem roboczym, który jest umieszczony w poziomie, a wał umieszczony pionowo. Łopatki wirnika działają na cieczy, pozwala dostać pracy, ruchy wody i tworzy ciśnienie pod wysokim ciśnieniem. Pompa ręczna do użytku w środowisku odwiertu jest atrakcyjna w kwestii kosztów i bezpretensjonalny w eksploatacji. Może być stosowany nawet wtedy, gdy nie ma dostępu do energii elektrycznej, a woda nie powinna być obecna w dużych ilościach.

Aby urządzenia do pracy, trzeba wykonać tylko jeden wysiłek człowieka. Urządzenie praktycznie nie działa na biegu jałowym. Takie jednostki są łopatkowe i tłok. Te ostatnie są bardziej powszechne, mogą być stosowane do pompowania wody na głębokość 20 m, mogą pompować w jednym cyklu roboczym około 2000 ml. Pierwszy z wymienionych struktur jest bardziej zwarta, ale na tej samej głębokości będzie pompować mniejszą objętość.

Recenzje pompy tłokowe dla myjni

Pompa wysokociśnieniowa na wodę do mycia może być tłok. Wśród najbardziej znanym producentem takiego sprzętu jest alokowana SAT, co sprawia, że urządzenia wykorzystywane w przemyśle i życiu codziennym. Często urządzenia te znajdują się w roślinach i transportu betonu, jak również podczas montażu różnych urządzeń czyszczących.

Działa poprzez pompowanie płynu przez suchą ssania. Tłok wytwarza ruch postępowy, przy czym woda jest wtryskiwana do wnęki w dolnej części urządzenia za pomocą specjalnej rurki. Gdy tłok wykonuje ruch powrotny, zawór zamyka się i zapobiega przedostawaniu się wody. Na tym etapie, otwiera kolejny zawór do ciśnienia rury. W podstawowej wlotowy jest zamknięty. Te procesy są powtarzane wielokrotnie, tak, że woda jest pompowana.

Zdaniem użytkowników, to wysokociśnieniowa pompa wody do czyszczenia ma wiele zalet, wśród nich:

  • jakości materiałów;
  • Kompaktowy rozmiar;
  • możliwość regulacji ciśnienia;
  • możliwości wymiany części.

Podczas procesu produkcji stosowanego mosiądzu, jak również innych specjalnych materiałów, to zgodnie z odbiorców mają zdolność do przetrwania i ekspozycji na wysokie temperatury z elementami, które mogą być zawarte w cieczy. Należy zauważyć, że wielkość i kompaktowa nie zakłóca działania. Ciśnienie robocze można regulować poprzez zmianę częstotliwości pracy tłoków.

Pompy tłokowe koszt

tłoczek pompy wysokiego ciśnienia wody mogą mieć różne ceny, które zależą od cech jakościowych. Na przykład, model CAT 5CP2120W koszt konsumenta 45 500 rubli. Ponadto, jego ilość wynosi 15 litrów na minutę i ciśnienie wynosi 175 barów. Pobór mocy 5,5 kW i prędkości obrotowej na minutę 950 obrotów. Co do modelu CAT 310, jego ceną jest 46,900 rubli. Na minutę można otrzymać taką samą ilość wody, jak w powyższym przypadku, ciśnienie 150 barów, a zużycie energii wynosi 4,4 kW. prędkość 950 obrotów na minutę.

Pompy inny wysokociśnieniowy tłok wody, których cena jest 210 000 rubli., określany jest jako CAT 2530. Jego wydajność wynosi 80 litrów na minutę i ciśnienie 85 bar. pobór mocy 14 kW, podczas gdy prędkość obrotowa jest równa 915 obrotów na minutę.

Taki sprzęt jest teraz przygotowane do sprzedaży szeroki zakres, jako przykład możemy rozważyć kolejny model – CAT 1050, który kosztuje 140 tysięcy rubli. W ciągu jednej minuty, to może być stosowane w celu uzyskania 38 litrów wody, ciśnienie 155 barów, a pobór mocy – 11,5 kW. Prędkość obrotowa wynosi 1000 obrotów na minutę. tłok pompy wysokiego ciśnienia wody, których cena jest 399 000 rubli., zwane CAT 3545. Jego ilość wynosi 170 litrów na minutę, a ciśnienie 75 barów. Pobór mocy wynosi 26,3 kW, ale prędkość – 800 obr./min.

Produkcja pompą tłokową

Pompa tłokowa wody pod wysokim ciśnieniem wytwarza się w postaci cylindra, który jest wykonany z przycinania metalową rurkę. Długość powinna wynosić 100 cm. Idealnie okrągły przekrój nie powinny być, obudowa może być wykonana z dowolnej konfiguracji rurowej. W przypadku wysokiego ciśnienia pompowania wody z rękami, następny krok do ciała powinna być przyspawane uchwyty do mocowania ramion. Powinien on być stosowany w rogu metalowej. Bliżej górnej części otworów do podłączenia liny spustowego. Konieczne jest, aby zrobić okładkę na dolnej części, aby zamknąć do końca.

Dla sprawnego działania pompy mogą być wytwarzane i górna pokrywa, która zachowa typeset wody. Po tym następuje, aby tłok, który jest płyta składająca się z dwóch części. Pierwsza część – jest sam tłok, który wytwarza ciśnienie, a druga – kawałek gumy, której grubość wynosi 5 mm. Obudowa tłok należy zrobić kilka dziur, zamknij wszystkie gumowy. Dalsze produkowane pręt pompy, która na jednym końcu jest wzmocniona na środku tłoka. Mistrz powinien produkować nawet i zawór wydechowy, który ma postać grubej gumy.

wniosek

Popularność tego sprzętu wynika z łatwości obsługi, niski koszt i różnych gatunków, a także modeli. W przypadku korzystania z pomp wysokociśnieniowych do wody podczas podlewania ogrodu lub strefie podmiejskiej, można zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku osobistego. Zainstalowania takiego urządzenia jest możliwe bez pomocy.