203 Shares 4052 views

muzyka terapeutyczna i jej wpływ na organizm człowieka

Fakt, że muzyka ma wpływ na organizmy żywe, od dawna znane. Nawet w 3. wieku pne w Partii podniósł melodie do leczenia bólu serca i układu nerwowego. Niektóre plemiona Indian amerykańskich Uważa się, że za pomocą dźwięku, można podłączyć zasilanie nieba i ziemi. Ojibwa Indianie siedzieli wokół pacjenta i śpiewali pieśni, akompaniując sobie dyni grzechotki. Terapeutyczna muzyka Indianie Winnebago pomogła uleczyć rany. Także grzechotki i bębny zostały wykorzystane w celu zwiększenia właściwości lecznicze roślin. Pitagoras składa się także muzyka, która została oparta na pewnych rytmów i melodii. Z jej pomocą, nie tylko traktuje ludzi, ale także przywrócony duchową harmonię. Pewnego razu nawet udało się uspokoić muzyki za pomocą zły człowiek, który w przypływie zazdrości, chciał spalić dom. Mimo, że wcześniej z nim nie mogliśmy poradzić sobie żadnych krewnych lub sąsiadów.

W ciągu ostatniej dekady, znów istnieje zwiększone zainteresowanie w muzykoterapii. muzyka terapeutyczna na Zachodzie, jest obecnie wykorzystywana na trzy sposoby. Jest on stosowany w celu łagodzenia bólu, do terapii zajęciowej i terapii społecznej pacjentów w niektórych szpitalach, często chorych psychicznie. Naukowcy odkryli, że terapia ta jest najbardziej ekonomicznym i najbezpieczniejszym sposobem, aby pozbyć się wielu chorób. Ponadto, muzykoterapia nie ma przeciwwskazań.

Przyjemny melodii korzystny wpływ na układ nerwowy, układ krążenia, narządów trawienia i oddychania. muzyka terapeutyczna zwiększa liczbę limfocytów we krwi. To pomaga organizmowi zwalczać choroby. W każdym razie, w czasie, gdy brzmi harmonijną melodię u ludzi poprawia przemianę materii, uspokaja system nerwowy, pobudza krążenie i oddychanie. Ci, którzy słuchają takiej muzyki może zapomnieć o tym co bezsenność, złe samopoczucie, uczucie niepewności i złą pamięć. Dobra muzyka pomaga nawet rozwijać zdolności twórczych.

Ten efekt muzyki na organizm człowieka, naukowcy wytłumaczyć fakt, że człowiek jest z natury system wibracyjny. A muzyka jest również zsynchronizowane i uporządkowany wibracje. Melodia sprawia, że jego zamówienie w systemie ludzkim i dostosowuje swój własny sposób. A co to jest choroba? Jest to proces, w którym organizm pacjenta przestaje być zgodne z resztą organizmu. I przy pomocy tego desynchronizacja muzyki mogą albo poprawić lub usunąć wszystko. Warto po prostu kwestia wyboru odpowiedniej muzyki.

Wśród większości ludzi jest zdania, że ciężka muzyka, takich jak rock, dostosowuje organizm do samozniszczenia, a klasyczny sprzyja harmonizacji. Ale nie wszystko jest takie proste. Tej samej muzyki w różnych osób może powodować wiele emocji. I nie wszystkie klasyczne dzieła – to muzyka terapeutyczna. Ponadto, nie wszystkie rock pomoc do samozniszczenia organizmu. Na przykład, niektóre z dzieł Chopina za osobę jako psychologiczne trucizny. W nich kompozytor wyraził słabość i melancholii. Podobnie, wpływ na ludzi, a wiele dzieł Straussa czy „Venisbergskaya scenie” Wagnera.

Inną rzeczą Mozart. Jego muzyka jest uniwersalnym narzędziem, które ma korzystny wpływ na obu organizmów żywych i nieożywionych. Naukowcy odkryli, że krowy, którzy słuchają Mozarta, zwiększenie plonów. Japończycy wierzą, że chleb z jego muzyka staje się coraz bardziej bujne i pachnące sake. Prace tego kompozytora zaleca słuchanie na bóle głowy i przeziębienia, a stres psychiczny i depresję. Krótko mówiąc, zawsze i wszędzie.

Folklor. Podjąć ściślejszą kołysankę. Ten terapeutyczny muzyka do snu ma jasny uspokajająco dzięki łagodnej muzyki, rytmu i usypiające jednolitego dźwięku. Lullaby pomaga wzmocnić emocjonalną i duchową więź z dzieckiem, a jednocześnie pomaga pozbyć się bezsenności przez matki. W wielu powolnych ruchów sonaty, koncerty, symfonie i kompozytorów kwartet smyczkowy pod koniec wieku 18 i 19, po prostu przedstawić główne cechy tych kołysanek.

Także wielki wkład w muzykoterapii sprawia chińską muzykę gojenia. Medycyna w tym kraju płaci muzykę i dźwięk dużo uwagi. Na przykład, lekarz w obszarze Wang Xu-Dong był w stanie stworzyć magiczne melodie, które przyczyniają się do wzmocnienia ludzki układ odpornościowy i poprawiają jego zdolność uzdrawiania i samonaprawy. Aby tworzyć muzykę używany chińskich instrumentów, takich jak erhu, guzeng, Xiao Di Sheng, pipa Zong-hu, a także wiolonczeli, skrzypiec i głosu. Z pomocą tych melodiach duszy, ciała i umysłu człowieka są wbudowane w jeden system.