423 Shares 9794 views

Co karmić królika w domu? indywidualna dieta

Ulubione miejsce króliki – łóżko. Co sądzisz, dlaczego? Ponieważ w łóżku – to skarbnica witamin. Oto odpowiedź na pytanie, jak karmić króliki w domu. Te miękkie istoty nie może zostawić nam obojętny na ich potrzeby.

letni królik

Lato – najlepszy czas na akumulację witamin w organizmie. A chrupania marchewki jest kochany nie tylko króliki. Karmienie królików w domu w lecie sprawia, że to łatwe. Wszystko, co rośnie w łóżkach oraz w ogrodzie – tych małych zwierząt tylko w zabawy. Odpowiednie nietoksyczne i zdecydowanie nieznacznie nieznacznie suszone trawy i zieleni z wielu kultur, które rosną na swoich stronach: buraki, marchew i ziemniaki. Taki pokarm zawiera włókna grube, aby ułatwić prawidłowe trawienie. Najważniejsze – wszelkie zieleni powinny być zróżnicowane, aby królik otrzymał tak wiele różnych witamin.

Jedynym wymogiem dla tych łagodnych zwierząt – duża w postaci owoców i warzyw (ziemniaki, marchew, jabłka, gruszki) powinny być frezowany. Jabłka są najlepiej oczyścić z nasion i skórki. Jest to żmudne zadanie nie powinno cię zdenerwować, bo jabłka – ulubiony przysmak królik. Niektóre króliki jeść ogórki, arbuz , a nawet pomidory. Ostrożnie należy podchodzić do takiego rufę, jak kapusta – to powoduje obrzęk jelit zwierzęcia. Absolutnie zabronione czerwonego wygląd rośliny. Do kapusty zachować ostrożność i gatunków, takich jak kalafior, brukselka, kalafior nie zaszkodzi swojego zwierzaka.

zima królik

Teraz, że obawy zimnych porach roku. Co karmić króliki w domu w tym okresie – to proste pytanie. To już zostało załatwione dla ciebie – zbiera specjalny kanał, który można kupić w sklepach zoologicznych. Możesz być oferowane specjalną mieszankę płatków i ziaren, ale nie dać się ponieść przez nich. Króliki są chętnie żuć małe oddziały „uśpione” drzewa (wierzba, lipa, brzoza, osika), które w okresie letnim można „ożywają”. Świeże substytut trawa siano w zimie. To nie jest trudne, aby go przygotować – bo regularnie wyeliminowani ich łóżka. Jak króliki i owsa (należy najpierw namoczyć), a to nie dziwi – przecież to jest tak bogaty w mikroelementy. I zwierząt, jak wiemy, tam nie będzie źle.

Woda – obowiązkowym elementem żywienia królików, jak zresztą i jakiegokolwiek żywego organizmu, a warunek ten musi być przestrzegane. Pamiętaj, że króliki pić bardzo często. Jeśli jesteś nowy w tych płodnych zwierząt hodowlanych, na pytanie, jak karmić króliki w domu, zawsze odpowiedzieć profesjonalistom sklepach zoologicznych i instytucji weterynaryjnych. Pomagają one również w doborze diety.

dekoracyjne królik

Najczęściej ludzie hodować króliki dla przyszłej konsumpcji mięsa jako bluźniercze się może wydawać. Ale nie jest to rodzaj zwierzęcia, które nazywa się „ozdobny królik”. W trosce o tych uszata Cutie i żarłok dla ciebie zawsze będzie istotne. Ich karmienie nie różni się od innych rodzajów karmienia królików, z wyjątkiem, że to zajmie nieco mniej niż śwież, słodkie owoce, ale większość z sianem i wodą.

Dekoracyjne królik daje estetyczną przyjemność i może żyć aż do starości. W każdym razie, jedzenie królik powinien być wysokiej jakości, który będzie przydatny zarówno dla Ciebie i zwierzęcia. Z biegiem czasu, staniesz się ekspertem w dziedzinie niemal krolikovedeniya, i nie będzie już martwić się o pytanie, jak karmić króliki w domu.