142 Shares 1635 views

Objawy przeziębienia, zapobieganie i leczenie

W zimnych porach roku gwałtownie wzrosła liczba przypadków jedna z najbardziej podstępnych chorób i nieszkodliwych na pierwszy rzut oka, – przeziębienia. Większość ludzi nie jest poważny temat, często zaniedbując resztę leczenia i łóżko. objawy przeziębienia zawsze pojawiają się niespodziewanie. Nawet wczoraj, czujesz się świetnie, a dziś rano czuł słabość, łaskotanie w nosa i gardła ból. Ważne jest, aby rozpocząć leczenie tak wcześnie, jak to możliwe, ponieważ niebezpieczeństwo jest nie tyle sama choroba, jak wiele powikłań, do których może to prowadzić.
Pierwsze objawy przeziębienia są znane niemal każdej ludzkiej słabości, senność, apatia, obrzęk błony śluzowej nosa, w konsekwencji, katar, ból gardła, gorączka. je wyczuwając, należy podjąć natychmiastowe działania. Jeśli nadal nie masz podwyższonej temperaturze, zaleca się odpowiednio rozgrzać ciało. Jest możliwe, aby wziąć gorącą kąpiel z dodatkiem szałwii gałęzie sosnowe bulionu lub dziurawca wziąć kąpiel parową z gałązek brzozowych lub każda inna. Natychmiast po tym, trzeba pić gorącą herbatę z malin dżem, miód lub wapna. Główną rzeczą, należy pamiętać, bez względu na to, jak niewygodne objawy zimno nie wydał, w żadnym wypadku nie mogą być brane przeciwgorączkowe, jeżeli temperatura ciała nie przekracza 38 stopni. W przeciwnym razie, będzie kolidować z organizmu na własną rękę do czynienia z procesem zapalnym.

Jeśli oddychanie jest utrudnione, wymagane jest, aby odzyskać z pomocą zwężających naczynia kropli.

Oddychania przez usta może spowodować wysychanie jamy ustnej, powodując ból gardła.

Ale nie używać zbyt wielu kropli. Lepiej jest używać ich tylko przed snem do duszności i innych objawów przeziębienia nie utrudniają pełne snu.

Jeśli ostre zapalenie błony śluzowej nosa (nawet dni powoduje poważne dolegliwości) powinny być regularnie (kilka razy dziennie) w celu przeprowadzenia procesu mycia jamy nosowej. Dla tego dopasowania zwykłej zielonej herbaty lub słabym roztworze soli.

Bardzo często objawy przeziębienia towarzyszy kaszel. Że wywołało zapalenie oskrzeli, trzeba brać leki wykrztuśne lub przerzedzania, który może wyznaczyć lekarza. Adres do eksperta jest to konieczne, to również działanie przeciwzapalne i doradzić oznacza immunoukreplyayuschie. Nie powinniśmy zapominać o reszcie, w żadnym wypadku nie może przenosić chorobę na nogach. Dlatego czuł objawy przeziębienia, to lepiej wziąć 2-3 dni wolnych od pracy niż stracić w leczeniu powikłań tydzień lub dłużej.

Jednym z najbardziej niebezpiecznych skutków przeziębienia – powikłanie w nerkach. Przez krew wirus dostanie się do organizmu i stymuluje rozwój kłębuszków nerkowych i odmiedniczkowe zapalenie nerek. Objawy nerek zimno, podczas gdy podobna do konwencjonalnego SARS – dreszcze, gorączka, osłabienie. W celu rozróżnienia tych chorób z przeziębienia puszki ostrego bólu w dolnej części odcinka lędźwiowego koloru moczu (staje się ciemniejsza). W celu uniknięcia takich negatywnych konsekwencji, warto pamiętać, zapobieganie. Musisz się ubrać ciepło, brać witaminy, hartowanie ciała, pić dużo płynów i zgodne ze wszystkimi wymaganiami lekarza.