464 Shares 9529 views

Kuba Herb. Opis i charakterystyka

Kuba – naród wyspa znajduje się na Morzu Karaibskim. Kuba herb został przyjęty z powrotem w 1906 roku, a flaga – w 1902 roku. Są to główne symbole państwowe, które stanowią Republiki w świecie. Każdy kawałek opowiada o swojej skomplikowanej historii kraju i jego cech geograficznych. Które przedstawiają flagę i Herb Kuby? Charakterystyka i opis tych znaków można znaleźć poniżej.


Kuba: historyczne i informacje geograficzne

Republika Kuby znajduje się całkowicie na wyspach. Jest myte przez Atlantyk, Morze Karaibskie i Zatoki Meksykańskiej. Z Ameryki Północnej, jest oddzielona Floryda i Jukatan Channel. Powierzchnia wynosi 110 860 kilometrów kwadratowych, a ludność – 11,1 mln osób.

Przed przybyciem Kolumba na wyspę w 1492 roku, mieszkał plemiona Indian. Po odkryciu na terytorium Europy, Indianie zaczęli zabijać, a wyspa była zamieszkana przez Hiszpanów i przyniósł niewolników z Afryki.

Na początku XIX wieku na Kubie rozwijającej walkę przeciwko władzy kolonizatorów. Właściwie ona wpływ pochodzenie flag narodowych i godła. Urodzony w 1848 roku, są one wypełnione symbolami wolności, godności i niezależności. Flaga z kolei przypomina, że w Stanach Zjednoczonych, ponieważ były Stany Zjednoczone poparły powstanie przeciwko Hiszpanii.

Po obaleniu hiszpańskiej walki o władzę nad Kubie nie zakończyła. Nastąpiła zmiana kilku dyktatur. Ten ostatni okazał się socjalistą reżim Castro jeszcze w życie.

Herb Kuby i jego opis

Godło autorami są lokalne bojownicy o wolność, wiele z nich z powodu, że zostali zmuszeni do emigracji do Stanów Zjednoczonych. Ich idee i przekonania później zawarte w symbolach narodowych państwa. W tworzeniu flagi i Herb Kuby uczestniczyli Miguel Tolon Narciso Lopez, Jose Sanchez-Isnaga Cyril Vilverde, Juan Macias i Jose Aniceto.

rozeta ma trójkątny kształt. Jego skład jest podzielony na trzy części. Górna część jest zorientowana poziomo. Jest reprezentowana wschodzącego słońca nad morzem, z których promienie są wykonane w kolorze żółtym i niebieskim. Pod nim jest złoty klucz, który łączy dwa brzegi.

Dwie trzecie Kuba symbolem oddzielone w pionie. Lewa strona jest wypełniona ukośne paski kolory biały i niebieski. Po prawej stronie przedstawia palmę, która rośnie na zboczach górskich. Nad tarczą jest czerwony Phrygian cap. Po bokach kubańskiej herbu oprawione zielony oddziału z czerwonych owoców na lewym – gałąź dębu, po prawej – z wawrzynu.

Znaczenie symboli

Kuba Płaszcz wypełnione licznych elementów, z których każdy ma swoje znaczenie. Phrygian cap pochodził z tradycji europejskich. On jest symbolem wolności i stała się popularna w czasie rewolucji francuskiej. W starożytności, ten kapelusz mogą być noszone uwolnionych niewolników. Gwiazda symbolizuje niezależność.

Wschodzące słońce godło na tarczy symbolizuje wolność, zbyt. Złoty klucz pod nim – to Kuba i wybrzeża wokół niego – półwysep Floryda i Yucatan. Więc podkreślił kluczową geograficzną i polityczną wagę kraju, zlokalizowany tuż przy wejściu do Zatoki Meksykańskiej.

Przemienności niebieskie i białe paski po lewej stronie herbu zapoznać się z kubańską flagą i mają takie samo znaczenie. Z prawej strony drzewa palmowego i góry wskazuje na lokalny charakter i krajobrazy. Palma symbolizuje także trwałość i odporność populacji.

Gałęzie kadrowania godła, przedstawiony tego samego powodu. Dąb oddział oznacza potęgę narodu kubańskiego, a wawrzyn mówi o jego cześć.

Republic flag

Kubańska flaga została przyjęta w 1902 roku i jest znacznie różni się od herbu. Ma prostokątny kształt o proporcji szerokości do długości 1: 2. Flaga tkaniny dzieli się na pięć równych poziomych pasów. Trzy niebieskie paski, biało – dwa. Na części wału jest czerwony trójkąt z białą pięcioramienną gwiazdą w środku.

Głównymi autorzy flagi są uważane Miguel Tolon Narciso Lopez. Jego kolory są nazywane „kwiaty wolności” i trójkąt był nazywany „symbolem władzy i porządku”. Dali flagę poetycką nazwę „Lone Star” i pierwszy użył go w 1850 roku w nieudaną próbę obalenia władzy przez kolonizatorów.

Według oficjalnej interpretacji wartości flagi, trzy niebieskie paski reprezentują regiony, do której Kuba została podzielona przez Hiszpanów. Białe paski wskazują drogę do niezależności i białe gwiazdy – pragnienie wolności. Czerwony trójkąt – symbol rewolucji i rozlewu krwi, aby osiągnąć wolność i niezależność.