647 Shares 4603 views

Hartowanie stali nierdzewnej – starej technologii zaawansowanych materiałów

Od niepamiętnych czasów ludzie używali procedurę hartowania metalu, który był potrzebny w swoim codziennym życiu. Czy jest zimno broni lub narzędzia do prac rolnych – wszystkich wymagających dużej wytrzymałości. Dlatego ludzie stają się konieczne w taki wynalazkiem sposobu, w których metal dostaje się twardszy i trudniejsze i plastyczność w tym zmniejszony. Oraz sposób przetwarzania wyrobów metalowych został znaleziony. Hartowanie stali – taka jest jego nazwa. W celu uzyskania niezbędnych właściwości metalu ulega ogrzewania procesu utwardzania i następnie chłodzenie.

Gdy była stal nierdzewna, istnieje potrzeba poprawy sposobów, za pomocą których w obróbce metali. Obróbka cieplna i nie zaczął rozwijać się w nowy sposób, tak dzisiaj hartowania stali (stal), umożliwia wytwarzanie nowych materiałów o wyższej jakości.

Martenzytyczna stal jest typu stali, które generalnie stosuje się proces utwardzania. Jej stan normalny – zwiększenie twardości, ale różni się tym, że ma tendencję do pojawienia się kruchości. Stosowanie obróbki cieplnej z szybkim uwalnianiem zwiększa współczynnik lepkości charakterystycznego dla tego rodzaju stali, jako jedno z najbardziej popularnych metali.

Praca z nierdzewnej mieszkań są następujące rodzaje hartowania – to widok globalny, gdy produkt jest całkowicie ogrzewany i lokalnym, w stosownych przypadkach częściowe utwardzenie obszarów, które są potrzebne. Ponadto taka Sposób hartowania stali, różnych sposobów chłodzenia. To zależy od tego, co marka ze stali nierdzewnej. Przede wszystkim w tym celu stosuje się oleje i sole metali alkalicznych. Wody jako czynnika chłodzącego są rzadko stosowane.

W zależności od rodzaju postaci produktu, a także metalową pieczęcią do niej i stosować różne sposoby hartowania stali. Rozróżnić etap hartowania izotermicznego i odpuszczanie z własnym hartowania.

Główne parametry procesu są ciepła (temperatura) i chłodzenia (szybkość). Ponadto, szybkość, z jaką stal jest chłodzona jest podgrzewany do pożądanej temperatury, będą miały wpływ na wyniki wygaszania sam. Głównym wyzwaniem technicznym sposobem jest wybór optymalnej temperatury w związku z tym, że w przypadku przegrzania stali nierdzewnej mogą stracić węglowodorową, co zmniejsza jego wytrzymałość. W celu uniknięcia naprężeń szczątkowych w wewnętrznej strukturze odpornych metali, do stosowania dodatkowych sposobów obróbki mechanicznej. Na przykład stopniowe chłodzenie, znamienny tym, że spadek temperatury będzie stopniowo. Metoda ta jest dobra dla odpuszczania produkcji kęsów, które są zaprojektowane, aby produkować narzędzia ciężkich.

Istnieje również powierzchnia hartowania stali. To nie zajmie dużo czasu w przeciwieństwie do chemicznej i cieplnej obróbki, który pozwala zautomatyzować ten proces. Dzięki tej metodzie przeprowadzania procesu utwardzania będzie wymagać przedstawienia jej indukcyjną i wybór ich schematu leczenia dla poszczególnych części. Hartowanie powierzchniowe jest odpowiednia do produkcji elementów jednego typu (produkcji masowej), na przykład, w przemyśle motoryzacyjnym.

W ten sposób, w celu uzyskania wysokiej jakości metalu miałoby kombinację wytrzymałości, ciągliwość i plastyczności w wymaganych proporcjach, w celu zastosowania do wyrobów metalowych unikalnym procesie zwanym „odpuszczaniu stali”. Mimo że stal nierdzewna jest jednym z najlepszych nowoczesnych materiałów, jednak technologia, która pozwala na poprawę jego jakości, doszła do nas z czasów starożytnych.