811 Shares 4510 views

Wybór odpowiedniego procesora do notebooków

Wielu użytkowników komputerów osobistych przy zakupie często nie zwracają uwagi na wskaźniki jego wydajności. Co do zasady, a następnie uruchomić skarg zawiesza, spadek wydajności i inne nieprzyjemne sytuacje. Najczęstszą przyczyną odchyleń danych staje się niewystarczającą moc obliczeniową, ponieważ jest odpowiedzialny za obsługę wszystkich procesów zachodzących w komputerze. Podobnie, pracy i innych urządzeń dysponowania dany komputerowy (CPU). Ten artykuł skupia się na tym, co procesor do laptopa to lepiej po prostu kupić. Dowiadujemy się, jakie kryteria powinien ocenić, jakie są producenci dzisiaj, i jakie są między nimi różnice.


Kluczowe wskaźniki

Więc co należy wiedzieć przed zakupem procesora do laptopa?

  • Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że głównym wyznacznikiem jego działania polega na częstotliwości zegara. Im wyższa jest szybszy procesor obsługi procesów i wymagane przez użytkownika czynności. Częstotliwość zegara określa, liczba operacji na sekundę jest w stanie przeprowadzić aranżację.
  • Drugim bardzo ważnym punktem na dzisiaj – liczba rdzeni. To naturalne, że im więcej z nich do dyspozycji, tym szybciej laptop będzie myśleć. Są trochę stary wersja single-core, dual-core, 4-i sześć-core. Najlepsze procesory do laptopów są na pokładzie 8 rdzeni!
  • Pobór mocy. W naszym przypadku jest to bardzo ważny parametr, który jest niezbędny do rozpoczęcia w wyborze najlepszej opcji, ponieważ niewielki rozmiar laptopa (w porównaniu do PC) i kompaktowy system chłodzenia jest w znacznym stopniu do zwiększenia temperatury pracy urządzenia. Wszelkie laptop procesor zredukowała zużycie energii i wydajność rozpraszania ciepła w porównaniu z wersji desktop.

Powyższe pokazuje wyraźny sposób, co należy zwracać uwagę przy wyborze procesora.

Znaki towarowe – co za różnica?

Ale jest jeszcze inny ważny punkt, który jest związany z producentem. W chwili obecnej na rynku z powodzeniem konkurować giganta 2: AMD i Intel. Sędzia, która marka jest lepsza, to nie ma sensu. I na to, a druga ma swój własny model top-end z własnych cech. Jest to rodzaj rankingu procesorów dla komputerów przenośnych, który wyświetla najsilniejsze i najsłabsze modele z obu producentów. Procesor dla laptopa z Intel ma szereg opatentowanych funkcji: Hyperthreading, TurboBoost i innych w celu zapewnienia optymalnej funkcjonalności i wydajności. Do tej pory, ich produkty są bardzo poszukiwane ze względu na akceptowalnym stosunkiem cena / wydajność. Ale nie doceniać produkty AMD, które są znane ze swojej władzy kosztem rozpraszania ciepła. W tym przypadku należy zadbać o skuteczny system chłodzenia. Mimo to, większość modeli notebooków różnych producentów wyposażonych w procesory Intela, który już działa w oczach wielu użytkowników sprzętu komputerowego.