455 Shares 3472 views

Seria "Wolf Lake" – skomplikowana fuzja mistycyzmu i romansu

Serie i filmy o nadnaturalnych istotach są niewidoczne. Ich boom nadszedł w ciągu ostatnich kilku lat. Wcześniej widząc wilkołaka w filmie był dziwny (pamiętaj o "Wilku" z Jackem Nicholsonem, "wilkołakiem w Paryżu"). Ale, zaczynając od The Other World, Van Helsing, kontynuując Wilkołaki, Blood and Chocolate, Zmierzch i inni, podobny do nich, film o pół fali mnoży się. Film "Wolf Lake", kręcony w 2001 r., Był niemal pionierem tego podgrupy horroru, przed "Wilkiem", "Pamiętniki wampirów" (były też vervulfs) i "Wolf Blood" (brytyjska seria, nie mylić z rosyjskim bojownikiem!) .


Najciekawsze miejsce

Został zastrzelony tylko jeden sezon. W tej serii "Wolf Lake" i ograniczone. Po scenach ostatecznych pojawiły się liczne nierozwiązane kwestie i niejawne sekrety. To dlatego, że takie ostre zaprzestanie filmowania było tajemnicą większości widzów. Albo pieniądze z twórców się skończyły, a oceny "Wolf Lake" osiągnęły niski poziom. Ale pokaz, pomimo swojej krótkiej zwłoki, okazał się dobry, bardzo warty zwrócenia uwagi na to.

Wśród gęstych lasów

To wszystko zaczyna się od burzliwej sceny miłosnej: policjant John Kanin z Seattle oferuje swoją dziewczynę Rubyę za dłoń i serce. Ku radości faceta, wybrany zgadza się zostać jego żoną. I wtedy następuje straszna rzecz: oblubienica znika. To wyraźnie atakowało, ale kto i dlaczego – Kanin nie może znaleźć odpowiedzi. Następnie pan młody idzie do małej ojczyzny Ruby, do prowincjonalnego miasteczka zagubionego pośród gęstych lasów o intrygującym imieniu Wolf Lake (po angielsku brzmi to jak Wolf Lake). To gdzie tajemniczy czaił się! Ludzie tutaj trzymają się wspólnoty, nie lubią kontaktu z zewnętrznym światem. Oni wyraźnie ukrywają coś. Kopiąc prawdę, można natknąć się na coś bardzo bezstronnego. Tak się stało z Johnem. To nie na nic, że miasto nazywa się w ten sposób, w tym ludzie z czasów starożytnych zachowują tradycje ich przodków. Jak powinni postrzegać nieznajomego, który najechał na ich terytorium? Ale, jak mówią, żyją wilki – wilk wycie, a główny bohater nadal pokazuje się …

Nie będziesz miał czasu na nudę

W serii "Wolf Lake" dobry zespół aktorski podniósł się. Bohaterem Johna jest Lou Damon Phillips, w jego wyglądzie przypuszcza się mieszanie ras i krwi. Prawdziwe imię tego Indianina Cherokee pochodzi z Filipin – Lou Dimon Appcherch. W swojej filmografii ponad 100 utworów, głównie w serialikach. Rola Ruby Wilder wykonała Mia Kirchner. Ciekawy obraz został stworzony przez Paul Wesley'a (wielbicieli Telesaga "Wampirem Pamiętniki" są szaleni o nim, solo z nim "seryjny brat" Ian Somerhalder). Ładny i inny oczywisty indyjski, chociaż, kanadyjski – Graham Greene. Za rolę w filmie Konechner "Taniec z wilkami" został nominowany do Oscara. Z żeńskich bohaterów warto wspomnieć o Mary Elizabeth Winstead.

Co jeszcze powinienem szukać w filmie? Nie jest zły z powodu specjalnych efektów, wspaniałej pracy aparatu fotograficznego, oszałamiającej scenerii. "Wolf Lake" jest ciekawą fuzją mistycyzmu i romansu, podczas oglądania widzowie nie będą się nudzić.