232 Shares 4401 views

Salvia officinalis – skutecznym lekarstwem na wiele chorób

Salvia officinalis jest od dawna znana w medycynie ludowej jako skuteczny i niezawodny asystent wielu dolegliwości. W naszym kraju jest to roślina lecznicza to nawet w czasach starożytnych od Morza Śródziemnego. Było starożytni Grecy i Rzymianie pierwszy odkryto lecznicze właściwości szałwi i skutecznie zaczęli używać go do celów medycznych.


Roślina ta ma inną nazwę powszechne wśród ludzi, co dało mu Hipokrates – „święte ziele”. Tłumaczone z łaciny, „mędrzec” oznacza „być zdrowym”, dlatego jest on tak szanowany wśród narodów śródziemnomorskich. Użyj Salvia officinalis w leczeniu wielu chorób, mają okazję do wszystkich mieszkańców planety, ponieważ nie ma miejsca, bez względu na to, gdzie dorastał.

Zabarwienie i wywar szałwiowy dawna stosowane jako środek antyseptyczny i przeciwzapalny środek na ból gardła i zapalenie dziąseł. W ginekologii szałwii służy do nawadniania. W przypadku wywar z chorobami roślin dróg oddechowych stosuje się w postaci inhalacji, że szybko pozbywa się nieprzyjemnych i bolesnych doznań.

Dziewczęta, które chcą mieć gęste i bujne włosy po umyciu zastosować na cebulki włosów infuzji szałwii. Po tych myje nie są przestrzegane wypadaniu włosów iw rezultacie stały się znacznie bardziej.

Osób cierpiących na hemoroidy, zastosowano kompresy na bolące obszary, które poprawiają ich stan zdrowia, a po jakimś czasie przyczyniły się do pełnego odzyskania.

Ponadto, wszystkie wyżej wymieniony nie wyklucza korzystania z Salvia officinalis, ponieważ roślina ta jest jednym z tych, którzy pomagają pozbyć się niemal wszystkich istniejących dolegliwości. Aby to zrobić, wystarczy poznać tajemnice jego stosowania.

Obecnie, wielu ogrodników są zaangażowane w specjalnym rosnącej szałwii leku w swoich ogrodach i sadach. Ale musimy zrozumieć, że to jest o wiele gorsze leczniczych roślin, które rosną na łąkach, w znanym środowisku dla niego. Sage, rosnące w pobliżu domu, nie zawsze są skuteczne przeciwko wielu chorobom.

Niektórzy ludzie rosnąć to także dlatego, że w tym przypadku nie mają absolutnie żadnych problemów w opiece nad roślinami: jest skromny, spokojnie tolerować upał i suszę.

Salvia officinalis ma bardzo bogaty skład: zawiera lotny olej takich użytecznych substancji jak linalol, kwas octowy, żywice aromatycznych poniny, kwas kwas mrówkowy, flawonoidy i garbniki. Z tych składników roślin charakteryzuje się silnym przeciwzapalny, środek przeciwbakteryjny, czynnik krzepnięcia i wzmacniającej.

Wielu lekarzy wykrywanie w swoich pacjentów wrzody żołądka lub przypisać je Salvia officinalis w formie wywary i napary: pomaga zwiększyć wydzielniczą aktywność układu pokarmowego, a także zwiększa wydzielanie soku żołądkowego.

Efektywne wykorzystanie roślin do problemów skóry, skłonnej do trądziku, tworzenie czyraki i inne procesy zapalne.

Leczenie szałwia jest uważane za niezbędne w szczególności w leczeniu chorób, takich jak dusznica bolesna, zapalenie oskrzeli i astma. Istnieje bardzo duża liczba różnych receptur do przygotowania naparów i wywary, a stosunek wody i trawy to zależy od zastosowania i rodzaju choroby.

Do tego, jak to jest możliwe, aby dokładnie obliczyć potrzebną ilość zakładów medycznych w celu uniknięcia przedawkowania, to lepiej, aby zobaczyć przepis w specjalnych katalogach. Ale najczęściej stosowany jest tradycyjny stosunek dostępny dla wewnętrznego i zewnętrznego użytku: 1:10 – suche surowce i wody, lub 1: 5 ze świeżych liści szałwii. Po godzinie infuzji jest utrzymywana w termosach, mogą być używane do tego celu, a w kąpieli wodnej, ale konieczne jest ciągłe monitorowanie procesu pieczenia tak, że nie przechodzi do fazy wrzenia, ponieważ w tym przypadku Salvia nie mają właściwości lecznicze, a leczenie pozytywne wyniki nie będzie.

Ginekolodzy mówią, że liście i nasiona szałwii mają możliwość pozytywny wpływ na żeńskie hormony. Zwracają uwagę, że w zakresie stosowania naparów i wywary tej rośliny, wiele kobiet uzdrowienie obserwowane podczas cyklu miesiączkowego zniknąć towarzyszący ból i sporadyczne awarie, a co najważniejsze – jest szansa na początku niepłodnych kobiet zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko.

Ale jak w każdym zakładzie leczniczym, szałwia powinny być spożywane w bardzo ostrożnie, to najlepiej, aby uniknąć przedawkowania i nadużywają skonsultować się z lekarzem.