165 Shares 2807 views

TAA w ciąży: co to jest, jak rozszyfrować?

Ciąża – to trudny okres dla wielu kobiet związanych z ciężką rozrodczym niepokoju i lęku, niestabilnego stanu emocjonalnego. Ponadto lekarze często straszyć przyszła mama postawione jej diagnoz. W kartach wymiany czasami można spotkać takie skrótem TAA w czasie ciąży. Co to jest i ile to jest przerażające? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w artykule.

TAA w ciąży: transkrypt

Skrót „JAA” oznacza „obciążone położnicza historię.” Spójrzmy na półkach. Historia medyczna – historia choroby, od jego początku do odwołania się do lekarza. Ale ciąży – nie jest chorobą, ale stanem. Dlatego w tej dziedzinie położnicza historia – wszystko jest połączone z innymi kobietami w ciąży i ich przepływu. I co oznacza słowo „przygnieciony”? Wcześniej może być pewne czynniki ryzyka , które wpływają na przenoszenie przyszłego dziecka i bezpiecznej dostawy.

Który odnosi się do JAA?

Jesteśmy trochę zaznajomieni z pojęciem obszaru lotniczego w czasie ciąży. Deszyfrowanie jest nam znana, ale jeszcze nie całkiem zrozumieć istotę. Termin ten obejmuje:

 • aborcja;
 • poronienie ;
 • Urodzeni w wyprzedzeniem;
 • narodziny dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności, niedożywienie;
 • urodzenie martwego dziecka;
 • wcześnie oddzielenie łożyska;
 • zaburzenia łożyskowe;
 • trauma kanał rodny;
 • zrosty, blizny;
 • przewężenie miednicy;
 • zamartwicy płodu;
 • Warunkiem innych dzieci po urodzeniu;
 • wady i powikłania związane z charakterem poprzednich dzieci;
 • innych powikłań.

Te czynniki mają ogromny wpływ na przebieg kolejnych ciąż i wyniku, więc należy rozważyć u lekarza w celu zmniejszenia ewentualnych zagrożeń dla maksimum.

Jest to koncepcja podobna do TAA – RSA, co oznacza „ważył ginekologiczne historię.” Obejmuje ona wszystko, co związane ze zdrowiem kobiet w zakresie ginekologii: podczas cykli menstruacyjnych, usterki w nich przenoszone chorób przenoszonych drogą płciową. Pojęcie administracji państwowej jest ściśle powiązana z obszaru lotniczego, tak często określane jako ogólnych słów „obciążonych historii położniczej i ginekologicznej.”

Należy zauważyć, że diagnoza TAA w ciąży (czyli my wyjaśniono powyżej) włożył wiele kobiet. Tak więc, w Rosji, ich liczba wynosi około 80 procent. Wysokie prawdopodobieństwo zagrożenia przerwania ciąży, niestety, nie należą do rzadkości.

Jak zminimalizować ryzyko?

Ponieważ przestrzeń lotnicza jest bezpośrednio związane zdrowia kobiety ciężarnej, pierwszą rzeczą, którą trzeba przygotować się do nowego oczekiwaniu na dziecko wcześniej. Istnieje specjalny preparat pregravid dla tych kobiet, które mogą obejść się bez TAA, ale w tym przypadku będzie to bardziej proste.

TAA w czasie ciąży – co to jest i jak zminimalizować ryzyko? W tym przypadku, diagnoza kobiety muszą przejść szereg badań, a także środków zapobiegawczych:

 • Pod kątem infekcji, jeżeli są one wykryte odzyskać.
 • Zbadać hormony iw razie potrzeby skorygować.
 • Leczenie chorób związanych z ciążą różnych systemów i wielu innych.

Dzięki takim metodom znacznie zmniejszyć ryzyko ewentualnego przymusowego przerwania ciąży i zdrowia matki oczekującej zostanie zapisany.

Ponadto, jeśli kobieta wie, że ma TAA, ważne jest jak najszybciej zostać zarejestrowany jako stracony czas może mieć wpływ na zachowanie życia dziecka i prawa do jej rozwoju.

Lekarz powinien być świadomy wszystkiego, co dotyczy zdrowia w ciąży. Zdarza się, że kobieta wcześniej przerwała ciąża leki drogę lub poroniła z powodu pewnych powodów. W tym przypadku, gdy nowy ciąża, czynniki te mogą nadal. Ponadto, zakończenia ciąży, powoduje macicy uraz. Dlatego też nie można wykluczyć obecności i wpływu tych czynników na nowej ciąży.

Ponadto, obecność powikłań w poprzednich ciążach może być ze względu na fakt, że były cechy, które nie mogą być zmieniane w strukturze organów.

środki podjęte

Ci TAA w czasie ciąży? Jak leczyć? W tej kwestii trzeba całkowicie zaufać lekarzowi i postępuj zgodnie z jego instrukcjami wyraźnie. Wiedząc, że kobieta w ciąży w przeszłości był OAA, specjalista powinien podjąć niezbędne środki, aby zapobiec ewentualnym powikłaniom. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności: zdefiniowane grupy ryzyka, wybrane indywidualne środki towarzyszące ciąży. W niektórych przypadkach, takich jak kobiety, trzeba być hospitalizowany w pewnym okresie czasu, gdy istnieje największe prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożenia. Ponadto, kobiety z TAA zwykle dwa tygodnie przed hospitalizowany zbliżający się poród.

Niestety, wiele kobiet nie zgłasza się do lekarza o co aborcji lub poronienia została wcześniej wykonana. Specjalista, nie wiedząc o tych zjawiskach, można lekceważyć zagrożenia i konsekwencje w przyszłości będzie ponura. Najlepiej jest, aby poinformować lekarza o wszystkim.

cesarskie

Dla kobiet, czekając drugiego dziecka, cesarskie cięcie w pierwszej ciąży jest również czynnikiem ryzyka, ponieważ po odejściu bliznę. Ponadto, możliwe jest pęknięcie macicy, co może prowadzić do śmierci i dziecka i jego matki.

Po zabiegu na macicę podczas kolejnego porodu cięciem cesarskim pokazane, ponieważ w tym przypadku przejście dziecka w naturalny kanał rodny ryzykowne. Przez cały specjalistów ciążowe karty wypełnione wymiany, uważnie studiować historię, historię medyczną, okazuje się, że obecność niekorzystnej dziedziczności. Wszystkie te dane są wykorzystywane do podejmowania decyzji o tym, co będzie urodzenie: naturalne lub cesarskie.

Często druga ciąża może również zakończyć się tragicznie, jak pierwszy: IUFD z jakiegoś powodu. Personel medyczny powinien zidentyfikować ewentualne procesy patologiczne występujące oraz do podjęcia wszelkich środków w celu zapobieżenia tragiczny wynik. W celu uniknięcia ewentualnych tragiczne konsekwencje, planowania ciąży wymagana z góry.

Zdrowie dziecka i JAA

Ci TAA w czasie ciąży? Co to jest i jak to może mieć wpływ na zdrowie dziecka? Ta diagnoza może mieć ogromny wpływ na stan zdrowia dziecka. Na przykład, obecność chorób zakaźnych z dróg rodnych, z powodu których została zdiagnozowana, może prowadzić do zakażenia dziecka podczas porodu. Ale jeśli lekarz – wykwalifikowany specjalista, wtedy to się stało po prostu nie mogę.

Ponadto, należy pamiętać, że w rodzenia może mieć ogromny wpływ i czynniki dziedziczne. W ciąży, posiadające chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, może przekazać je do córki, dla których stają się prawdziwym problemem, gdy oczekiwania ich dziecka.

przestrzeń lotnicza nie jest dziedziczna. Jednak często choroby dziedziczne może objawiać się w limit czasu dziecka. Dlatego już na etapie planowania ciąży powinien być zaznajomiony ze szczegółami dotyczącymi zdrowia rodziny. I nie przechodzą testy genetyczne.

stan emocjonalny

Kobiety z TAA w / w czasie ciąży to grupa prawdopodobnego ryzyka powikłań podczas zajścia w ciążę i porodu. Ale jest to związane nie tylko z fizjologii. Te kobiety mają zupełnie inny stosunek do nowej ciąży niż kobiety, którzy mają pozytywną historię.

kobiety w ciąży, więc muszą mieć pewność, aby wziąć udział w różnorodnych działań profilaktycznych i leczniczych przeprowadzanych w klinice przedporodowej i szpitala.

Należy pamiętać, że TAA w czasie ciąży – nie jest to zdanie, ale raczej wskazanie lekarza, aby wybrać właściwą ścieżkę ciąży. Nie trzeba się obawiać, czy karta znajduje się skrót obszaru lotniczego. Jest możliwe, że nie istnieją żadne komplikacje w czasie ciąży nie będzie. Ale w przypadku niewiedzy lekarzy o ryzyku wystąpienia JAA najbardziej możliwe.

Kilka porad dla kobiet w ciąży

Ci TAA w czasie ciąży? Z tym, teraz wiesz. Teraz nie ma powodów do paniki, to lepiej, aby posłuchać rad. Dla prawidłowego i pełnego rozwoju ciąży jest konieczne do wzięcia udziału w konsultacji z ekspertami, aby przeprowadzić wszystkich wymaganych zaleceń i przeznaczenia do przeprowadzenia prawidłowego sposobu życia. Ważne jest, aby nie przegapić zaplanowane spotkania, jak również zgodnie z prawdą powiedzieć mu wszystkie niezbędne informacje dla przyszłego dziecka rodzi się zdrowe.

Wiele zależy od samej matki, więc trzeba dołożyć wszelkich starań, aby ciąża była łatwa, a zbliżający się poród poszło dobrze.