872 Shares 5321 views

Pisarev Aleksandr Aleksandrowicz: biografia i twórczość

Pisarev Aleksandr – poeta i znany rosyjski pisarz 19. wieku. Ponadto słynie wojskowej i działalności społecznej. Pisarz wziął także udział w wojnach napoleońskich i został awansowany do stopnia generała porucznika. W tym artykule przyjrzymy się biografii i twórczości tej interesującej osoby.


Pisarev Aleksandr: biografia

Aleksandr Aleksandrowicz pochodził z rodziny szlacheckiej prowincji Moskwie. Jego ojciec był bardzo bogatym człowiekiem, który otrzymał edukacji europejskiej.

Pisarev ukończył w 1796 Ziemi Gentry Corps. W rok później został awansowany na podporucznika i został zapisany w pułku Life Guards Semenov. Więc pisarz przyszedł do wojny. W 1805 Pisarev uczestniczył w bitwie pod Austerlitz. W tej walce, był w stanie odróżnić, za który otrzymał stopień kapitana. Potem walczył w Friedland. Po bitwie w 1807 roku został awansowany na nowo – awansowany na pułkownika.

Wojna 1812 roku

Na początku wojny Pisarev Aleksandr służył w pułku Semenov , był członkiem Pierwsza Brygada Piechoty Gwardii Division piątej rezerwowego korpusu pierwszego zachodniego armii. W czasie II wojny światowej uczestniczył w następujących walk: Borodino, Maloyaroslavets kiedy pod czerwoną. Następnie w 1813 roku został dowódcą Pułku Grenadierów Kijowie.

W tym wojskowych dokonań nie zostały zakończone. Pisarev uczestniczył w kampanii za granicą. Po bitwie pod Lützen, został awansowany do stopnia generała. W 1813 roku otrzymał Order Świętego Jerzego 4 klasy. Następnie brał udział w zdobyciu Paryża, został ranny w nogę i został ponownie wyróżniony św.

W 1815 roku, z powodu złego stanu zdrowia tymczasowo opuścił armię. I ostatecznie zrezygnował Pisarev został wydany dopiero w 1923 roku.

Kariera po wojnie

Po przejściu na emeryturę w 1824 roku Pisarev Aleksandr stał się powiernikiem Uniwersytecie Moskiewskim i okręg szkolny. Stanowisko zajęte 5 lat iw tym czasie ustanowił rozkazy wojskowe, za który otrzymał niechęć profesorów, ale to jest bardzo ceniona minister Shishkov, który zignorował wszystkie skargi otrzymane.

Również w 1825 roku, zajął miejsce na czele Moskiewskiego Towarzystwa Przyrodników, który opuścił w roku 1830. W 1829 roku otrzymał rezygnację jako powiernika, natychmiast został mianowany senatorem i otrzymał stopień tajnego radcy.

W 1836 Pisarev został członkiem Rady, który został zorganizowany przez namiestnika Królestwa Polskiego Paskiewicza. Następnie w 1940 roku został mianowany gubernatorem wojskowym Warszawie.

tworzenie

Pisarev Aleksandr – pisarz, który nie miał tyle czasu na studia w literaturze. Jednak pomimo tego, że był dość dobrze znany w pewnych kręgach.

Kreatywność zaręczył od 1802 roku. Zaczął pisać satyryczną bajkę. Później jednak więcej uwagi poświęcono tematom wojskowo-patriotycznej, komponując hymny, ody, „chór”. Prace te zostały opublikowane w czasopismach literackich.

W 1804 roku został członkiem Stowarzyszenia Wolnego Miłośników Literatury, Sztuki i Nauki. Jednak jego poglądy nie muszą odzwierciedlać poglądów większości członków społeczeństwa, pomimo tego, Pisarev wkrótce został przewodniczącym wspólnoty.

W 1807 została opublikowana jego praca „Obiekty dla artystów …”, za który 2 lata później został wybrany członkiem Rosyjskiej Akademii, dzięki patronatem Derzhavin.

Pisarev był także autorem trzech książek o problemach sztuki. A w 1817 roku przyszedł „War Letters …”, w którym autor mówił jako historyk opisał wydarzenia z 1812 roku, do którego był. W 1825 roku opublikował książkę „Kaluga wieczór …”, które również zawarte pisarza wiersz.

domatorstwo

Pisarev Aleksandr poślubił w 1818 roku, biorąc jego żona Agrypina Durnusovu Mihajlovnu pochodzi z arystokratycznej elity dynastii, córki generała-porucznika, dziedziczkę – dostała dwie podmiejskie osiedla Hills i Lublinie. W małżeństwie, pisarka urodziła pięcioro dzieci. Trzech synów – Sergei Alexander i Michael, i dwie córki – Olga i Sophia. Stosunki rodzinne praktycznie nic nie wiadomo. Jednak pomimo ogromnej fortuny, żona Pisarev stale w trudnej sytuacji finansowej. Jej długi były tak wysokie, że musiała sprzedać pierwszy Lublina, potem dom w kamieniu most, a później nawet Gorki.

Agrypina M. przeżyła męża, a po jego śmierci przeniosła się do Moskwy. Został pochowany na cmentarzu przy klasztorze Simonow obok męża.

ostatnie lata

W 1845 roku, Pisarev Aleksandr został odwołany i opuścił fotel gubernatora. Jednocześnie został powołany do Departamentu Moskwie senatorskie. Jest to miejsce opuścił służbę w 1847 roku, która przeszła do wieku emerytalnego.

Jednakże, emerytowany pisarz żył bardzo długo. A w 1848 roku, 24 września, w wieku 67 lat, zmarł. Pisarev żył aktywne życie i pozostawił znaczący ślad w historii. Był nie tylko wybitnym wojskowym i wielka postać publiczna, ale także wybitnym pisarzem, którego talent, w dużej mierze dlatego, że usługa nie została ujawniona do końca.