102 Shares 9824 views

Zassany materiał z jamy macicy

W przypadku kobiet żadnych nieprawidłowości, anomalii rozwojowych lub anomalii rozwojowych macicy, krwawienia z macicy i nieznanego pochodzenia, w przypadku awarii w cyklu miesiączkowym, niepłodność jest konieczne przeprowadzenie badania jamy macicy bez opóźnienia. Jeśli przeanalizować liczbę złośliwych uszkodzeń narządów płciowych kobiet, odsetek pierwotnego bierze rak macicy. Zidentyfikować go w początkowej fazie nie można zadowolić wszystkich, ponieważ wymaga regularnych wizyt u ginekologa, a to, niestety, nie jest respektowany przez wszystkich. Przy najmniejszej wątpliwości, podejrzenia lub ginekolog przypisuje biorąc zassany z macicy. W wyniku tego badania, lekarz uzyska wyczerpujące informacje na temat endometrium macicy, a na podstawie tego materiału ustalono ostateczną diagnozę i przepisać leczenie pacjenta.


Obecnie odessać z jamy macicy może być wykorzystany nawet w klinikach (antenatal), co pozwoli na ginekologa w krótkim okresie mają zrozumienia procesów patologicznych w macicy. Badania cytologiczne procesu – najważniejsze metodę diagnostyczną do szybkiej identyfikacji raka we wczesnym stadium przedklinicznym, a także w celu zapewnienia różnicowania między nowotworu i innych chorób śluzówki macicy.

Do tej pory odessać z macicy może być wykonane przy użyciu strzykawki Brown (paypelya). Paypel ma postać tworzywa sztucznego cewnika sto milimetrów długości i średnicy zewnętrznej trzech milimetrów. Końcowa część wprowadza się bezpośrednio do jamy macicy, szczelnie zamknięta i ma boczny otwór o średnicy dwóch milimetrów. Wewnątrz znajduje się przewód metalowy.

Oczywiście, należy zauważyć, sterylność instrumentów, a także muszą być suche, jak kontakt z formaliną, dezynfekcji rozwiązanie lub wody może spowodować poważne uszkodzenie komórek endometrium. Paypel wprowadza się do dolnej części macicy. Następnie powoli ciągnie tłok w ruch kaniuli wzdłuż powierzchni macicy, a dokładniej jego błony śluzowej, dzięki czemu zawsze ujęte kąty rury. Gdy tłok jest wyciągany metaliczny wrażenie ssania do ściany macicy oraz otwór przez cewnik ekstrahuje materiał komórkowy w Paypel. dwa lub trzy z nich opóźnienie ruchu w produkcji. Przed usunięciem narzędzie, należy pociągnąć tłok wykonany jest zakończenie do jamy w strzykawce nie obejmowały komórki z pochwy i szyjki macicy.

Zassany materiał z jamy macicy, nakłada się cienką warstwą, na dwóch odtłuszczone jałowego szkła. Jej grubość wynosi nie więcej niż jeden i pół milimetra. Materiał powinien być stosowany w ilości nie mniej niż dwie trzecie powierzchni szkła. Jeśli uzyskany materiał komórkowy zbyt mocno sprzęga się z wewnętrznymi ścianami paypelya narzędzie w tym przypadku, przemywa się do fiolki zawierającej roztwór furatsillina. Następnie butelkę korkiem i dostarczone do laboratorium cytologicznego.

Materiały ogrodzenia muszą być dostarczone do laboratorium jest ściśle w ciągu trzech dni.

Biorąc zassany w nowoczesnych warunkach odbywa się z wykorzystaniem nowych i ulepszonych kaniuli produkowany we Włoszech, a także wypełniacze próżniowe produkowane w USA. Procedura ta odbywa się w następującej kolejności. Początkowo produkowane leczenie dezynfekujący narządów płciowych. Następnie za pomocą lustra narażony szyjki macicy jest uchwycony pęsetą pocisku iz specjalny sonda jest określana przez głębokość macicy. Odsysa pochodzi z macicy przez igłę i strzykawkę próżniowej. Po ponownym aspiracja jest wysyłany do laboratorium w celu zbadania.

Innym sposobem postępowania endometrium – w łyżeczkowanie jamy macicy, ale jest bardziej traumatyczne dla warstwy macicy okładziny. Cała procedura trwa około trzy minuty, a pacjent może występować niewielki ból, ale jest złagodzenie bólu, w razie potrzeby.