121 Shares 3421 views

Choroby głowy: imiona i objawy

Ból głowy jest uważany za objaw, który jest znany wszystkim. Funkcja ta towarzyszy wiele patologicznych. Jednym z przykładów jest zespół, w którym występuje zatrucie ból głowy. Na tej podstawie, ten objaw może towarzyszyć żadnej patologii zapalną. Niemniej jednak istnieją pewne choroby głowy. Istnieje wiele z nich. Zgodnie z tymi dolegliwościami jest przeznaczona patologiczne procesy zachodzące w tej części ciała. Wśród tych chorób wydzielania uszkodzenia mózgu i jego membrany, naczyń krwionośnych, zaburzenia skóry twarzy i włosów. Oprócz tej grupy schorzeń można przypisać zaburzeniom psychicznym.


choroby skóry głowy opis

Choroby ludzkiej głowy – to duża grupa schorzeń, do których wiele dolegliwości związanych. Najczęściej są one związane z OUN. Niemniej jednak, do patologii tego regionu można przypisać i schorzeń dermatologicznych, procesy nowotworowe, urazy, zaburzenia rozwojowe. Jak wiadomo, istnieje wiele przyczyn bólu. Jednak nie wszystkie z patologicznego stanu głowy towarzyszą tego objawu. W niektórych przypadkach objawy tych chorób obejmują zaburzenia neurologiczne i psychiczne. Czasami rozwój patologii oznaczone takimi objawami jak obniżonych funkcji poznawczych, zaburzenia snu. Choroby głowy są równie powszechne zarówno u dzieci jak i dorosłych. Tożsamość seksualna, również nie ma znaczenia, czy tych patologii. W niektórych przypadkach choroby są wrodzone i są już znaleźć w okresie noworodkowym. Przykłady obejmują wodogłowie, opóźnienie wzrostu wewnątrzmacicznego, zaburzenia rozwojowe. Czasami choroba jest zdiagnozowana we wczesnym dzieciństwie. Jednak nie oznacza to, że patologia nie była uwarunkowana genetycznie (zespół Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym). W dorosłej populacji dominują nabytej choroby głowy. Najczęściej rozwijają się od zmian naczyniowych, urazy, nowotwory. Niektóre choroby są dziedziczne, a powodem ich występowania jest nieznana. Pomimo zdeterminowany genetycznie, mogą pojawić się w każdym wieku. Dolegliwości te obejmują większość zaburzeń psychicznych (schizofrenii, zespół mnogiego osobowości), pewne choroby neurologiczne.

Przyczyny chorób skóry głowy

Przyczyna choroby głowy zależy od rodzaju nieprawidłowości występuje u danego pacjenta. Istnieją następujące niekorzystne czynniki przyczyniające się do rozwoju chorób:

 1. czynniki zakaźne. W większości przypadków, mikroorganizmy przyczyną chorób zapalnych. Należą patologię mózgów i ich błon. Ponadto, bakteryjne i wirusowe cząstki są przyczyną chorób skóry.
 2. Grzybica mieszków włosowych.
 3. Dziedzicznej predyspozycji. Wiele chorób głowy są uwarunkowane genetycznie. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do zaburzeń psychicznych. Na przykład takie choroby jak schizofrenia, często jest dziedziczony i występuje w bliskich krewnych. Obecnie wiadomo, w przypadku niektórych dolegliwości jest zmiana kodu genetycznego. Dla patologie takie obejmują chorobę Alzheimera, Picka, choroba Parkinsona, pląsawica Huntingtona, i tak dalej. D.
 4. Złych nawyków.
 5. Miażdżyca tętnic i nadciśnienia.
 6. Otyłość.
 7. Procesy nowotworowe w mózgu.
 8. nowotwory łagodne.
 9. Tropikalnych ukąszenia owadów, kleszczowego zapalenia mózgu.
 10. Choroby szczególnych: kiła, AIDS.
 11. Zapalenie naczyń.
 12. uraz głowy.

W niektórych przypadkach przyczyna choroby nie jest możliwa do ustalenia. Wrodzone wady płodu rozwijać z powodu niedokrwienia w czasie ciąży, infekcyjne zmiany w złych nawyków matki, chemicznych i skutków jonizującego.

Klasyfikacja chorób głowy

Niektórzy pacjenci pytają: „Jak to jest choroba, gdy ból głowy?” Jak opisano powyżej, z tego objawu może spowodować wiele zaburzeń. Rozważmy te, które są związane z dziedzinie chorób głowy:

 1. Zapalenie opon mózgowych. Ta grupa schorzeń wystąpić z powodu zapalenia opon mózgowych. Najbardziej niebezpieczne jest to bakteryjne (ropne) zapalenie opon mózgowych. Niezależnie od czynnika etiologicznego na zapalenie opon mózgowych jest wyraźny ból głowy.
 2. Zapalenie mózgu. W tej grupie chorób, charakteryzuje się tym, że proces zapalny, obejmuje samą substancję mózgu. Główną cechą mózgu – pojawienie się ciężkich objawów neurologicznych.
 3. Jedną z wad, towarzyszy ból, migrena. Przyczyną tej choroby wciąż nie jest jasne.
 4. Ostre i przewlekłe choroby naczyń mózgowych. Ta grupa chorób związanych z najczęściej występujących schorzeń neurologicznych. Szczególnie niebezpieczne są zakrzepica i krwawienia z naczyń mózgowych (udar mózgu), a także ostrego niedokrwienia często prowadzi do niepełnosprawności i śmiertelności.
 5. choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego. W niektórych przypadkach, może pojawić się następujący obraz: pacjent kręci głową. Jaki rodzaj choroby charakteryzuje się danymi objawu? Najczęściej rozwijają chorób zwyrodnieniowych w podeszłym wieku. W dużej mierze są one przejawia silnika i zaburzeń neuropsychiatrycznych. Przykładem jest choroba Parkinsona, w której znajduje się drżenie rąk i głowy, zaburzenia pamięci, zmiany w chodzie.
 6. Zanikowe CNS patologia. Charakteryzuje się stopniowym spadkiem liczby komórek mózgowych. Przykłady obejmują choroba Picka i choroba Alzheimera, pląsawica Huntingtona. Patologie te charakteryzują się postępującą zaburzeń pamięci, zaburzeń ruchowych.
 7. Guzy ośrodkowego układu nerwowego. Często towarzyszy ból w danym obszarze głowy.
 8. patologia psychiczna.
 9. Klęska skóry i jej przydatków.

Wszystkie te rodzaje chorób głowy mieć inną etiologię i mechanizm rozwoju. Niemniej jednak, wielu z nich towarzyszą podobne objawy. Gdy wszystkie patologie nerwów występuje niewydolność struktur tkankowych. Rezultatem jest ból głowy i objawy uszkodzenia centralnego układu nerwowego określonym obszarze. Ponadto, oddzielna grupa może identyfikować zmiany strukturalne w mózgu z trzeciorzędowej kiły i AIDS.

Choroby naczyniowe związane z głową

Patologii naczyniowych z głowicy – grupę chorób charakteryzujących się zaburzeniami przepływu krwi w mózgu substancji. Mogą one wystąpić w każdym wieku, ale są bardziej powszechne u osób starszych. Są to choroby naczyniowe, ostre i przewlekłe. Były to uderzeń. Ostrą niedokrwienną chorobę naczyń mózgowych – chorobą, która występuje w związku z zatkaniem światła naczynia przez skrzeplinę lub czop zatorowy. W większości przypadków tego typu udaru mózgu ma bardziej korzystne rokowanie. Przyczyna niedokrwiennego udaru mózgu mogą się zmian miażdżycowych w tętnicach mózgowych, chorób sercowo-naczyniowych i onkologicznych, chorób układu krwiotwórczego, przedłużone unieruchomienie (przebywa w tej samej pozycji ciała). Krwotoczny udar mózgu – stan zagrożenia życia, który wymaga natychmiastowego leczenia chirurgicznego. Czynników etiologicznych tej choroby jest skomplikowany przełom nadciśnieniowy, malformacje naczyniowe i tętniaków. Chronicznych schorzeń obejmują discirculatory gąbczastą. DEP jest często obserwowane u osób starszych. Podstawową przyczyną gąbczastej jest stopniowe przewężenie prześwitu powodu miażdżycy naczyń mózgowych. Jest również uważany za czynnik etiologiczny osteochondroza kręgosłupa szyjnego.

Zanikowe choroba mózgu

Zanikowe choroba – stan, w którym występuje spadek aktywności mózgu z powodu zerwania połączeń między neuronami. Przyczyny tego zjawiska nie został jeszcze w pełni wyjaśniony. Uważa się, że patologie prowadzić do zmian zanikowych, które występują na poziomie genów. Dlatego choroby te występują często w rodzinach. Jeden uderzającym przykładem atrofii mózgu jest uważany za chorobę Alzheimera. Często jest to zaburzenia pamięci mogą być postrzegane w różnych filmach. Gdy taka osoba stopniowo traci orientację patologii w siebie. Pacjent nie pamięta wydarzeń, które miały miejsce w jego życiu niedawno. Niemniej jednak, w jego pamięci na długi czas pozostanie w ostatnich latach. Tak więc, nie jest postępującym zaburzeniem osobowości pacjenta. Podobnie, choroba ta jest uważana za chorobę Picka. Różnice między tymi patologiami w zachowaniu zdolności do pisania, mowy. Inną chorobą zanikowe jest pląsawica Huntingtona. Patologia ta charakteryzuje się zaburzeniem ruchu, to znaczy niemożność kontrolowania ich aktywność. Później dołączył do innych oznak choroby głowy. Wśród nich, psychologiczne zaburzenia, zaburzenia pamięci, agresywne zachowanie, i tak dalej. D. Pierwsze oznaki choroby obserwowane są w średnim wieku.

Inne patologia charakteryzuje hiperkinezą jest choroba Parkinsona. Z taką dolegliwość występuje pokonać układu pozapiramidowego mózgu. Patologia ta charakteryzuje się drżenie kończyn, zmiany napięcia mięśni, niezdolność do zatrzymania ruchu własnego ciała. Jeden uderzający objawem jest, że osoba, potrząsa głową. „Jaki rodzaj choroby i jak sobie z tym poradzić?” – często zainteresowani krewnych pacjenta. Niestety, etiologicznym zabieg nie jest przeznaczony przeciwko tej chorobie, więc dokładna przyczyna tego nie jest znana. Pacjenci z zanikowych i zwyrodnieniowymi układu nerwowego wymaga stałej opieki i wsparcia ze strony bliskich.

Choroby włosów na głowie

Dodatkowo do chorób na głowę do patologii tej grupy są i schorzeń dermatologicznych. Wśród nich – uszkodzenia skóry i jej przydatków, takich jak włosy. Zwłaszcza to pytanie dręczy żeńską połowę populacji. W rzeczywistości, często naruszenia takie jak uszkodzenie i utrata włosów, utratą połysku i jedwabistość. Aby rozwiązać ten problem, kobiety stanowią różne maski, używać szamponów. Jednakże, włosy na głowie choroby występuje u mężczyzn. W takich przypadkach często jest objawem tego, jak łysienie. Choroba charakteryzuje się nieprawidłową łysienia prowadzącej do łysienia. Odróżnić rozproszone i ogniskowej (łysienie) łysienia. Łysienie może wystąpić nie tylko wśród mężczyzn, ale także wśród kobiet. Dokładne przyczyny objawów jest nieznany, uważa się, że występuje, gdy połączone działanie różnych szkodliwych czynników. Łysienie rozproszone najczęściej rozwija się przewlekła niedokrwistość, choroby gruczołów nadnerczy. Niejednolity wypadanie włosów może być spowodowane przez zakażenie grzybicze. W większości przypadków, rozwija się po kontakcie z zakażonymi zwierzętami (koty). Jest to także przyczyna łysienia plackowatego są choroby tarczycy, przewlekłego stresu, pasożytów itp. D.

Choroby głowy: Objawy dolegliwości

Zważywszy, że tak wiele głów chorób, ich objawy mogą być różne. Jest to szczególnie prawdziwe patologie OUN. Obraz kliniczny zależy od odmiany choroby głowy. Objawy dolegliwości:

 1. Zaburzenia neurologiczne. Można je znaleźć w zapalnych, chorób sercowo-naczyniowych, onkologiczne i zwyrodnieniowe procesów zanikowych. Objawy neuropatii zależy od umiejscowienia ogniska. Jeżeli wpływa na mózg prawą stronę łamania obserwowanych w lewej kończyny (i vice versa).
 2. Ból głowy. Obserwowane podczas procesów zapalnych (zapalenie mózgu, zapalenie opon mózgowych), nowotwory, krążenia mózgowego. Najbardziej dotkliwy ból głowy występuje z powodu migreny.
 3. Upośledzenie funkcji poznawczych (utrata pamięci, wytrwałość, zaburzenia snu). Obserwuje się we wczesnym stadium zwyrodnienia i patologii zwyrodnieniowych, w gąbczastej naczyń.
 4. Obniżenie inteligencji. To następuje w ostatnim etapie DEP (demencja starcza). W niektórych przypadkach, upośledzenie umysłowe jest wrodzona i rozwija się w wyniku zaburzeń chromosomalnych.
 5. zaburzeń psychicznych.
 6. Drgawki.

Objawy chorób dermatologicznych należą złuszczanie skóry, pojawienie się wysypki, świąd, łysienie.

Diagnoza patologii głowy

Aby znaleźć przyczynę choroby głowy, konieczne jest przeprowadzenie pewnych badań. Wśród nich jest głównym badanie neurologiczne. Instrumentalny również diagnoza jest wykonywana. Obejmuje ona takie badania naczyń USG głowy i szyi, EEG, EhoEG. Jeśli podejrzewasz zwyrodnieniową, raka i procesy zanikowe wykonano rezonans magnetyczny.

Choroby głowy: leczenie patologii

Wybór metody leczenia zależy od patologii. W leczeniu chorób zapalnych określone antybiotyki. Wybierając leki obejmują „penicyliny” rozwiązanie „Ceftriakson”, „Erytromycyna”. W celu poprawienia krążenia przepisane leki „Cere” „Piracetam”. Leczenie choroby psychicznej, która odbyła się w specjalnej placówce medycznej. Jako leczenie objawowe za pomocą środków przeciwbólowych. lek „aspiryna” zaleca się stosować na codzień w skłonności do zakrzepicy. W ostrych zaburzeń krążenia, nowotwory i tętniaki wymagają operacji.

Zapobieganie chorobom głowy

Zapobieganie chorobom głowy obejmuje następujące zalecenia:

 1. Nie chodzić bez nakrycia głowy w niskich temperaturach.
 2. Wydać korekty metabolizmie lipidów u chorych z miażdżycą i zespołem metabolicznym.
 3. Uczestniczy neurologa z podejrzeniem choroby głowy.