689 Shares 8649 views

Chemnitz (Niemcy): zabytki, historia, fotografia

Chemnitz (Niemcy) to miasto położone w regionie saskim. Jej nazwa jest zgodna z pobliską rzeką Chemnitz. Co zobaczyć turystę w niemieckim mieście? Omówimy to dalej.

Historyczne tło

Data założenia miasta sięga VII wieku. Przez długi czas, aż do początku XIV wieku, Chemnitz (Niemcy) uważano za osadę o statusie imperialnym. Już w XVIII wieku nastąpiła szybka ekspansja przedsiębiorstw przemysłowych w mieście. Druga wojna światowa przyniosła Chemnitz silne zniszczenie spowodowane bombą amerykańskich i brytyjskich pilotów. Potem w czasie NRD rząd zdecydował się zmienić nazwę miasta. Następnie zaczęto nazywać się Karl-Marx-Stadt. Po zakończeniu Niemieckiej Republiki Demokratycznej miasto ponownie zwano Chemnitz.

Atrakcje turystyczne

Chemnitz (Niemcy), którego atrakcje opisano poniżej, różnią się od głównych miast w kraju. Nie ma dużej liczby zabytków kulturowych, których przyczyną jest przebieg wydarzeń historycznych. Wśród budynków średniowiecza w Chemnitz zachowano świątynię Jakuba XIV-XV. Przypomnieniem o dawnych epokach w mieście jest budowa wieży o nazwie Rother-Turm. Jest to jeden z najstarszych budynków w Chemnitz, który jest symbolem dla mieszkańców i turystów. W XII wieku wieża była mieszkalna, ale później była używana jako fortyfikacja miejska. Później w tym budynku umieszczono więzienie i salę sądową.

Innym znanym zabytkiem w mieście jest terytorium Stawów Zamkowych, położony w pobliżu górzystej góry. Punkt orientacyjny ma sztuczne pochodzenie. Data jego powstania pochodzi z końca XV wieku. Do dnia dzisiejszego mieszkańcy i podróże chcą się zrelaksować.

Ci, którzy chcą patrzeć na miasto z wysokości, powinieneś iść na rynek na rynku, gdzie znajduje się wieża ratusza. Już w 1488 r. Mieszkał mężczyzna, który wykonał jedną z najważniejszych pozycji w Chemnitz. Był strażnikiem budynku Ratusza Staromiejskiego, lokalnego kronikarza i straży.

Dodatkowo inna wielka atrakcja Chemnitza uważana jest za wielką głowę założyciela marksizmu K. Marksa, który przypomina socjalistyczny okres historii kraju i dawnej nazwy miasta.

Zabytki kultury

Chemnitz (Niemcy), którego zdjęcie można zobaczyć poniżej, słynie z kompleksów muzealnych. Kilka lat temu Gunzenhausen został otwarty w mieście, które jest częścią zrzeszenia kolekcjonerów sztuki. Turyści chcą zwiedzić budynek teatru lalek w Chemnitz. Poza tym miasto może przemierzać słynny Las Kamienny, tajemniczą historię, która według naukowców rozpoczęła się około trzystu lat temu. Tajemnica tego eksperta miejsca aż do końca nie była jeszcze w stanie rozwiązać.

Nowoczesny widok na miasto

Jeśli jesteś w strefie dla pieszych, poczuj połączenie starych budynków i nowego centrum biznesowego. Nie ma poczucia ciężkości, a chodzenie po mieście zapewni Ci dobry nastrój i serię inspiracji. Chemnitz jest przykładem wielu miejsc, ponieważ łączy w sobie nowoczesne powierzchnie biurowe ze starymi budynkami.

To miasto ma poziom międzynarodowy. To naprawdę wygodne do życia tutaj, a turyści mogą odwiedzić ciekawe wycieczki i znaleźć okazję do spędzenia ciekawego czasu. Chemnitz wręczył nawet wyróżniającą nagrodę Difa za doskonały rozwój, co można uznać za dobry przykład dla innych miejscowości.