98 Shares 6477 views

Historia ruchu: z gazu na energię elektryczną

Historia ruchu liczy ponad sto lat. 05 sierpnia 2014 w automatycznym kontrolera ruchu miał jubileusz – to było dokładnie sto lat. Pogratulował wszystkim uczestnikom ruchu na tej doniosłej okazji, i pamiętam, jak historia rozpoczęła tworzenie ruchu.


Pierwsze zasady ruchu drogowego

Pierwsze zasady ruchu drogowego było ponad dwa tysiące lat temu, kiedy Yulii Tsezare. Niektóre z nich są nadal używane przez współczesnych kierowców. Na przykład, ruch jednokierunkowy.

W Rosji, pierwsza wzmianka o zasadach związanych z porządkiem cesarzowej Anny Ioannovny. W swoim dekretem w 1730 roku, ona zapisała wszystko „iść cicho”, a ci, którzy łamią ten rozkaz, czeka na ciężką karę: kij lub ciężkiej pracy.

Nowoczesne prawnicy tylko uśmiechnąć. Co to jest „uwaga”? Jak określić przypadki, w których kolejność jest łamane? Co ciekawe wystarczy. Jednak świadomość, że trzeba jakoś chronić ruch wozów przyjść już.

Również ciekawy dekret kolejna rosyjska cesarzowa – Katarzyna II. Zgodnie z nią, nie powinna „krzyki i gwizdy, dzwonienie lub nie brzdąkać”. W tym dekrecie, jesteśmy świadkami rozwoju sprawiedliwości prawnej w zakresie ruchu. Zamiast tego pojęcie „bez hałasu” Empress jest dobrze namalowany, co jest wymagane od podmiotów. Potem były pierwsze policjantów, aby utrzymać porządek podczas ruchu.

Pradziadek nowoczesnego kontrolera ruchu

Nie pójdzie do filozoficznej dyskusji na temat tego, co byśmy zrobili bez ruchu. Prędzej czy później będzie on nadal pojawiają się na naszych drogach. Jednak powiemy o wydarzeniach, które rozpoczęły się z historią powstania światłach.

Pierwszy automatyczny regulator ruch pojawił się w Londynie w 1868 roku, w pobliżu budynku parlamentu. Jej twórcą jest uważany inżynier John szczyt rycerz. Wynalazek ten przypadkowy. Wcześniej, inżynier zaprojektował urządzeń dla transportu kolejowego – semafory jakiś prosty wynalazek ze strzałkami. Zarządzać nimi ręcznie. Jeśli strzałka jest pozioma, to nie było żadnego niebezpieczeństwa dla ruchu. Po zaczęła rosnąć pod kątem 45 stopni, co oznaczało, że istnieje zagrożenie dla ruchu. Było to konieczne, aby poruszać się bardzo ostrożnie. Nocą, strzałka nie jest widoczna – zostały one zastąpione latarni gazowych czerwony i zielony. Można zgadywać, co oznaczało ruch zielony, a czerwony swego zakazane.

Zasada ta została wykorzystana podczas instalacji sygnalizacji świetlnej na ulicach Londynu, a także ruchu latarni gazowych oświetlone w nocy.

Pierwsze światło elektryczne

Dalsza historia ruchu przenosi nas do roku 1912, w amerykańskim stanie Utah. To tu pierwszy stworzył kontroler ruchu Lester przewód z gniazdka. Jednak patent nie został pobrany, więc nazwisko inżyniera był powszechnie znany. Zaledwie dwa lata później inżynier Dzheyms Hog skonstruowane urządzenie jak nowoczesnych regulatorów.

Pomysł zadowolony władze. Urządzenie montowane jest na skrzyżowaniu sto piątej i Euclid Avenue. Oprócz sygnału świetlnego, jest on publikowany i dźwięk. Urządzenie nie było automatyczne. Obok każdego urządzenia w kabinie siedział mechanik, który je prowadził.

Historia wystąpienia światłach trzech kolorach związanych z nazwiskami John F. Harris i William Potts. To oni w 1920 roku stworzyli urządzenie, które regulują ruch na ruchliwych ulicach Detroit i Nowym Jorku.

Pierwszych światłach w Europie

Pomimo faktu, że pomysł należy do brytyjskiego regulatora, pierwsze urządzenia nowoczesnego typu pojawiły się w USA. Pierwszym krajem europejskim, w którym zainstalowano takie światłach, była Francja. Stało się to w 1922 roku w Paryżu, a dopiero w 1927 roku, zespół przeniósł się do Anglii.

Pojawienie się w naszym kraju

Historia ruchu w naszym kraju rozpoczął się od Leningradu. Powstała na skrzyżowaniu alei Volodarsky i 25 października (tego dnia Newskiego i Odlewnictwa). To wydarzenie rozpoczęło się w styczniu 1930, a to ważne dla naszego kraju. Prawie rok później, w dniu 30 grudnia, spotkał go, a mieszkańcy stolicy. Był to rodzaj daru do Moskali na Sylwestra.

Nowe – dobrze zapomniane stare?

Teraz zyskuje popularność na ulicach z urządzeniem odliczania. W czasach, precyzji, to nowy produkt jest bardzo podobny mieszkańców współczesnych miast. Wynalazek ten został przeniesiony do nas ze sportów motorowych. Co zaskakujące, ale historia mówi nam o ruchu, że urządzenia te zostały stworzone w połowie lat 20. ubiegłego wieku. Zrobili firmę Attyka Traffic Signal Company.

Historia ruchu dzieci: Ciekawostki

Bardzo ważne jest, że dzieci od najmłodszych lat wiedział o zasadach ruchu drogowego. Aby to zrobić w przedszkolach i szkoły mogą organizować różne konkursy, powiedz ciekawych faktów o światłach, prezentacje, kluby i korepetycje. Na przykład, można wziąć „Historia pierwszych światłach”, „Ciekawostki o światłach i tak dalej. D. Opowiedz nam trochę o niektórych interesujących punktów związanych z upoważnionego urzędnika w różnych krajach świata, które mogą być interesujące dla przyszłych kierowców.

W Japonii, na przykład, przez długi czas, niebieski kolor uznano liberalne ruch.

„Drzewo-Ruch” w Anglii

największą jednostką na świecie znajduje się w Londynie. Jest to słynne „drzewa światła.” Obiekt znajduje się na obszarze blisko Canary Wharf. Nie regulować, jako symbol osiągnięcia ludzkiego umysłu. Ten rodzaj zwycięstwa nad chaosem drogowego. Jego wysokość – 8 metrów. Urządzenie składa się z 75 urządzenia sterowane przez pojedynczy komputer.

Regulator dla pieszych

Wielu z nas uważa, że organy regulacyjne muszą pojazdów. Dla pieszych sygnalizacji świetlnej stosuje się tylko wtedy, gdy są w bezpośrednim kontakcie z techniką podczas przechodzenia przez ulicę.

Jednak nie jest to urządzenie dla przepływu osób. Znajduje się w Republice Czeskiej (Praga) i reguluje przepływ winnicy ulicy Diabła. Fakt, że ta ulica jest tylko 70 cm szerokości, a ruch ludzi zajęty dla niej. Dlatego też, najbardziej prawdziwy korek może tworzyć pieszych.

pomniki sygnalizacja świetlna

W świecie istnieją realne pomniki światłach. Nie są one w naszym kraju. Mieszczą się one w dwóch miastach: w Nowosybirsku i Perm. Pierwszy otwarty w 2006 roku, drugi – w 2010 roku.

sygnalizacji świetlnej jako symbol polityczny

Nawet pierwszy równiarka zna kolejność kolorów na światłach. Jednak wcześniej w niektórych krajach, w tym ZSRR, były umieszczone na przeciwnie. Oczywiście, wszyscy doszli do wniosku, że czerwona powinna być na górze. Ale jedyne urządzenie pozostaje w świecie, w którym kolor dna. sygnalizacji świetlnej znajduje się w mieście Syracuse w Stanach Zjednoczonych. Jest to spowodowane nie do poziomu inteligencji jego mieszkańców i przekonań politycznych. Fakt, że wielu obywateli – imigrantów z Irlandii. Kolor czerwony kojarzy się z Anglii. Położenie jej szczycie wzbudza uczucia tych ludzi jako symbol ich kraju jest poniżej kolor „najeźdźców”. Po zamieszkach, władze USA zdecydowały się zrobić dla mieszkańców tego miasta Wyjątek w układzie kolorów na światłach.

Użytkownicy dróg recenzję

Warto zauważyć, że sto lat jego rozwoju, to urządzenie przeszedł wiele różnych zmian. Gdy światła nie są modyfikowane, starając się komplikować. Ale życie zawsze podkreślić, że ideał – Tricolor, składający się z wszystkimi znanymi kolorach. Historia mówi nam pierwszych światłach, który jest czerwony i zielony – najbardziej udaną z całej różnorodności palety.

Nowoczesne urządzenia wynalezione dla prawie wszystkich rodzajów transportu: samochody różnych klas, motocykli, rowerów. Jest nawet sygnalizacji świetlnej dla koni.

Każdy rozumie, że dany wyrób – to nie jest ograniczeniem, a gwarancja zachowania życia w warunkach drodze „wojny”. Chciałbym przypomnieć, że tylko zielone światło przez przepisy jest umożliwienie ruchu. Żółty i czerwony – zakazać sygnały. To zaniedbanie tej prostej zasady jest przyczyną wielu wypadków śmiertelnych na drogach.

Urządzenia XXI wieku

Ludzie są coraz bardziej opierając się na światłach. Dzisiaj rzadko policji drogowej, regulując ulicę. Oczywiście dzieje się to w sytuacji awaryjnej, ale w porównaniu z czasów radzieckich, różnica jest oczywista. Mamy więcej pewności siebie w technice. Oczywiście, często się nie powiedzie, to nie tworzy się ratownictwem. Jednak co dzień urządzenia są lepsze. Przyszłe urządzenia – lekki ruch ze sztuczną inteligencją, która będzie możliwa do oceny stopnia ruchu. Nawet dzisiaj, wszystkie urządzenia podłączone do komputera z sieci lokalnej. Wyposażone w specjalne światła i czujniki, pozwalające zrozumieć stopień natężenia ruchu, analizy informacji, aby wydać odpowiednie sygnały. Mamy nadzieję, że taki system poprawi się dopiero w przyszłości.