416 Shares 8600 views

Tradycje w Rosji, na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii Starego Nowego Roku

Słowianie zawsze różnił się od innych grup etnicznych. Kiedy tak uwielbiają świętować różne imprezy, wyjść i bawić się, że zebrane w ich „kulturowe Skarbonka” ogromnej liczby świąt i rocznic. Szeroka dusza zamiast Prawosławny obchodzi jak dwa Nowego Roku: nigdzie na świecie tak z tradycją lub zwyczajem, nie znajdziesz. A dlaczego nie? Ktoś, kto ciężko pracuje, ma prawo częściej niż inni, odpocząć i rzucać ucztę dla całego świata.


Historia wystąpienia tradycji

Stary Nowy Rok – unikalny fenomen historyczny, który powstał w wyniku przejścia ludzi prawosławnych z chronologii do drugiego. Jeśli przed Słowianie mieszkali na kalendarza juliańskiego , a następnie w 1918 roku przenieśli się do Gregorian, która przylega do całego świata. Jest uważany za bardziej dokładne, ponieważ zawiera poprawki w formie lata przestępne.

Zmiany miały korzenia, ale starzy ludzie zapomnieć datę i nie mógł. Zwyczaje swoich przodków jest mocno zakorzenione w umysłach ludzi i przełamać impas tradycję było praktycznie niemożliwe. Dlatego Słowianie nie myślał długo i postanowił uczcić powołanie roku aż dwa razy. Stare i pozostał bardziej popularne niż inne. Będąc bardzo wierny, ortodoksyjni ludzie ściśle przestrzegać Filippov post, który zakończył się tuż po świętach. Dlatego tradycja Starego Nowego Roku uzupełniane o nowe zwyczaje i rytuały: ponieważ był teraz można wędrować w pełnym zakresie, bez ograniczania się do jakiejkolwiek żywności lub rozrywki.

Malanka

Tradycja Starego Nowego Roku w Rosji i na Ukrainie są bogate i bardzo ciekawy. W przeddzień wakacji poświęcona pamięci Sługi Melania, jej początki głęboko zakorzenione w tych dniach, kiedy nasi przodkowie byli jeszcze poganami. Z nimi i został wykonany na zlecenie z różnych gier i rytuałów.

W dniu 13 stycznia, lud zwany także Wigilię. Obecnie przyjmuje się, aby przejść od chaty do chaty, chcąc życzliwość i spokój hosts. Chłopaki idą do gangu i ubrać się w różne stroje. Wśród artystów mają Roma, niedźwiedź, kot, żuraw, koza, dziadek z kobietą. Ale najbardziej zaszczytne miejsce jest, oczywiście, Malanka – przebrany za starego stroju mężczyzny, którego twarz wysmarowane kredą, brwi podsumował sadza, pomalowane usta buraki. Wspina wszystkie przytulanie i całowanie, jako naród wynikowe są zepsute jego „makijażu”, że w zasadzie, to jest uważany za dobry omen.

Według tradycji Starego Nowego Roku, schedruvalniki faceci iść do domu, gdzie byli traktowani z gospodarzami różne przysmaki. Dziewczyny w tym czasie śpiewa pieśni obrzędowe pod oknami, ponieważ są one zakazane do przekroczenia progu Malanka obcy.

Rite gotowanie kaszy

Zajmował szczególne miejsce i został uznany za prawie sakramentem. Owsianka gotowane od 13 do 14 stycznia. Dokładnie dwa rano właściciel czerpać wodę ze studni i przyniósł swoją żonę z płatki stodoły. Te dwa składniki były na stole obok, aż piekarnik się nie nagrzewa. Dotknąć ich nie: Słowianie wierzyli, że może to odstraszyć szczęście.

Następnie kobieta rzuciła nasiona do wody, mieszała i powtarzał specjalne słowa rytuału. Dopiero po tym bałagan mogą być gotowane, powinno być tak, że wzrasta. Na przykład, jeśli była wspinaczka na krawędzi, to wróżyło kłopoty w domu. Pęknięty Pot symbolizuje również wielki smutek. Ale ostrożnie gotowane pyszne punkt owsianka na obfite żniwa.

Na Stary Nowy Rok tradycji, która w każdym regionie są ściśle powiązane z cechami gastronomicznych, w tym pyszne został zaakceptowany przez oba policzki przywiązują do śniadania. Jeżeli nie udało owsianka, rzucając ją do rzeki daleko od domu do bieżącej wody odprowadzone z wszystkich kłopotów. Danie powstał ugotować kaszę gryczaną, ponieważ od dawna symbolizuje pomyślność i Boże błogosławieństwo.

inna wróżba

Według tradycji kluskami Old New Year – obowiązkowym atrybutem uroczysty obiad. Oni od dawna są uważane za narodowe danie z Ukraińcami, więc obecny przy stole, a nie tylko na Wigilię, ale także podczas jakiejkolwiek innej rocznicy. Ale tylko na Malanka pierogi fashioned nie jest proste, ale z niespodzianką. Oprócz zwykłych polewy – ziemniaki, kapusta, wiśnie i ser – kładziemy je w nietradycyjnych. Jeśli gość lub gospodarstwo domowe, na przykład, złapany kluska z cukrem, oznaczało to słodkie życie w nadchodzącym roku, nić symbolizuje podróż, przyciski – nowe ubrania, monety – zysk, fasola – prokreacja, nasiona – poznać nowych ludzi.

Tradycje na Ukrainie obejmowały Stary Nowy Rok i inne Wróżenie, które zwykle wykonuje niezamężnych dziewcząt. Odpoczynku w godzinach wieczornych pod muszelki poduszek, prosili o Mr Right przyjść we śnie i uczesać włosy. Kto śniło tej nocy, on będzie moim mężem. Wizerunek ukochanej również wyglądał w lustro, a jego nazwa jest rozpoznawana od pierwszego licznika przy bramie jego domu.

znaki

Słowianie od dawna wierzył w nich. Przez wieki życiu ortodoksyjnych ludzi jak oni przepełniony, że każdy zwykły dzień wiązało się ze szczególnym znakiem. Co jest już mówimy o świętach! Tradycja Starego Nowego Roku, jak również większość będzie związany z nim, kierując ludzi i działań, które wykonują. Tak więc uznano, że to dobry znak, jeśli w przeddzień 14 stycznia pierwszym gościem był mężczyzna, a nie kobieta.

spróbuj także w Wigilię w domu miał pieniądze to obiecane bogactwa. Pożyczać nie wolno, w przeciwnym razie sąd mógł zakładać ubóstwa. Drób i ryby nie są przygotowane, jak szczęście, jak mogliby latać lub popłynąć. Ale dania wieprzowe były u szczytu popularności: mówiąc, że to zwierzę „naroet” dobrobyt. Tak często gotowane pieczeń robryshek, pieczone prosięta i smaczne kotlety.

Przyszłość przewidzieć pogodę: spokojne jasne nocy – szczęśliwy rok, obfitość szron na drzewach – będzie w stanie zebrać dużo miodu i fasoli, śnieg – dla dobrych zbiorów, rozmrażanie – deszczowe lato.

Wasiliew dni

Był naprzód w dniu 14 stycznia i został uznany za pierwszy dzień Nowego Roku według kalendarza juliańskiego. Ludzie wstać przed wschodem słońca i gotowy do odbioru pierwszych gości. Według tradycji Starego Nowego Roku w Rosji był popularny rytuał posevaniya. Z garścią pełnego ziarna, weszli do domu i poprosił chłopców z pozwoleniem właścicieli do przeprowadzenia ceremonii. Po jej otrzymaniu, że hojnie rozrzuconych traw, starając się je wypełnić jak najwięcej terytorium. Dzieci skazane, że szczęście towarzyszyło gospodarze przez cały rok, tylko dobrobyt i szczęście czeka na nich w przyszłości.

Posevalniki przygotowany hojne prezenty i radośnie pobiegł do następnego domu. Gospodyni, tymczasem nasiona zebrane z podłogi: są przechowywane na szczęście przez cały rok. I w tym dniu młodzi ludzie zjednoczeni w całej grupie, nosili kolorowe kostiumy i nadal bawić wszystkich uczciwych ludzi. Stary Nowy Rok tradycja jest niezmiennie związana z Mummers, okazało się prawdziwym zabawy i zabawnym show.

Stary Nowy Rok w innych krajach

wakacje za granicą pozostaje niezrozumiałe dla obcokrajowców. Stary Nowy Rok tradycja jest czczony wyjątkiem, że imigranci Słowian, którzy przybyli z krajów WNP. Na przykład, festiwal „Rosyjska Zima” odbywają się w Wielkiej Brytanii. W sercu londyńskiego Trafalgar Square okazuje świąteczny jarmark, gdzie można kupić pamiątki i gadżety. Śmieszne lalki, Samowary namiotową, chrupiące pierniki – wszystkie symbole związane w naszym kraju, a następnie sprzedane za kilka dni.

Jako podobna do rosyjskiej tradycji celne Starego Nowego Roku w Wielkiej Brytanii. Angielski jest używany przez pierwszy toast do królowej, drugi – dla rosyjskiego prezydenta. A następnie rozpoczyna się uroczystości na dużą skalę z rosyjskich tańców i klaunów. Festiwal jest zawsze charytatywna: on mu zebrać pieniądze dla sierocińców w Rosji oraz w budowie cerkwi w Londynie. Kto w tym kraju mieszka 40 tys rosyjsku. Większość z nich udziału w tym festiwalu, aby poczuć atmosferę odległe, ale to ukochanej ojczyzny.