639 Shares 5709 views

Jak leczyć przewlekłe zapalenie przydatków

Adnexitis nazywa jednostronnym lub obustronnym zapalenie jajników i jajowodów, które tworzą wyrostki. Spośród wszystkich chorób ginekologicznych , to patologia znajduje się w jednej z pierwszych etapów. Przewlekłe zapalenie przydatków rozwijać się w wyniku aktywności życiowej paciorkowce, gronkowce, paciorkowce, gonokoków, wirusy, grzyby, Escherichia, Chlamydia, Mycobacterium tuberculosis i inne mikroorganizmy. Często przyczyną choroby są skojarzenie bakterii, takich jak Staphylococcus aureus i Escherichia coli. Z reguły wszystkie patogeny są bardzo odporne na wiele antybiotyków, więc leczenie choroby może być znacznie opóźnione.

Przyczyny choroby

Przewlekłe zapalenie przydatków może rozwinąć się w wyniku infekcji przenoszonych drogą płciową, częste hipotermię, stres, rozwiązłości oraz nieprzestrzeganie podstawowych standardów higieny. Często choroba występuje po aborcji, gdy stan zapalny rozszerza się na wystających. Podobne objawy mogą powodować wewnątrzmaciczne urządzenia lub zaostrzenie zapalenia wyrostka robaczkowego.

Typy adnexitises

Przewlekłe zapalenie przydatków lewoskrętna – zapalenie lewego jajnika i jajowodu, z którym jest połączony. Objawy choroby zależy od rodzaju patogenu i są często objawia się bólem w dolnej lewej części brzucha. Ponadto, kobieta może być zakłócony oddawanie moczu, pojawiają się wyładowania ropne i pogorszył się stan ogólny. Pacjent często czuje dreszcze i stać się drażliwy. W większości przypadków nie są bolesne miesiączkowanie, gorączka i uczucie dyskomfortu podczas intymności. W wyniku procesu zapalnego, lewy jajnika traci swoją funkcję fizjologiczną i jajowodu zaczyna wzrastać z tkanki łącznej, co utrudnia przechodzenie jaja.

Przewlekłe zapalenie przydatków, znamienny jednostronne zapalenie zlokalizowane w obszarze prawego jajnika i sąsiednią jajowodzie. Choroba ta jest lustrzanym odbiciem z lewostronnym zmian i wykonuje tę samą zagrożenie dla zdrowia kobiety. Ze względu na rozmycie głównych objawów zdiagnozować przewlekłe zapalenie przydatków, a także w celu określenia charakteru i dokładna lokalizacja zapalenia może być lekarzem. Jest zatem bardzo ważne, aby być pokazywany czas, który wyleczy chorobę na wczesnym etapie.

Leczenie przewlekłego zapalenie przydatków

W celu wyeliminowania główne objawy choroby przepisać leczenie przeciwzapalne i odczulające. A także przeciwbólowe, witaminy i środki pobudzające odpornościowego. Ponadto, przewlekłe zapalenie przydatków są leczeni fizycznej, aplikacji błota, ginekologicznych masażu i łaźni pochwy. Jeśli czas nie dbać o swoje zdrowie, choroba może prowadzić do naruszenia drożności jajowodów, powstania zrostów, ciąży pozamacicznej, poronienia, a najgorszą rzeczą, aby zakończyć sterylności.