233 Shares 3019 views

Szew po urodzeniu: przyczyny stosowania i przyspieszenie gojenia

Szwy po urodzeniu (zdjęcie) może nakładać się z cesarskiego cięcia w nacięcie przedniej ściany jamy brzusznej. Jeśli rodzić naturalnie, gdy wąski kanał rodny dla dziecka mogą wystąpić przerwy z postrzępionymi krawędziami, które są trudne do szycia, a ponadto są one dłuższe i bardziej bolesne, aby leczyć.


Ale jeśli lekarz zakwalifikowany, będzie on w stanie zapobiec takim urazom i być wykonane z cięciem skalpela wymaganej być gładkie i zadbane. Szyć może to być tylko kilka szwów. Taki szew po porodzie zwykle leczy szybko i nie powoduje żadnych problemów, jeśli są prawidłowo leczone.

Rodzaje szwów poporodowych

Szew po porodzie może być wewnętrzny lub zewnętrzny. Pochodzenie nakładające się powstały po zerwaniu szyjki macicy lub pochwy ściany. Ale na zewnątrz może być na krocze. Prawie wszystkie poporodowych szwy pokrywają przez bioresorbowalnego wątku. To dość wygodne, ponieważ nie muszą być usuwane. Im więcej zwyczajowe dziesięć dni nie pozostaje ślad z nim. Jedyną rzeczą, którą można zauważyć, jest wątek lub guzki, które są stopniowo wyłania.

Usuwanie bólu w stawach

Ze względu na indywidualność każdego człowieka, niektóre kobiety odczuwają ból w miejscu nacięcia i mają przez dłuższy czas nie leczyć, podczas gdy inni nie narzekają na wiele niedogodności. Ale jeśli nadal boli szew po urodzeniu, to jest możliwe, aby złagodzić te uczucia z ciepłym (wanna, prysznic, bidet) lub zimną wodą (schłodzone gemamelisa, klocki helu, chłodny prysznic), żele i aerozole zawierające pewne znieczulenie (do przykład lidokaina), środki przeciwbólowe ( "Paracetamol" "Ibuprofen"), zakres poślizg, leki homeopatyczne ( "Arnica" "Giperukum"), leki ziołowe i kremy (z nagietka, żywokostu, etc.).
Przed podjąć wszelkie środki łagodzenia bólu, należy skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć ewentualnego stanu zapalnego.

Przyspiesza gojenie stawów

Szew po porodzie musi być czysta, aby uniknąć zakażenia. Dlatego trzeba czasu, aby zmienić wkładkę, dokładnie umyć ręce przed i po ich zmiany. Jeśli to możliwe, zaleca się wykonać ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśni dna miednicy. Jeżeli po odzyskaniu od porodu, skomplikowane do przeprowadzenia w sposób regularny, a następnie proces gojenia będzie przyspieszać, ze względu na napływ krwi do krocza. Wskazane jest, aby powtórzyć ćwiczenia co najmniej cztery razy dziennie.

Że szwy nie rozstali

Matka porodzie ze szwów w żadnym wypadku nie może usiąść na pierwszych 10 dni, jeśli ich dobrej uzdrowienia. Oznacza to, że musi jeść, karmić noworodka, swaddle go i wykonywać inne prace w pozycji leżącej lub stojącej. Po pierwsze, taki system jest trudno się przyzwyczaić, dlatego istnieje potrzeba, aby siedzieć na stałe. Ale nie można robić takie głupie rzeczy, inaczej szew po porodzie może rozpraszać. można siedzieć tylko na twardym krześle, po upływie tego okresu. I jeszcze tylko 10 dni później – na miękkim łóżku, sofie, fotelu. Ponadto, w pierwszym tygodniu po szwy trzeba iść „w zasadzie” poprawnie. Na pierwszy pragnieniem powinno się umieścić lewatywę lub stawów może różnić się od szczepu mięśni.