361 Shares 8243 views

objawy niepokojące, że potrzebujesz przerwy

Wielu z nas zaczynają myśleć o kolejnym wakacje na pierwszy dzień po powrocie do pracy, i to jest całkiem normalne. Zatrudnienie jest często źródłem stresu, a my nieświadomie starają się go pozbyć. Jednakże, istnieją oznaki fizyczne, które naprawdę trzeba zrobić sobie przerwę. Powiemy wam o 8 najczęściej.

1. Ból głowy

Jeśli często czujesz ból głowy, wówczas organizm stara się zasygnalizować potrzebę odpoczynku. Zbyt duże obciążenie prowadzi do bólu głowy, szyi i oczu, które mogą wahać się od łagodnego do ciężkiego. Ponadto, zbyt dużo stresu może prowadzić do ataków migreny.

2. Problemy z trawieniem

Jeśli twój mózg przez długi czas pracy w pełni sił, większość cierpi pokarmowym. W rzeczywistości, on pogrąża się w szoku. Najbardziej powszechnym skutkiem tego stanu jest zespół jelita drażliwego, co wiąże się z problemami w kale i ból w różnych częściach żołądka.

3. Częste przeziębienia

Stres zwiększa tętno i przyspiesza krążenie krwi. Ten wzrost ciśnienia krwi i może powodować problemy związane z odpornością, co prowadzi do częstych przeziębienia.

4. Zmiany w masie ciała

Wysoki stres często prowadzi do szybkiego przyrostu masy ciała. Jest to spowodowane wzrostem kortyzolu, hormonu, który sprawia, że chcesz jeść wszystko, co jest w lodówce. Akumulacji cukrów prostych prowadzi do nadwagi.

5. Ból żołądka

Wspominaliśmy już, że system trawienny cierpi z powodu stresu, dlatego, bóle brzucha i nudności mogą wskazywać, że masz czas na relaks.

6. Zmęczenie

Jeśli ziewać cały czas, w godzinach porannych nie może wstać z łóżka przez cały dzień zmaga się ze snu, należy wiedzieć, że ciągłe zmęczenie jest również oznaką zbyt dużo stresu.

7. Ból w klatce piersiowej

dyskomfort w klatce piersiowej i bóle spowodowane stresem, często nie mają nic wspólnego z sercem, ponieważ mają one pochodzenie neurologiczne. Jeśli często czujesz ból w klatce piersiowej, spróbuj się odprężyć. Ale nie zapominajcie, że stres może rzeczywiście prowadzić do niewydolności serca, więc należy skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że masz problemy z sercem rozwinięte.

8. Zmniejszenie aktywności seksualnej

Mózg przestaje produkować wystarczającej ilości substancji chemicznych odpowiedzialnych za popęd seksualny, tak, że dana osoba może stracić wszystkie pragnienie, aby kochać. Jeśli ty lub twój partner w obliczu tego rodzaju problemu, należy pamiętać, że dobre wakacje można łatwo zmienić.