672 Shares 6127 views

Kolej dzieci w Kijowie: cenę, zdjęcia, opinie

Przez dziesięciolecia, kolej dla dzieci w Kijowie był jednym z ulubionych rozrywek chłopców i dziewczynek. Ona szczęśliwie jego siódmą dekadę i działa do dziś, przynosząc radość młodych mieszkańców stolicy Ukrainy i jej gości.


prehistoria

W ZSRR, z dużą uwagą do poradnictwa zawodowego młodego pokolenia. Aby to zrobić, chłopcy i dziewczęta próbowali wzbudzić zainteresowanie różnych zawodów popytu od najmłodszych lat. Dlatego inicjatywa gruzińskich pracowników kolejowych, które w 1935 roku utworzonych w Tyflisie (obecnie Tbilisi) pierwszego DSB, została podchwycona w innych republikach Związku Radzieckiego. W ciągu następnych 6 lat, kraj ten zaczął działać około 20 koleje dzieci (w Moskwie, Erewaniu, Poti, gorzki i wsp.). Nie były one tak blisko celu zabawiania dzieci. Wszystkie „oficjalne obowiązki” w DSB, oczywiście, kontrolowane przez wsparciu dorosłych, prowadzone chłopców i dziewcząt w wieku 10-15 lat. W czasie wojny, koleje wielu dzieci ZSRR uległy zniszczeniu lub przestały działać, ale w drugiej połowie XX wieku zostały one odrestaurowane i zbudowany ponad tuzina nowych, w tym na terytorium współczesnej Ukrainy.

Otwarcie Kijów DSB

W 1953 roku w stolicy USRR jest park nazwany po 40. rocznicy października (teraz Syretsky). Początkowo powstał jako miejsce, w którym będzie działać kolej dla dzieci. W Kijowie po raz już krąg „Młody kolejarz” został zorganizowany. Dzieci badane cechy zawodów kierowcy, kierownik, stacji asystent, przewodnika i kasjera.

Wkrótce po nazwie Park 40-lecie października stał się ulubionym miejscem na rodzinne wakacje Kijów i gości stolicy sowieckiej Ukrainy. Jest tam plac zabaw dla dzieci, które obecnie mieści się sprzęt do ćwiczeń dla tych, którzy chcą, aby utrzymać się w dobrej formie fizycznej.

Początkowo działała 3 stacji „Komsomolskaja” (master), „Pioneer” i „techniczne”.

W ciągu 80 lat kolejowych plac w Kijowie, przeglądy, które są przedstawione poniżej, aby obsłużyć pasażerów, począwszy od składu 3 do 4 samochodów. Każdy z nich miał nazwę i został namalowany w określonym kolorze. Pierwszy nazywa się „Orlik”, a jego samochody z daleka uznawane przez ich czerwonawo-brązowy kolor. Drugi – „Cheburashka” (następnie „dziecko”) – były zielone, a trzecia – „Pioneer” – niebieski.

W ciągu 90 lat park ma pochodzić z oczywistych względów w spadku i prawie całkowicie zamknięte.

rekonstrukcja

W 2001 roku prace na dużą skalę przeprowadzono w parku Syretsko. Na głowie, stacja „Cherry” wybudowanym budynku akademickiego, sala komputerowa oraz dwóch klas. Ponadto zagospodarowany teren i naprawy lokomotyw tu7 lokomotywę Diesla i 3 Pafawag samochód. Jest również inicjatorem budowy zajezdni, ale została ona ukończona dopiero w 2005 r. Jednocześnie na kolejowe dziecięcego w Kijowie przyniósł silnik parowy Gr-336. Ponadto, ogrodzony teren został wyposażony dla taboru.

opis

Dziś Syretsky park jest bezproblemowy zielona strefa, w której obwód torów kolejowych określone. DSB wyposażone 6 aktorskie światłach, pociąg, lokomotywa i stacja radiowa, blokada półautomatyczna dróg i innego sprzętu. Samochody i lokomotywy drogowej kolejowej Kijów zabaw (patrz zdjęcie. Powyżej), miłe dla oka wspaniały wewnętrznych i zewnętrznych. Podają młodych dyrygentów, którzy sprawdzają bilety i pasażerów umieścić na swoich znaków przy użyciu dziurkacza. Na stacjach one się zmieniają, a chłopcy naprawami sprawdzić stan techniczny ruchomej konstrukcji.

trasa

Pierwszą rzeczą, którą są zainteresowani tym, którzy zdecydują się odwiedzić kolejowego dzieci w Kijowie – w rozkładzie jazdy pociągów. Jest to dość proste. W okresie letnim, w weekendy i święta preparatów są wysyłane do ścieżki od stacji „Jabłoń”, począwszy od 11:00 co 20 minut. Biegną do stacji „Cherry” na okrężnymi ścieżkami o łącznej długości 2,8 km i wrócić do głównego fartuch most-wiadukt. Jest zbudowany nad głębokim wąwozem, który w czasie wojny mieścił się hitlerowski obóz koncentracyjny, w wysokości 19,6 metrów i ma długość 100 metrów.

czas podróży wynosi 20 minut. Wzdłuż drogi, pasażerowie mają okazję podziwiać piękne krajobrazy.

Zdjęcie

Każdego roku, w dniu otwarcia sezonu lub na ważnych świąt po drodze weterana lokomotywy GR-336. Ta wąskotorowa lokomotywa, która została dostarczona do ZSRR z Niemiec po wojnie, obróbki drewna. Waży 26 ton i jest zdolny do prędkości 35 km / h. Nawiasem mówiąc, w Kijowie są tylko 2 z silnikiem. Na drugim z tych wycieczek są wykonane do głównego dworca kolejowego w Kijowie. Kilka lat temu został uaktualniony, a to działa na olej opałowy. Tak więc, aby jeździć na prawdziwym pociągu parowego, który jest ogrzewany drewnem, odwiedzający Syreć Park mają do długich kolejek.

W 2013 roku, na kolejowym dzieci otrzymały trzy samochody PV51 w Kijowie, z których druga część została utworzona. Niestety, jak również projekt, który miał przeprowadzić przejazd trasy 2 lokomotyw z wagonami, w kierunku do siebie, że nie został zrealizowany.

Kolej dzieci w Kijowie: Adres

Syretsky Park oferuje doskonałe połączenia komunikacyjne. Na przykład, od „dorosłego” Kijów dworca do przystanku „ulicy. Szewcowa”, znajduje się w pobliżu wejścia do parku, gdzie Syretsky DSB, N15 trafia do tramwaju. Ponadto, może być osiągnięte przez metra (Station "Dorohożyczi") magistrali lub trolejbusu N103 N16, 22, 33, 19, 27, lub stop "Jar dla niemowląt." Adres: ul. Timothy Shamrylo 4.

kolejowa trybie pracy dzieci w Kijowie, a koszt biletów

Na DSB można jeździć:

  • od początku maja do 10 czerwca w niedziele i święta od 11:00 do 15:30;
  • od 10.06 do końca sierpnia – w soboty i niedziele od 11:00 do 15:30.

W zimnie, pociągi nie idą, ale istnieją szkoły młodych kolejarzy, gdzie chłopcy i dziewczęta mają wiedzę teoretyczną, które mogą być stosowane w praktyce w lecie i w dorosłym życiu, jeśli zechcą zawodu kolei.

Aby wyjaśnić, czy DSB pracuje w określonym dniu, lub uzyskać inne informacje zainteresowania, można skontaktować się z administracją na telefon, które można znaleźć w podręcznikach.

Aby jeździć na linii kolejowej Kijów dzieci, dzieci poniżej 6 roku życia nie wymagają bilet. Dla reszty DSB płatne usługi. Bilety dla chłopców i dziewczynek w wieku powyżej 6 lat będzie kosztować 18 hrywien, a „tylko dla dorosłych” jest wart 24 hrywien.

Jak widać, wizyta kolei dzieci w Kijowie nie dziurkowanie nawet bardzo skromny budżet rodziny. Ta polityka cenowa został ogłoszony w celu udostępnienia go do jakiejkolwiek rozrywki dziecięcej.

opinie

Od tego czasu, jak zrobił DSB, nigdy nie wiedział o braku pasażerów w stolicy Ukrainy. Informacje zwrotne od tych, którzy odwiedzili park Syretsko, bardziej niż pozytywne. Pasażerowie jak dosłownie wszystko! Nie jest to zaskakujące, ponieważ DSB Kijowie wszystkie warunki dla dzieci miło było spędzić tam weekend. Ponadto odwiedzający Syreć parku jak uwodzenie swoje terytorium, obecność przytulnych kawiarni i możliwość łatwego spacer z dziećmi wzdłuż zacienionych alejek.

Teraz już wiesz, gdzie kolej dla dzieci w Kijowie, w związku z tym, po stolicy Ukrainy będą mogli bawić dziecko w stylu retro. Jeśli chodzi o mieszkańców miasta, a następnie powinni myśleć o tym, czy należy je spalić swojego syna lub córkę do szkoły młodych kolejarzy, gdzie mogą żartobliwie zapoznać się z podstawami ciekawy zawód, który przez wiele lat, nie straci swoje znaczenie.