303 Shares 7542 views

Bluszcz pokój: jest to możliwe, aby utrzymać dom, wróżby. Rośnie bluszcz w domu, zdjęcia

Wieloletnie winorośli z ozdobnymi liśćmi są powszechnie stosowane nie tylko w ogrodnictwie, ale także w ogrodnictwie wewnątrz pionowego ogrodnictwa i tworzenia oryginalnych kompozycji. Jeden z najzdolniejszych przedstawicieli jest bluszcz. Efektowna roślina o liściach trójlistkowe ma mało wymagające temperament i pięknych liści. Jednak oprócz tego, że nie jest zbyt dobra reputacja, to ciekawe, że w naszym kraju.

To jest ludzka natura skojarzyć z nim występujących zdarzeń z otoczeniem i obiektów, które są jego częścią. Jest o wiele łatwiej odpisać kłopoty się z nim w trzeciej osobie, ale lepiej – do banalny temat. W szczególności w pokoju Ivy. Mogę utrzymać dom? Znaki powiedzieć nie. Powiedzmy sobie z zakładu niesławnego, a także cech jej uprawy.

Co to za roślina?

Pod nazwą „bluszczu” połączone rodzaju roślin Araliaceae rodziny istnieją 15 gatunków. Łacińska nazwa dla tych roślin Hedera Linneusz zapożyczone z Rzymianami. Pełzanie bluszczu krzewy, że wraz ze wzrostem wsparcia spożywczą (drzew, d. Walls i t.). Na łodygach posiadają grube liście są skórzaste kanciasty kształt ostrza. Kolor – ciemny zielony, istnieją formy dekoracyjnej mleczno-białe paski.

Naturalnym obszarem wzrostu – krajów półkuli północnej z łagodnych warunków klimatycznych, a także Australii. W naszym kraju, bluszcz (patrz zdjęcie na tekście.) – jest to głównie houseplant.

Występujących rodzajów bluszczu

  • Bluszcz Colchic – lianovidny zimozielony z dużym (do 25 cm długości) skórzaste liście przymocowany do trzpienia, z przyssawkami. Płyta kształt może być inny, charakterystyczny zapach piżmowy pojawia się po roztarciu. Wspina się na wysokość 30 m. Rośnie szybko, ale w porównaniu do zwykłej bluszcz mniej hardy. W dzikim rośnie w Iranie, Kaukazu, Azji Mniejszej.
  • Średnia bluszcz (patrz zdjęcie poniżej). – zimozielonych liści winorośli twardy, średniej wielkości (długości 10 cm), lokalizację – inny. Osiąga się powoli, cień i ciepłolubne, żądając żyzności. Ma wysoki efekt dekoracyjny, a zatem jest używane przez dłuższy czas w ogrodach krajobrazu jako rośliny okrywowe i wspinaczki. Pokazano wiele hybrydowe formy, które różnią się kolorem i kształtem liści. Na zdjęciu przedstawiono ocenę Calico.

  • Bluszcz kanaryjski – zimozielony, bardzo popularny jako roślinę doniczkową. Efektowna roślina o pstrych liściach nie toleruje mrozu, wymaga dobrego oświetlenia, ciepła i żyznej gleby.
  • Bluszcz Pastukhov – rzadki zimozielone winorośli, która rośnie w East Zakaukaziu i zarejestrowany w Czerwonej Księdze Rosji. Jest to powszechne w obszarach górskich i na niżu, rozprzestrzeniają się po ziemi i przytulona do pni drzew.

pokój bluszcz: czy jest to możliwe, aby utrzymać dom? znaki

Wierzenia i przesądy różnego rodzaju w naszym życiu jest zawsze obecny. Niektórzy ludzie wierzą w nich, inni nie, a jeszcze inni słuchają. Sporo przesądów związanych z roślin w domu i powiedzieć, gdzie poszli ludzie często trudno. Przede wszystkim to brzmi nierozsądne. Na przykład, dar z kwiatów, które wyschło po kilku miesiącach, a zatem nie stanowi duszy został przedstawiony. Absolutnie nie do przyjęcia argumentem. kwiaciarni często mają osłabiony układ odpornościowy i poważnie przeprowadzić zmianę scenerii i klimacie.

Nie niezauważone przez amatorów i zajmie pokój bluszcz. Mogę utrzymać dom (znaki podano w tekście), roślina ta? Jest to możliwe, przy czym większość Europejczyków i robi. Nie trzeba umieścić go w warunkach pokojowych, roślina piękny skręt wokół zewnętrznej części domu, obejmujące wszystkie ściany są gładkie zielony dywan. Ale to nie jest znacząca różnica?

Głównym przesąd bluszcz jest jego rzekoma zdolność do „kick out” dom ludzi, aby je przeżyć. Zgadzam roślin przynoszą bardzo potężną siłą. Grecy też należał do ivy w szczególny sposób, ale w pozytywny sposób. Zakład był niemal święte, ponieważ według legendy był on uratował życie boga Dionizosa wina (Bachus). Od tego czasu jego obraz nie zaszczycił tylko winorośl, ale także wspinaczka bluszcz łodygi. Właściwości mitologiczne rośliny jednak mieć realne podstawy. To jest na równi z rozmarynu we Francji stosowanych do ochrony lasów przed pożarami.

Ivy – wspinaczki zimozielony, i kto by pomyślał, jeden z symboli Bożego Narodzenia. Jest to spektakularny roślin Europejczyków, zwłaszcza Brytyjczycy, ozdobić świątynie i domy. On jest traktowany jako symbol wieczności i zmartwychwstania, czułości i miłości. Ivy jest używany w parze z Holly dawna jest uznawana za symbol kobiecości (wymagającego podparcie i ochronę), a drugi – płci męskiej. W praktyce, roślina naprawdę zachwyca swoją wytrzymałość i zdolność do przetrwania nawet w domach najbardziej beztroskich ogrodników.

Ivy rośnie bardzo obszerną zielonej masy, a więc uważana za jedną z najbardziej skutecznych oczyszczacze powietrza. Dość przydatna jakość mieszkań miejskich.

Te fakty są dobrze uzasadnioną odpowiedź, czy pokój Ivy jest szkodliwe, czy utrzymanie domu, jak to możliwe. Objawy często są fałszywe i absurdalne. Nie ślepo zaufać im, a nawet więcej, aby być przewodnikiem.

Wybór lokalizacji, oświetlenie i temperatura

Kryty bluszcz – roślina wyjątkowa. Wybierając go do domu, można wypełnić zioła, nawet najciemniejszym kącie pokoju. Jest bardzo odporny na cień. Jednak formy barwne potrzebują słońca, aby zachować piękny kontrast na liściach, to najlepiej jeśli jest wyciszony ślimak, unikać bezpośrednich promieni na roślinie.

Ivy należy do wiecznie zielonych, rośliny ciepłolubne. Najbardziej komfortowa temperatura dla niego być 22-25 ° C w okresie wiosenno-letnim i bardziej chłodne (15-18 ° C) – w zimie. Można zrobić to na balkonie lub tarasie.

Gleba dla bluszczu

Roślina preferuje lekkie, ale pożywne gleby. Można kupić gotowe gleby w specjalistycznych sklepach lub przygotować go samodzielnie. Aby to zrobić, należy zmieszać w równych proporcjach z liści i torfu, humusu, torfu i piasku. Na dnie doniczki położyć warstwę drenażową, na przykład gliniec.

Przesadzanie roślin dorosłych odbywa się co dwa lata, a młodzi – corocznie. Najbardziej optymalny czas dla procedur – w marcu i kwietniu. Odebrać doniczek 2-3 cm więcej niż w poprzednim.

Podlewanie i nawożenie

Dla aktywnego wzrostu bluszczu wymagają regularnego i obfitego podlewania latem. Ale nie napełnić roślinę. Niska temperatura i nadmiar wilgoci jest korzystne podłoże do rozwoju chorób grzybiczych i bakteryjnych.

W zimie okres uśpione zaczyna nijakie. W tym czasie rośliny podlewane rzadziej, ale całkowitym wyschnięciu podłoża nie może być tolerowane. Rozpylanie i wilgotność – jest to, że preferuje pokój bluszcz. Suche liście i opadają bardzo często, ponieważ jest suche powietrze. Jeśli to możliwe, należy umieścić roślinę okresowo w prysznicem, grudki ziemi pokrywającej wodoodporny materiał. Po tej procedurze, to wygląda o wiele bardziej atrakcyjne i zaczynają rosnąć z nową siłą.

Karmienia powinno odbywać się co dwa tygodnie zaczynając od marca do końca sierpnia zmiennego organiczne i nieorganiczne związki nawozów.

Metody hodowlane

Ivy można rozmnażać wegetatywnie lub nasion. Przy czym pierwszy jest najbardziej proste i można wykonać na trzy sposoby.

Po pierwsze, rozprzestrzenianie wierzchołkowych sadzonek. Cięte końce pędów na długość 10 cm, a sadzone bezpośrednio do mokrej mieszaniny piasku i arkusza podłoża, pokryty górną pokrywą ze szkła lub tworzywa sztucznego. W ten sposób stworzony cieplarni warunków, i ważne jest, aby utrzymać stałą wilgotność gleby. sadzonki mogą być wcześniej wprowadzone do wody i poczekać do korzeni. Następnie umieścić w mieszance gotowej gleby.

Po drugie, praktyka mnożenia pędów. Jeden segment trzonu, można uzyskać kilka roślin. Aby to zrobić, należy podjąć ucieczkę 8-10 liści i robi to wzdłuż nacięcia. Nie zbyt głęboko, to musi być powierzchowne. Na przygotowanej wilgotnej ucieczki gleby określa tnie się i formuje w glebę o 1,5-2 cm, pozostawiając na powierzchni liści. W ciągu dwóch tygodni, rośliny na całej długości korzeni powstają, to będzie służyć jako znak rosnącej napiwków. Następnie wyjąć źdźbło i pokroić na kilka części, z których każda posadzone w oddzielnym garnku.

Dobrze, trzeci wegetatywnie – reprodukcja przez odkłady. Algorytm działania jest taka sama jak w poprzedniej wersji, ale z jedną poprawką, ucieczką od rośliny macierzystej nie jest oddzielona i dociśnij do pasów gruntowych.

Przycinanie pokój Ivy

Przycinanie i kształtowanie krzew wymaga, co do zasady, kopie ulicznych. Rośliny rosnące w pomieszczeniach może być także ewentualnie aktualizację i odmłodzić, dając pożądany kształt. Procedura odbywa się wczesną wiosną, zanim roślina rozpoczyna aktywną fazę wzrostu. Po pierwsze, usunąć chore lub uszkodzone pędy, młode prischipnut może po prostu w celu stymulowania rozwoju strony łodygi. Aby odmłodzić krzew wyciąć stare oddziały w odległości 1 m od korzenia do zewnętrznych warunków i pół – w pokoju.

Jak można stosować nośnik ivy ścianie, zwłaszcza naprężonych nitek, ale muszą być mocne (żywej wagi na tyle ciężki) i ozdobne kratki t. D.