897 Shares 7360 views

Jak odzwyczaić dziecko ssie palce? Rozwiązujemy ten problem razem

Wiele matek w obliczu faktu, że dziecko ssie kciuk. Co robić w takiej sytuacji? Po tym wszystkim, nie ilość perswazji i groźby nie pomagają. Takie naiwne dzieci stała się nawykiem dla wszystkich poważny problem. Mama cały czas obserwując swoje dziecko na ulicy, w domu lub z dala, ponieważ brudne ręce często w ustach. Próbowałem już wiele sposobów: palce umazane maści, uszczelniona z gipsu, ale nic nie pomaga. Jak być rodziców w takiej sytuacji?

Szukamy przyczyny

Po rozmowie na forach z matek tych dzieci staje się jasne, dlaczego dziecko ssie kciuk. Po tym wszystkim, powodem dla wszystkich takie same. Te dzieci, którzy odmówili sutki mogą poruszać rękami, bo to jest tak wygodny i zawsze są obok siebie. Rodzice, którzy natychmiast walczyli z tym problemem, to udało się wygrać. Jednak zaczynają one ząbkowanie i wraca ponownie. Wiele matek uciekają do neurologów z pytaniem: „Jak odzwyczaić dziecko ssać palce,” Co on mówi, że nie jest konieczne, aby dotknąć dziecka. W półtora roku on całkowicie zapomina o tym. Ale bardzo często z upływem czasu, a ten zwyczaj nie zniknie.

Idziemy do lekarza o pomoc

Właściwy pediatra powie młoda matka szukać przyczyny, a następnie zdecydować, jak odzwyczaić dziecko ssie palce. Dzieje się tak od razu po posiłku? Wtedy nie należy martwić się tak bardzo. Wystarczy poprosić ich, aby jeść więcej, może on po prostu nie jedli. Spróbuj go karmić częściej, a trochę dłużej niż zwykle. Nie zapomnij, że wszystkie dzieci są różne. Statystyki potwierdzają, że dziecko ssąc instynkt znika po sześciu miesiącach, podczas gdy inni nie mogą wyrastać z piersi matki i dwóch lat. Nie spiesz się, dać mu możliwość zaspokojenia swoich instynktów, a następnie pojawi się pytanie, jak odzwyczaić dziecko ssie palce.

Oderwij się od problemów

Wypróbowaniu wszystkich metod i nic nie pomaga? Przyjrzyj się uważnie swoim dzieckiem. Może on po prostu nie miał nic do roboty, albo jest na coś i tak przeżywa tylko uspokoić. Staraj się spędzać z nim jak najwięcej. Bawić się z dzieckiem, włącz ulubioną piosenkę i taniec narysować swojego ulubionego bohatera bajki, a potem oślepi go z gliny. Na pewno te zajęcia będą rozpraszać go z takiego uzależnienia, a nie będziesz musiał puzzle nad tym, jak odzwyczaić dziecko ssie palce. W żadnym wypadku nie karać dziecka. Mu z tego będzie tylko gorzej. Nie myślę o tym w ogóle. Spock mówi, że wiele dzieci ma wrodzony nawyk, a potem pojawiają się zęby stałe, to pójdzie sama. Spróbuj mówić dziecku, że ma z tym zepsute zęby ugryzie brzydkie, a mikroby będzie rozstrzygać wewnątrz. Kupić specjalny lakier w aptece. To ma gorzki smak, który nie jest dokładnie tak jak z dzieckiem. Rosną dziewczynę? Idź z nią do salonu piękności i nakraste jej piękne paznokcie lakierem. Ty mama chłopcy? Dać przykład swoim ulubionym bohaterze, który nigdy nie miał takiego zwyczaju. Zagrać w gry palców. Sesje te zajmie swoje dziecko, a może już wkrótce nie będą myśleć o tym, jak odzwyczaić dziecko ssie palce.