721 Shares 2293 views

Świerk Konika – trochę urody

Rosjanie stały się tak przyzwyczajeni do lasu krajobraz, który nie jest już zauważyć jak dekoracyjny zwykły świerk Europejczykiem.


Pamiętaj o tym tuż przed Bożym Narodzeniem, a to ze względu na fakt, aby wybrać choinkę nieco bardziej wyszukane i szczuplejsze. Istnieje pięćdziesiąt gatunków jodły, z których jesteśmy najbardziej znanym i świerk kanadyjski niebiesko-szary, co jest dużym wysokie drzewo, osiągając wyżyny tridtsatimetrovoy. Ten gatunek ma dwadzieścia dekoracyjnych form, które, być może, najbardziej interesujący będzie świerk Konika. To niskie drzewo ściśle stożkowy kształt osiągając tylko sześćdziesiąt lat wysokość czterech metrów. Rośnie bardzo powoli. Odkryliśmy ją na początku XX wieku w Kanadzie. Wydaje się, że jest to naturalna mutacja kanadyjskiego niebieskim świerku. Nazwa „Konica” świerka otrzymanej przez niemal idealnego stożka ciasno obok siebie pędów. Igły jodły kolor tych wspaniałych – jasnozielony.

pielęgnacja

Jeśli witryna ma kamienną slajd, a następnie świerk Konika jest bardzo nadaje się do jej pielęgnacji, która nie jest skomplikowana. Uwielbia otwarte przestrzenie. Wilgotne żyzne gliniasta gleba jest najlepsza dla niego. Jeśli sadzenia na miejscu gleba jest piaszczysta, musisz dodać do niej gliny lub humus. Otwór do sadzenia można umieścić wiadro rozkładowi nawozu i 100 g pełnego nawozu NPK. Wszystko, czego potrzebujesz, aby dobrze wymieszać.

Więc świerk Konika obsadzone. Rośnie bardzo powoli. Latem można go dodać tylko 3-4 cm, a do 10 roku życia wzrośnie wysokość jodełkę jednego metra. W tym tempie będzie rósł przez resztę życia, więc nie wymaga cięcia.

Jeśli jest gorąco i sucha pogoda, konieczne jest, aby podlać choinkę tak, że cała korona była wilgotna (nawadnianie). Każdego roku na początku lata pod koroną trzeba zrobić 4 do 5 kg rozłożonej odchodów, a jesienią powierzchniowej warstwy humusu około zamulchirovat opuszczanym okręgu, jak większość korzeni są bardzo blisko powierzchni. Do wiosny słońce nie jest spalany miękkich zielone igły, jodła drzewa bliską jutowe. Jeśli nagle skoczyć igły nadal pobureet, nie musisz się go obawiać – nie palić i nie choroby i odpowiedź drzewo na wiosennym słońcu. Kiedy ziemia rozmrożone, a korzenie przywróci ich normalnej aktywności, igły powróci do swojej pierwotnej zieleni.

Jako roślina przetrwać zimę w mieszkaniu

To jest modne w Nowy Rok w domu, aby umieścić żywą choinkę w wannie. I bardzo często okazuje się, że to jest – świerk Konika. Oczywiście, właściciele chcą zachować choinkę, aby umieścić go na wiosnę w domku lub w ogrodzie. Wszelkie iglastych, z wyjątkiem niektórych (południowa) gatunków zimujących w nie przenieść do mieszkania. I świerk Konika – także między nimi. Aby to odbywa się na wiosnę należy ochłodzić do temperatury pokojowej światło jest niższa od + 15 ° C, na przykład, może być ogrzany i logia. I konieczne jest, aby przeszczepić choinkę w doniczce o objętości normalnej żyznej gleby. Wtedy, być może, będzie ona przetrwać i będzie długo zadowolić jego zastępów egzotyczne widoki swoim domku lub działce.