318 Shares 3830 views

Owczarek z Majorki (Ca de Bestiariusz): opis rasy, charakter

Bohaterem tego artykułu będzie Owczarek z Majorki. Jest również nazywany „Ca de Bestiariusz” lub Majorki Owczarek. Te piękne i okazałe zwierzęta wyróżniają się dobrymi cechami pracy i, oczywiście, siły i wytrzymałości. Obecnie istnieją dwa rodzaje psów pasterskich – krótkowłosa i długich włosach. Warto zauważyć, że Owczarek z Majorki z krótkimi włosami jest bardziej popularny i częściej niż długi. Dlatego, jeśli wolisz, że pies jest mniej wymagających opieki, lepiej jest zająć pasterza krótko włosach.


Pochodzący z Kastylii. Historia i pochodzenie czarnych owiec psów

Owczarek z Majorki został po raz pierwszy wprowadzony na Balearach. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z XVI wieku. Było to w czasach psa, importowanego do wysp do Kastylii, zaczęliśmy żyć razem z psami chłopskich. Dlatego istnieje potrzeba, aby je znaleźć odpowiedniego zatrudnienia i kariery.

Ponieważ psy na wyspie coraz częściej wykorzystywane jako asystent pasterza na pastwiskach, główny nacisk w pracy hodowlanej umieszczano na jakość produkcji zwierząt, a nie ich wygląd. Pierwszeństwo dano tylko ciemny kolor, ponieważ jest prawie niewidoczna w ciemności. Niezależnie od tego, co miał stado być strzeżone, Owczarek z Majorki, których cena obecnie waha się od dwudziestu tysięcy rubli, radzi sobie z trudnymi swoich obowiązków. Stado może składać się z owiec i świń i krów! Wszędzie czuć dobrą Owczarek z Majorki.

wspólne ras

Po pewnym czasie ludzie odkryli, że psy i innych zastosowań. Niestety, Owczarek z Majorki był wykorzystywany jako pies walki. Ale wtedy to działalność hazardową zabronione przez prawo. Pomimo jego ciemnym płaszczu, te psy są bardzo dobrze tolerowane przez wysokich temperaturach. Z tego powodu część pasterzy podjęte w Afryce Południowej. Tam zwierzęta były wykorzystywane jako strażników w lokalnych gospodarstw hodowlanych, które musiały być chronione, zwłaszcza przed atakami kojoty. Później, dzięki swoim doskonałym właściwościom roboczych od czarnej pasterz zaczął pracować w policji, pomagając złapać przestępców.

w czasie wojny

W domu, rasa ta była niegdyś bardzo popularna. Ale w czasie wojny w Hiszpanii Ca de bestiariusz prawie zniknął. Jednak entuzjaści byli w stanie przez wiele szukają zwierzęta, które przeżyły przywrócić ich już małą populację.

W 1975 roku hodowcy ostatecznie zatwierdzony pierwszy wzorzec rasy. Ale teraz te psy są dość rzadkie zwierzęta. Nawet na siebie Baleary, łączna liczba psów z rodowodem, są bardzo małe.

Owczarek z Majorki. Opis gatunków

Głowa w tym małym psem. długość szyjki ma długość czaszki. W ten sam sposób skorelowane i długości główki czaszki długości lufy. pysk sam kształt klina i dość silny pasterz. Czoło jest płaska i szeroka. Wadą jest uważany za zbyt masywna głowa.

Jego oczy są średnie psy, migdałowy kształt. Kolor tęczówek może być bursztyn lub miód. Powieki czarnego pigmentu należy przestrzegać gałek ocznych.

Nos czarny Owczarek tępy i bezpośrednie. Wraz z czaszką musi tworzyć równoległe linie. Profil schludny trójkątny kształt, ale płacie kwadratowy nos. Nozdrza są duże i otwarte.

Uszy psa i mały trójkątny. Muszą być ustawione wysokie. Pomimo faktu, że przez długi czas Owczarek z Majorki został użyty w walkach, uszy nie są przycięte.

Trzonowce powinny być rozwinięte, zęby białe i mocne. Zgryz powinien być nożyczki. Usta w tym psa suchy i czarny.

Szyja powinna być proporcjonalna do ciała. Jego kształt przypomina prawidłowego cylindra. Ponadto szyjka majorkański Shepherd muszą być mocne i sprężyste skóry i mięśni i gęsty.

Wysokość w kłębie powinna być równa długości ciała psa. Thorax pies podchodzi do łokci, i ma dobre szerokość i głębokość. Zad jest lekko nachylona w psa, silnym i szerokim. Muskulatura psa jest dobrze rozwinięta.

Nogi powinny być długie i, oczywiście, silniejszy. Łokcie zwierzę musi odbyć ściśle do ciała. Łapy szerokie z bardzo elastycznych palców. Wadą byłoby uznane wilcze pazury.

Ogon Ca de bestiariusz proste, grube i długie. Na bazie jej grubości i zwęża się w kierunku końca. Nisko osadzony. Bańki nie podlega.

Warstwa powinny być gładkie, gęste i błyszczące. W skrócie włosach czarnych owczarków jego długość nie powinna przekraczać trzech centymetrów i przylega do ciała. Ale z tyłu jego długość może wynosić do siedmiu centymetrów. Czasami płaszcz może być pofalowana. W zimie, Owczarek z Majorki bałagan. Szata nawet pojawić się na uszy psa. Jednak ilość i jakość zależy w dużej mierze od klimatu miejsca, gdzie mieszka czarną pasterza.

Najbardziej cenione rasy w kolorze czarnym. Również możliwość małej wielkości białe plamy na szyi i klatki piersiowej i kończyn dolnych.

Charakter Majorce Pasterza

Owczarek z Majorki wyróżnia się niezmordowanego. Ona jest silna i duch i ciało. Więc postać będzie nawet mieć szczeniaka. Owczarek z Majorki z powodu tych cech cenionych nie tylko jako dobry pies pasterski, ale również jako wielkiego przyjaciela i wielkiego towarzysza.

Owczarek z Majorki – wielki biegacz, dzielnym obrońcą swojego terytorium i jego domu. Bardzo często, pies tej rasy ustalić pozycję lidera i doskonałości wśród innych zwierząt. W związku z tym, przyszły właściciel musi być przygotowany na to, że jego zwierzę będzie nękają inne psy, a nawet starają się walczyć z nimi.

Stosunek do swego pana

Ze swego pana i jego rodziny, ten pies jest bardzo spokojny, przyjazny i czuły. Ona jest bardzo cierpliwy i utrzymuje swoją prędkość w sytuacjach krytycznych. Owczarek z Majorki zupełnie niezależne i, co do zasady, wybiera jednego pana, któremu ona jest bardzo przywiązany, i pozostaje wierny do końca życia. Nieznajomi Ca de Bestiariusz wziąć raczej niechętnie. Psy te są bardzo inteligentne, łatwe w obsłudze i posłuszny. Ale, jak wszyscy członkowie tych ras pracujących, Owczarek z Majorki w potrzebie jakiegokolwiek wykorzystania jego energii. Nic nie robi dla niego będzie bardzo szkodliwe. Ale w każdym przypadku, czarny Owczarek jest doskonałym towarzyszem i strażnik na farmie iw domu.

Jak zachować i pielęgnacja

Ten pies jest niezbędna przestrzeń. Z tego powodu konieczne jest często na długie spacery. Owczarek z Majorki musi być dobrze prowadzony na zewnątrz i wyrzucić jego niestrudzonej energii. Country House jest idealnym rozwiązaniem dla trzymania psów tej rasy. Owczarek z Majorki jest bardzo tolerancyjny i mróz i upał. Mogą one zawierać na ulicę, w pudełku, nie zapominając oczywiście o długich spacerów. Krótkowłose psy nie wymagają szczególnej opieki. Od czasu do czasu muszą przeczesywać szczotką. Ponadto, trzeba czasu na przetworzenie psa z kleszczy i robaki. Obowiązkowa wycieczka do lekarza raz w roku.

Jak wychować szczeniaka. pomocnych wskazówek

Owczarek z Majorki zaleca się rozpoczęcie prac serwisowych lub do kariery sportowej. Dla tych działań, te silne i zwinne psy mają wszystkie możliwości.

Jeśli chodzi o edukację, to nie różni się zbytnio od innych szkoleń psów oficjalny rasy. Wynika bezpośrednio z szczenięctwo utrzymać dyscyplinę i pokazać, kto tu rządzi. W razie problemów lepiej jest zwrócić się do specjalisty.

Shepherd karmienia

Karmić zwierzę powinno mieć od jednego do trzech razy dziennie. Liczba karmień zależy od wieku psa. Ponadto, nie można dać jedzenie zwierząt z tabeli, że nie pojawiają się złe nawyki. Po pierwsze, musi istnieć ludzie, i wtedy, i ich pies. Jednocześnie podczas posiłku, człowieka pies nie powinien być przy stole żebrać.

Pasza dla zwierząt może być w postaci suchej lub mokrej żywności. Zawsze w swojej misce, nie powinno być czysta woda. Ewentualnie majorkański Shepherd można przełożyć przez naturalną paszy (surowe lub gotowane mięso, jajka, mleko i ser).

Co kilka dni pies może mieć gotowane kości. Zbyt często, nie rób tego. W przeciwnym razie, zwierzę może pojawić się zaparcia.

Wymiary i masa czarnych owiec psów

Wysokość w kłębie u samców sięga siedemdziesięciu trzech centymetrów, podczas gdy kobiety i sześćdziesiąt osiem centymetrów. Średnie masy psa od trzydziestu pięciu do czterdziestu kilogramów.