557 Shares 4528 views

York Chocolate Cat: opis, zdjęcia i cechy opieki

York Chocolate kot syntetycznie. Rasa pojawiła się przypadkowo od zwykłych zwierząt. Jego nazwa to zawdzięcza obszar, w którym stwierdzone zostało po raz pierwszy. Jest to bardzo piękny, uroczy i zabawny zwierzę może stać się ozdobą każdego domu.


Historia wystąpienia rasy

Po raz pierwszy w tym kocięta rasy urodziły się w Nowym Jorku w 1983 roku. Jej twórcą był prosty amerykański mieszkaniec Janet Chifari. Należymy do jej zwykły długowłose ukazał niezwykłe i piękne kotka, która była różna od swojego kolegi czekoladowy odcień sierści. Pani Janet zainteresowanych tym wydarzeniem, a ona zdecydowała się przekroczyć swoje zwierzęta i wprowadzają nowe rasy, które zostały scharakteryzowane przez długie włosy i brązowy kolor.

Kot pojawił kociąt, z których jedna była kobieta pożądanego koloru. Janet splotła brązowe koty, w wyniku otrzymanych przedstawiciele nowego gatunku, nazwanego York Chocolate.

Istnieje również pogląd, że przejście perskie i syjamskie zaangażowane osoby. Co do rozprzestrzeniania, koty tej rasy można znaleźć tylko w swojej ojczyźnie, w Stanach Zjednoczonych. W innych krajach, ich populacja jest bardzo mała.

York Chocolate Cat: Opis fizyczny

Typowym i prawdopodobnie główną cechą i dumny z tej rasy jest jej ciemnobrązowe lub fioletowy kolor, a może kombinacja różnych kolorach. Gdy stały kolor jest dopuszczalny białe miejsce w obszarze brzucha, połączone bieli jest akceptowane na twarzy, żołądka, piersi, nóg i kołnierzem.

Płaszcz jest aksamitna, cienkie i długie, przyjmuję obecność w kryzą szyjki albo koszuli przodu. Jest tam krótki podszerstek.

Kocięta do 18 miesięcy może być przejawem tabby oznaczenia lub przechylenia, które później znika.

York Chocolate Cat jest średniej wielkości zwierzę z wydłużonym, mięśni i dobrze rozwinięte ciała. Głowa jest lekko stożkowe, z dużą, szeroko rozstawione, spiczaste uszy. Yorkies oczy owalne, zielone, brązowe lub żółte zabarwienie. Kufa jest średnie, lekko wybrzuszenia czole i brodzie dość rozwiniętym. Szyja jest cienki i długi, mogą być białe plamy, schodząc na piersi.

Średni końcowy, małe łapki. Ogon cienkie i proste, pokryte długimi włosami.

Średnia waga 4-8 kg osiągnąć źrenice.

York Chocolate Cat: typowe dla rasy, według opinie właścicieli

Te zwierzęta są obdarzone pięknym charakterem szybko przywiązują się do ludzi sprawia, że ich wspaniałe zwierzęta dla pojedynczych osób i dużych rodzin z dziećmi w każdym wieku. York Chocolate Cat dostał bardzo dobre opinie właścicieli. Wyróżnia się rodzaj, łagodny, towarzyski i zabawny usposobienie. Kitty nie przeszkadza grać nie tylko ze wszystkimi członkami rodziny, ale także z gośćmi. Ponadto York kocięta – bardzo ciekawe stworzenia, którzy interesują się wszystkim, co dzieje się w domu.

W stosunku do właścicieli, są one zawsze łagodny i delikatny. Przedstawiciele rasy York całkowicie obcy do gniewu i agresji do osoby, ale do obcych, są one bardzo ograniczone, nawet ze strachu. Te zwierzęta są w stanie szybko przystosować się do nowego środowiska, samotność jest źle tolerowane. York Chocolate Cat skromny w treści, najważniejsze dla niej – to uwaga. Zwierzęta mogą dobrze dogadują się z innymi kotami, a nawet psów. Ale konieczne jest, aby pamiętać, że w domu, w którym mieszka kotek York, gryzonie, ptaki i ryby lepiej nie uruchamia się.

Pielęgnacja i konserwacja

York opieka Chocolate kot ma następujące funkcje. Jako przedstawiciele rasy wełny jest długie, cienkie i podatne na tworzenie się splotów, należy regularnie czesane aby usunąć martwe włosy. Do jedwabiu i błyszczącej sierści zawsze było w idealnym stanie, zaleca się przeprowadzenie tej procedury codziennie lub przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Zwłaszcza nie zaniedbywać szczotkowanie w linienia. Grzebień powinny być specjalne, z długimi zębami, które wskazówki nie uszkodzić skóry.

Reszta opieki jest taka sama jak dla innych ras. W razie potrzeby można kąpać psa stosując szampon dla długowłosych kotów. Chociaż w rzeczywistości York Chocolate Cat – stworzenie schludny, sama jest w pełni zdolny do czynienia z procedur higienicznych.

Konieczne jest również, aby monitorować stan oczu i uszu zwierzęcia. Jeśli kot nie wychodzić na ulicę i nie szlifować dół pazury naturalnie, ich raz w miesiącu, aby wyciąć.

karmienie

W Yorki żywności są bezpretensjonalne, są chętnie jeść żadnego jedzenia. Jednak musimy pamiętać, że produkt biednych i niskiej jakości może spowodować kamicy moczowej, co będzie trudne do wyleczenia, dlatego też nie muszą oszczędzać na żywności.

Nadaje się do podawania wysokiej jakości symetryczne sucho lub naturalnego pożywienia (produkty mleczne i mięsne, ryby, warzywa i zboża parze i witaminy). dorosłe zwierzęta są karmione dwa razy dziennie. Nagła zmiana diety najlepiej jest unikać. Nie zapomnij o świeżej wody pitnej.

Zdrowie i ewentualne problemy zdrowotne

York Chocolate Cat różnią się dobrym zdrowiem i dobrą odporność i nie jest to zaskakujące, ponieważ są one czysto korzenie stoczni, jak dobrze wiadomo, według statystyk, zwierzęta yard rzadko chorują. Przedstawiciele tej rasy ma predyspozycje do chorób dziedzicznych. opieka Standard – wszystko, co jest potrzebne do dobrego zdrowia. Jedyną rzeczą w tym domu pet wrażliwy żołądek, który nie prowadzi niezrównoważoną dietę. Często występują one zaburzenia trawienia i zatrucia.

Nie zapominaj także o szczepienia, odrobaczanie i odwiedzić lekarza weterynarii do pełnego badania.

szkolenie

York Chocolate kot zdjęcia, które zostały przedstawione w artykule – zupełnie niezależny zwierząt. Ona może spędzać czas bez zbytniego ludzkiej uwagi. Silne przywiązanie do ludzi i ułatwiają szkolenie posłuszeństwa czekolada faworyta. Yorki nie są niesforne i łatwo przeszkoleni. Świadomi ludzkiej intonacji, a nawet niektóre zwroty i natychmiast wszystko wykonać.

Cena skale

Posiadamy profesjonalny hodowców rasowych kociąt York Chocolate Cat można kupić za 150-500 na. e. wartość wpływa rodowód, klasy, standardowy i tożsamość seksualną.

York standardów ras kotów

  • Ciało średni rozmiar jest wydłużone.
  • Szyjka puszysty, średni lub długi.
  • Kończyny smukłe, długie, owalne łapy, istnieje kępki włosów między palcami. Tylne kończyny nieco dłuższe niż z przodu.
  • Głowica jest średniej wielkości, okrągłym kształcie. Kufa jest duża, górna część jest szeroki, zwężający się w kierunku dziobu.
  • Nos jest prosty i długi.
  • Uszy są dość duże, lekko spiczaste, szeroko rozstawione, wystawać w górę, lekko owłosione wewnątrz.
  • Włosy na długości pysk i brzuch średniej, reszta ciała – długie.
  • Kolor czekoladowy lub ciemnobrązowe. Są koty z białymi plamami.
  • Ogon jest długi i obfitym, zwęża się ku końcowi.
  • Oczy owalne, duże, lekko skośne. Kolor – zielony, brązowy lub piwny.