746 Shares 5566 views

Google Chrome: „Ta opcja jest włączona przez administratora” – jak usunąć błąd?

Jak wiecie, promocja dowolnego zasobu informacyjnego, zwłaszcza jeśli są one wyłącznie charakter promocyjny, jest dość trudnym zadaniem. Więc niektórzy deweloperzy idą do różnego rodzaju sztuczek, tworzenie nowych wyszukiwarek, że w zakresie bezpieczeństwa komputerowego, są obecnie najbardziej malware. W tym przypadku mówimy o tym, że niektóre z tych elementów są wbudowane w przeglądarkach spontanicznie.

Jednocześnie w tym samym komunikacie „Chrome” mogą pojawić się przy próbie zmiany domyślnej wyszukiwarki „Ta opcja jest włączona przez administratora.”

Wyszukiwarki, które zostały zainstalowane pierwotnie różnić. Ale najsmutniejsze jest to, że wyłączenie zainstalowanego wyszukiwania standardowe działania w ustawieniach przeglądarki jest praktycznie niemożliwe. Więc nie można nawet próbować, nadal nie ma żadnego wpływu. Ale co zrobić? Na początek powinniśmy zrozumieć, co jest na ogół związane problem.

Co to jest błąd w Chrome przez Google «Ta opcja jest włączona przez administratora"?

Nie wspominając już o ogromną różnorodność złośliwego oprogramowania, w tym wszystkich „innowacji” Trzeba też wspomnieć wyszukiwarkę o nazwie yamdex.net.

On po prostu ma główny cel pełnej integracji z przeglądarką Chrome. Powiadomienie pojawia się przy próbie zmiany ustawień że ustawienia Chrome Ta opcja jest włączona przez administratora. Jak usunąć wygląd tej wiadomości? Będzie musiał zastosować najbardziej drastycznych metod. Antywirusowe lub determinanty modułów reklamowych w takiej sytuacji są bezsilni. Ale w systemach opartych na systemie Windows, można użyć wbudowanych narzędzi. Mówimy o Edytorze Rejestru i Shell.

Dlaczego pojawia się komunikat: „Ta opcja jest włączona przez administratora» (Chrome Browser)?

Teoretycznie, jeśli użytkownik widzi na swoim komputerze takiego powiadomienia, oznacza to jedynie, że system przeglądarce powstał radykalną zmianę ustawień poziomu administratora. Nie należy mylić własne konto administratora z super administratora, który domyślnie ma wyższy priorytet, aby zmienić ustawienia systemowe w Windows 7 i powyżej.

Zapewne wielu z was wie, że dla niektórych działań w takich systemach, czasem jest to niezbędne do korzystania z menu RMB z wyborem aplikacji linii startu w imieniu administratora. Jest to najbardziej superadministratorem. Ale złośliwe oprogramowanie może działać za pośrednictwem nagrania.

Antywirus w tym przypadku nie działają, ponieważ korzystają one wyższe działań priorytetowych, a większość z tych programów podczas penetracji systemu mają status zaufanego (oprogramowanie antywirusowe, które jest zupełnie wystarczające, aby pozwolić na zagrożenie).

Opcje dla adresowania błędy

Ale błądzić od tematu kilka. Rozważając kwestię jak usunąć „włączone przez administratora” w przeglądarce Chrome, można było, oczywiście, sugerują użycie Edytora zasad grupy, ale standardowe procedury nie zawsze działa. Ponadto, działania linii poleceń i rejestrze systemowym są zarówno szybsze i bardziej efektywne.

Tak więc, jeśli błąd jest „ta opcja jest włączona przez administratora» (Chrome cierpią z niego w pierwszej kolejności), to najpierw trzeba zarejestrować kilka poleceń w konsoli, a następnie sprawdzić, ustawienia w rejestrze.

Korzystanie z wiersza poleceń

Teraz bezpośrednio od działań konsoli poleceń. Mamy sytuację, w której wystąpi błąd, „włączone przez administratora (» Chrome lub innej przeglądarki jest używany, w tym przypadku nie ma znaczenia):

  • wiersz polecenia, należy wywołać wyłącznie w imieniu administratora, na przykład, poprzez menu głównym „Explorer» (cmd.exe plików w folderze System32) lub z menu «Run» (Win + R) Wejście zmniejszenie cmd.

  • Pierwszy zespół nakazuje usunięcie ustawienia zasad grupy dla wszystkich użytkowników: RD / S / P "% windir% system32 GroupPolicyUsers". Po jej wejściu naciśnie klawisz Enter.
  • Drugie polecenie usuwa odpowiednie parametry dla danego użytkownika miejscowego wygląd: RD / S / P „% windir% System32 GroupPolicy”. Po jej ponownie naciśnij ENTER.
  • Wreszcie, zespół wykorzystał pełną aktualizację ustawień zasad grupy: gpupdate / force.

Po zakończeniu wszystkich trzech zespołów jest konieczne, aby spowodować przeglądarkę i zobaczyć, czy błąd jest „włączony przez administratora» (Chrome, uważamy tylko jako przykład) nie zniknął.

Działania związane z rejestru systemowego

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, będzie musiał użyć Edytora rejestru, który jest nazywany konsola „Run”, wpisując linię regedit. Nawiasem mówiąc, można wytwarzać maksymalne ustawienia, które są niedostępne dla konwencjonalnych narzędzi systemów Windows.

Teraz sama decyzja:

  • W edytorze, trzeba zwrócić uwagę na gałęzi HKLM i zszedł po drzewie katalogów oraz oprogramowania Zasady, znajdź folder, w którym Google Chrome jest katalogiem.

  • Z prawej strony edytora jesteśmy zainteresowani dwoma kluczami: DefaultSearchProviderEnabled i DefaultSearchProviderSearchURL.
  • Podwójne kliknięcie na każdy z nich jest spowodowana przez okna edycji.
  • Pierwszy parametr w wartości kolumna musi być przypisane zero, drugi po prostu usunąć całą zawartość pola, w każdym przypadku zapisywania zmian naciskając «OK» przycisk.
  • Zmiany odniosły skutek, należy ponownie uruchomić cały system.

Chodzi o to, że nie jest już po pojawieniu się tego komunikatu o błędzie.

Tak, tylko w przypadku właściwości skrótu przez przeglądarkę na linii ścieżka do pliku wykonywalnego czeku nie dołączane jeśli jest coś innego. Po rozszerzeniu EXE nic innego nie powinno tam być. Jeśli coś jeszcze jest, po prostu usunąć wszystkie niechciane i zapisać zmiany.

krótkie podsumowanie

Jak widać, korekta tej nieprzyjemnej sytuacji jest to nic szczególnie skomplikowana nie jest reprezentowana. Zwrócić uwagę jedynie na fakt, że zarówno Shell i Edytor rejestru musi być prowadzony wyłącznie w imieniu administratora. W przeciwnym wypadku wszelkie ustawienia nie zostaną zastosowane ze względu na brak wymaganych uprawnień, lub uzyskać najczęściej odmowa dostępu.

Wracając do zasad grupy (co faktycznie zmienił ustawienia), pozostaje zauważyć, że działania w wierszu polecenia podobnego do redakcji, aby go jest niemożliwe. Ale rejestru, w porównaniu z polityką redaktor ma wyższy priorytet na zmiany parametrów systemu. Tak, że ustawienia zasad obsłudze edytor w tym przypadku wygląda absolutnie niestosowne.