604 Shares 2931 views

Jak zrobić komentarzy w HTML

Zanim nauczysz się jak tworzyć komentarze w HTML, trzeba dowiedzieć się, czego potrzebują. Jeśli jesteś zainteresowany w tej informacji, prawdopodobnie już wiesz co html, dlaczego mieszkają w tej sprawie, nie będzie. Niektórzy developerzy nie zwracają wystarczającej uwagi do bilansu komentarze w kodzie. Pojedyncze miejsca-page taki błąd może pozostać niezauważony. Ale jeśli chodzi o ogromnych portali, małe komentarze pozwoli zaoszczędzić czas i uprościć swoje życie. Plus notatki umożliwić innym programistom zrozumieć swój kod, gdy trzeba dalszych wyjaśnień.

cel

Tworzenie czasami nie HTML stron bez skomplikowanych kodów i wiecznie powtarzających tagów. Nowe klasy, selektorów, id-indifikatory etc. Wszystko to można dosłownie jazdy Zwariowałeś. Komentarze w html zaprojektowany w celu złagodzenia trudnej sytuacji programistów. Po tym wszystkim, gdy kod terenu rozciąga się daleko w dół, może to być trudne do zapamiętania, co i gdzie się znajduje. Że opinia pomoże dokonać drobnych notatek bezpośrednio w kodzie HTML, który nie będzie widoczny dla użytkowników. Przybysze rzadko używają tego znacznika. Ale naprawdę doświadczeni eksperci przeznaczyć jeszcze ogromny, przydatnych funkcji. Szczególnie skuteczne ten tag, gdy praca nad kodem produkować kilka deweloperów. Zamiast za każdym razem do zadawania pytań i oderwać jego kolega z zespołu z pracy, po prostu trzeba zobaczyć komentarze.

tworzenie

Do nowej linii z komentarzem w kodzie, należy dodać następujący wpis: . To właśnie ten tag w html. Wszystko, co jest w nim, nie zostanie wyświetlony na ekranie użytkownika. HTML komentarze nie powinny być rozciągnięte na kilka linii i zawierają żadnego kodu (uważa się, zła forma). Muszą nosić tylko opis intencji autora w stosunku do wstawienia tego konkretnego znacznika, atrybutu lub wartości. Chociaż nie są mistrzami wysokiego szczebla są zdania, że kod powinien być napisany tak, że nie jest wymagane żadne dalsze wyjaśnienia. Ale, niestety, nie wszyscy mają ten dar pisania HTML stron.

funkcje

Tag ma niektóre z jego cech. Na przykład, w jej wnętrzu, można dodawać żadnych innych znaczników, ale nie można tworzyć zagnieżdżone komentarze. Doprowadzi to do nie całkiem oczekiwanego rezultatu. Komentarze w html powszechnie wykorzystywane do testowania stron internetowych. Na przykład, kiedy trzeba patrzeć na miejscu bez konkretnego tagu, ale nie można go usunąć, ponieważ trudno będzie przywrócić cały kod źródłowy. W tym przypadku, wystarczy umieścić niezbędną część strony w komentarzu. A następnie tag zostanie zignorowane przez przeglądarkę. Jednak warto zauważyć, że wszystkie komentarze można prześledzić, jeśli otworzysz źródło strony. I może to zrobić każdy użytkownik. Więc nie umieszczać ważnych informacji wewnątrz tego znacznika.

wniosek

Komentarze w html może pomóc i innych webmasterów, aby zrozumieć swoje kody. Ale starają się budować swoje strony tak, że nie są konieczne wyjaśnienie swoich stronach.