627 Shares 3310 views

Jak w „Słowie”, napisać formułę? Tam jest odpowiedź!

Wszystkie nowoczesne edytory tekstu (oczywiście słusznie nazywają je edytory tekstu) jest coraz bardziej powszechne. Na przykład, mają teraz takie funkcje, które wcześniej były unikalne tylko drogie i jakość opakowań wydawniczych, a także systemy CMS do zarządzania treścią na stronie.

To pozwala użytkownikom na wykonywanie ogromną różnorodność pracy, często pozostawiając okno pojedynczego edytora tekstu. Dlatego będziemy odpowiedzieć na pytanie, czy jak w „Słowie”, napisać formułę jak często użytkownicy nie są nie do pokonania trudności w sposób rozwiązywania tego problemu.

Jeśli domyślił się, że mówimy o będzie najczęstszym edytor tekstu Microsoft Word 2010. Nie jest przesadą stwierdzenie, że sama nazwa programu dla całego świata stało się słowo gospodarstwa domowego, ale wyobrazić sobie komputer w biurze bez niej i tak praktycznie niemożliwe.

Wróćmy do naszego edytora równań, który jest w słowo do tych odległych czasach, gdy kilka komputerów została z wykorzystaniem Windows 3.1, podczas gdy użytkownikom. Oczywiście od tamtej pory otrzymaliśmy wiele nowych możliwości, aby porównać stare i nowe opakowanie jest po prostu głupie.

W szczególności, w edytorze matematycznej, nowe szablony, które minimalizują potrzebę obliczeń podczas wykonywania standardowych problemów matematycznych. A ponieważ tej konkretnej wersji edytora jesteśmy z wami i będziemy rozważać.

Przed przystąpieniem do wyjaśnienia, jak w „Słowie”, wpisać formułę, trzeba mówić o dwóch sposobów wykonania tego zadania. Pierwszym z nich jest dobre dla rozwoju nowych formuł. Przejdź do zakładki „Insert”, a następnie poszukaj przycisku „Formuła” w długiej liście. Jeśli klikniesz na przycisku nie ma, a za niewielką listy rozwijanej na prawo od niego, oprócz możliwości tworzenia samą formułę, można skorzystać z ich typowych wzorców. Słowo najnowsza wersja korzyść właśnie na tym, że użytkownik może łatwo tworzyć swoją własną formułę, umieszczając je osobiście w liście rozwijanej.

Drugi sposób wprowadzania wzorów

Jak w „Słowie”, piszą formuła jest często niezbędne, nie od zera, ale przy użyciu gotowych wyrażeń matematycznych w tekście, a deweloperzy powinni rozważyć taki przypadek. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć wzoru zawartego w tekście, za pomocą lewego przycisku myszy. Program rozpoznaje go, a następnie pojawi się na kartach „Praca z formułami”, który zawiera szereg narzędzi przeznaczonych tylko do projektowania i edycji różnych obliczeń matematycznych.

Dzięki wysiłkom setek projektantów i innych specjalistów, zgodnie ze wzorami, na pierwszy rzut oka, jest bardzo mało informacji. To odczucie jest tworzony ze względu na fakt, że są one wygodne „rozrzucone” na kategorie. Jeśli nie wiesz, jak w „Słowie”, wpisać formułę, lepiej jest poświęcić kilka minut i radzić sobie z funkcjonalności aplikacji.

Najczęstsze wyrażenia matematyczne (funkcje trygonometryczne, wyrażenia ułamkowe) są przedstawiane jako oddzielne przyciski dla wygody użytkownika w połączeniu z list rozwijanych.

Jak wspomniano powyżej, można wybrać jeden z nich jest nie tylko najprostszym rozwiązaniem, ale także poszczególne rodzaje wzorca. Jednak nazwa „standard” nie znaczy, że nie można zmienić jego elementy w niektórych miejscach lub w jakiś inny sposób, aby przeprowadzić jego edycję. Liczba wyrażeń regularnych i robi lekarz jest w stanie zaspokoić nawet naukowiec-matematyk, jak „Słowo” formuła Insert jest najczęściej wymagane dla nich.

Nowy edytor różni się od starej wersji przez fakt, że pozwala na dostosowanie praktycznie każdy niuans ekspresji wygląd. Jeśli stary aplikacja do zmiany czcionki, krój i kolor tekstu musiał używać oddzielnych narzędzi w nowej wersji możliwe jest z powodzeniem zastosować ustawienia czcionki, znajdujące się na zakładce „Home”.

Mamy nadzieję, że nauczyliśmy się, jak zdobyć formułę w „Słowie”!