329 Shares 9727 views

Jak można zmierzyć temperaturę procesora?

Laptopy i komputery stacjonarne są często zapchane kurzem. Z tego powodu, system chłodzący zaczyna pracować bardziej intensywnie, nawet w przypadku minimalnego obciążenia. W szczególności odnosi się to do laptopa. Ponadto, również nagrzewa się podczas wykonywania złożonych zadań, co prowadzi nie tylko do awarii, ale również na uczucia dyskomfortu wynikającego z użytkownikiem. Pełna przegrzanie, oczywiście, nie zdarza się, system bezpieczeństwa nie pozwoli tak się stało, ale to miłe, to nadal nie jest wystarczająca. Do tych problemów nie powstać, konieczne jest, aby okresowo monitorować wydajność notebooka.


Jak czyścić laptopa przed kurzem

Pierwszym etapem jest dokonanie pomiaru temperatury procesorem graficznym, a następnie, jeśli to konieczne, aby komputer oczyszczony nagromadzonego pyłu, który jest szczególnie wysoki w laptopie zaczyna gromadzić się w lecie. Zjawisko to może prowadzić do wielu różnych problemów, takich jak zawieszania i niepowodzeń.

Okresowo wykonać czysty laptop pyłu nadal stoi. Aby to zrobić, należy otworzyć obudowę, prowadzony w instrukcji, a następnie delikatnie posiadają rury odkurzacza, który jest zawarty w tryb słabego w dolnej części obudowy. To gdzie najczęściej występuje nagromadzenie pyłu. Następnie za pomocą pędzla czyszczenia pyłu od innych części. Należy to zrobić bardzo ostrożnie. Nie zapomnij o chłodnicy, która musi być najpierw oczyszczone. Jest to najlepiej pozostawić profesjonalistom transakcji, jeżeli doświadczenie tej pracy nie są dostępne.

Pomiar temperatury CPU

Jeżeli czyszczenie kurz komputer do pracy, on nie staje się lepszy, konieczne jest, aby zmierzyć temperaturę procesora. Można to zrobić bez pomocy specjalistów. W celu dokonania niezbędnych pomiarów, należy ustawić specjalny program. Obecnie wiele z tych aplikacji, wśród których znajdują się HWMonitor użyteczność.

C nie będzie zbyt trudne do zmierzenia za pomocą tego programu temperatury procesora. Narzędzie pozwala wiedzieć, które dane dotyczące procesora są uważane za minimalne i maksymalne. Ponadto, program pokaże temperaturę procesora, który został osiągnięty w czasie inspekcji.

Aby przetestować maksymalną szybkość procesora, należy uruchomić pobrany narzędzie, włącz go i odkryć jakąś potężną aplikację. Ponieważ oprogramowanie to oprogramowanie do edycji, takich jak Photoshop. Po tym nastąpią zmiany w programie będą mierzone tylko. Temperatura procesora w tym przypadku będzie wynosić maksimum.

Optymalna temperatura niektórych komponentów

W celu określenia optymalnej temperatury, należy przeczytać wszystkie zasady i wskaźniki, które są specyficzne dla danego modelu komputera i jego podzespołów.

Na przykład, przed zmierzonej temperatury procesora, należy wiedzieć, że w optymalnym stanie składnik aktywny powinien być w przybliżeniu równy 45 °. Po osiągnięciu temperatury 60 stopni i uruchomić pierwsze hamowania uszkodzenia. wideo temperatura optymalnie osiągnie 90 stopni. Jeśli liczba ta jest większa, konieczne jest, aby czekać na kłopoty.

Dlatego, jeśli chcesz mierzyć temperaturę procesora, to najlepiej ściągnąć specjalistyczny program i uruchom go.