586 Shares 1602 views

Tak jak w "Photoshopie" rysuj strzałkę: sposoby i instrukcje

"Photoshop" – ten program nie ma sobie równych w pracy nad zdjęciami. Lista jego funkcji i funkcji jest niedopuszczalna. Jednak nawet jeśli opanujesz wszystkie operacje, może wystąpić problem z najprostszym z nich – jak narysować strzałkę w "Photoshop CS6". Zostanie to omówione w artykule. Przyjrzymy się najpopularniejszym sposobom na to i przedstawimy szczegółowe instrukcje krok po kroku.

Metoda przy użyciu narzędzia "Linia"

Łącznie rozważymy trzy sposoby, tak jak w "Photoshopie" rysują strzałkę. Zacznijmy oczywiście od tego, co nie oznacza manipulacji poza samym programem:

 1. Znajdź narzędzie Linia na lewym panelu i wybierz go.
 2. Po wykonaniu tej czynności u góry pojawi się dodatkowy panel. W tym miejscu można wybrać, od której linii kończy się strzałka, a także można ustawić niezbędne proporcje, takie jak szerokość, długość i krzywizna.
 3. Po ustawieniu przez użytkownika wszystkich niezbędnych wartości można rozpocząć rysowanie strzałki.
 4. Jeśli wskazano, że strzałka znajduje się na końcu linii, na zdjęciu przesuń kursor od strony, w której strzałka zacznie się pojawiać i trzymając lewy przycisk myszy, przenieś ją do miejsca, w którym wskazuje.

To, co wygląda pierwszy sposób w "Photoshop", rysuj strzałkę. Jak widać, jest to bardzo proste. W ten sposób możesz szybko wskazać ważne obiekty na zdjęciu, aby przyciągnąć uwagę osoby, która będzie oglądać obraz.

Metoda przy użyciu narzędzia "Free Shape"

Powyżej przedstawiono pierwszy sposób, w jaki "Photoshop" rysował strzałkę. Być może ktoś ma kłopoty z nim i nie jest bardzo odpowiedni. Dlatego zestaw narzędzi tego programu pozwala na osiągnięcie pożądanego na kilka sposobów:

 1. Najpierw musimy wybrać narzędzie "Free Shape". W tym celu umieścimy kursor myszy na lewym panelu, w narzędziu "Line" i naciśnij lewy przycisk myszy. Trzymając je, przesuwamy kursor do "Tool" – "Free Shape" ", a następnie go puścisz.
 2. Wybierane jest narzędzie. Teraz w panelu na górze pojawił się okno, w którym można wybrać proponowaną figurę z listy. Ponieważ musimy narysować strzałkę, wybieramy ją. Warto zauważyć, że tam jest kilka różnych strzałek, więc kieruj się swoim gustem.
 3. Teraz przesuń kursor do obszaru obrazu, w którym ma się rozpocząć strzałka i przesuń mysz do żądanego obiektu. Po przejściu, przesuwając go, możesz zmienić szerokość strzałki.

Cóż, to wszystko. Teraz wiesz, jak narysować strzałkę w programie Photoshop przy użyciu tylko narzędzi programu. Cóż, przejdź do trzeciej opcji.

Metoda # 3: Wstaw PNG

Jak narysować strzałkę w "Photoshopie", już wiemy, teraz omówimy, jak ją włożyć. Pytasz – dlaczego? Jak widać, strzałki wyciągnięte za pomocą narzędzi są monotonne i suche pod względem projektowania. Ta metoda sugeruje zmianę tego elementu poprzez wstawienie pliku PNG do obrazu:

 1. Wejdź do Internetu i znajdź strzałkę, której potrzebujesz. W tym celu można przejść do "zdjęć Yandex" i wpisać słowo "strzałka" w wierszu wyszukiwania.
 2. Z listy wybierz ten, który Ci się podobał, ale bądź ostrożny i spójrz na format obrazu, ważne jest, że było w PNG.
 3. Pobierz zdjęcie na komputer.
 4. Znajdź zdjęcie i przeciągnij go w "Photoshop", przez co nakładasz go na główny.
 5. Teraz użyj narzędzi na pasku bocznym, aby zmienić rozmiar, obrócić i ustawić strzałkę w dowolny sposób.

Teraz nauczyłeś się wszystkich trzech sposobów, jak w "Photoshop" rysuj strzałkę. Mamy nadzieję, że okażą się przydatne.