626 Shares 1332 views

Primer Ceresit CT 17: Dane techniczne i zużycie

To nie jest całą listę obiektów budowlanych, które są używane do Ceresit CT 17. Co materiału, aby umieścić go – sąsiadujące płytki ceramiczne r szpachlowych do podłóg, mocowanie cieplnej materiałów, malowanie, tapetowanie izolacyjne? Ten ciekły podkład wnika w pory nierównej powierzchni, a tym samym zmniejszenie jego chłonność, która umożliwia ponadto lepszą przyczepność następnej materiału do podłoża. Grunt jest uniwersalna i niezbędna do jakichkolwiek napraw.


Zasada działania

Warunkiem koniecznym do robót elewacyjnych i wewnętrzne jest uważany za specjalnej obróbki powierzchniowej cieczy o składzie w jego elementów łączących. Wymóg ten odnosi się do porowatej powierzchni w celu przygotowania do stosowania kolejnej warstwy. Na przykład, jeżeli grunt nie jest stosowana do tynku i warstwą wykończeniową bezpośrednio po rozruchu tapetowania, a następnie sprzęganie tego ostatniego z powierzchni zmniejsza się. Uzasadnieniem tego jest fakt, że materiał przylepny przenika częściowo w wysoko porowatą warstwą tynku, tapet i stopniowo zaczyna zbaczać.

Kiedy ściany, sufit zagruntowane Ceresit CT 17 następuje warstwa uszczelniająca – jego cząsteczki wnikać głęboko w materiale i twardnieje. Dlatego obrabianą powierzchnię, w uzupełnieniu do siły, jest równe i gładkie.

funkcje ochronne

Wiadomym jest, że współczesne prace budowlane Elewacje jest niepożądany przeprowadzić bez użycia podkładu. Ale dlaczego? Pyta funkcje reakcji ciecz wodną dyspersję:

 1. Zastosowanie startera Ceresit CT 17 wpływa wzmocnienia obrabianej powierzchni, co zapobiega zniszczeniu i odkształcenia.
 2. Zmniejsza to właściwości absorpcyjne traktowanej warstwy i wiąże się pyłu.
 3. Środek poprawia przyczepność (adhezję) materiałów impregnowanych startera podstawy wykańczającej.
 4. Podkład ma ochronne właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze.
 5. To nie zmniejsza przepuszczalność pary wodnej na powierzchni, więc stosować do gruntowania ogrzewanie jastrychu.
 6. Przyjaznych dla środowiska materiałów.

Rodzaje obróbki powierzchni

Producent stwierdził, że Wodorozcieńczalna startera Ceresit CT 17 uniwersalny i może być stosowany do powlekania powierzchni, mający różne właściwości fizyczne. W istocie, zastosowanie kompozycji według modyfikacji imponującą obsługi powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne, przed malowaniem ceramiczną okładziną, tynkarskie i tak dalej.

Ale jest wariancja w wykazie specyfikacji składu powierzchni, na których funkcje starterów są przeprowadzane zgodnie z zastawionych nieruchomości:

 • materiały gipsowe.
 • I na bazie wody, farb akrylowych.
 • Cegła powierzchnie betonowe.
 • Styropian, styropian.
 • beton komórkowy: gaz i pianobeton.
 • Płyty powierzchni cząstek.
 • Tynk cementowo-powłoka i piasek.

Na wszystkie powyższe wymagania muszą być spełnione baz SNP. Powierzchni przed obróbką muszą być czyste i suche. Starej farby, kurz, olej i smary muszą być usunięte. Wady, które są na skraju obierania, należy również wyeliminować, a powierzchnia do naprawy. Elementy konstrukcyjne, które nie wymagają leczenia Ceresit skład ST 17, zaleca się pokrycie papieru lub folii.

Charakterystyki przepływowe i

Strukturyzowany kompozycja startera do gruntowania handlową „Ceresit” to polimery wodne. Odcień komunikacja – jest ciekły żółtawego. Zapach zagruntować Ceresit CT 17 nie powinien przypominać klej PVA, lub znak materiału niskiej jakości. Temperatura, w której dopuszcza się zastosowanie normalnego ciekłej dyspersji dopiero powyżej zera, – od 5 do 35 stopni. Dlatego też fasada praca w chłodnej porze roku, to lepiej nie robić, chyba że kupisz wersję zimową „Ceresit” podkładu. gruntowania wydajność osiąga się przy wilgotności powietrza 60% i optymalnej temperaturze 20 ° C. Warstwę obrabianą kompozycją gruntowania ST 17, to należy dokładnie wysuszono w zasadzie, ten czas 6 godzin.

Zużycie powłoka po warstwie producenta wynosi 0,1-0,2 litrów na 1 m2. Jednakże, właściwości fizyczne obrabianej powierzchni może się zmieniać.

Skład Ceresit CT 17 ma następujące wymagania:

 • Gęstość, kg / dm3 – 1.
 • Zapach – żadnego.
 • Kolor i struktura – żółtawej cieczy.
 • Głębokość penetracji – o powierzchni 0,5 mm lub więcej.
 • Zużycie na 1 m 2 – średnio od 0,15 litra.

Pakowanie, koszt

Na rynku materiałów budowlanych CT 17 jest dostarczany w plastikowej puszki objętości 2,5 litrów i 10 litrów. podkład koszt listopada 2015 średnio 300 do 550 rubli odpowiednio. Bardziej opłaca się kupić płyn dyspersji luzem. Od podkładu Ceresit CT 17 Dane jest powszechne, to pozwala na zastosowanie go w różnych etapach konstrukcji oraz do powierzchni o dużej grupy, a więc środek może zastąpić podobnym składzie z ograniczonym spektrum aktywności. Powoduje oszczędności materiału i kosztów.

Przechowywane polimerycznych dyspersji w temperaturze pokojowej przez okres do 12 miesięcy, co sprawia, że jest możliwe zastosowanie pierwszej warstwy w różnych stadiach prac budowlanych w ciągu roku.

Kolejność robót przy użyciu CT 17

 1. Usunięcie luźnych części powierzchni z pędzlem stal stos.
 2. Dziury i pęknięcia, niwelowania.
 3. Przetwarzanie preparaty powierzchnie chowane grzyb pleśni.
 4. Czyszczenie bazy od smaru, kurzu i farby.
 5. Jeśli wiadomo, że znane Ceresit CT 17 będą stosowane w kilku warstwach, pierwsza obróbka pozwala na rozcieńczenie kompozycji podkładowej z wodą 1: 1.
 6. Po wysuszeniu powierzchni powinna być sprawdzona higroskopijne. Jeżeli produkt jest nakładany na porowaty materiał, to może trzeba powtórzyć leczenie.
 7. Płukanie funkcji wody w przypadku silnego zabrudzenia usuwania podkładu za pomocą pędzla lub wałka mogą być wytwarzane z zastosowaniem rozpuszczalnika.